Start

Wszystkiego najlepszego w roku 2019

Wszystkiego  najlepszego w roku 2020

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
„Ciężkowianka” triumfuje w Olkuszu

Orliki


Kolejny sukces zanotowała młodzież „Ciężkowianki”. W ubiegłą sobotę 28 marca na hali olkuskiego MOSiR-u przy ulicy Wiejskiej odbyły się Halowe Mistrzostwa Podokręgu Olkusz w kategorii orlików. Na starcie stanęło 12 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych.

Na początek ciężkowicki team otrzymał punkty walkowerem, gdyż nie dotarła drużyna Akademii Piłkarskiej Gołcza. W kolejnym spotkaniu ciężkowianie po stojącym na wysokim poziomie meczu zremisowali z olkuskim „Słowikiem” 0-0. Kolejne dwa pojedynki zakończyły się jednobramkowymi wygranymi drużyny z Jaworzna. Najpierw podopieczni trenera Tomasza Majki pokonali 1-0 Piliczankę Pilica (po golu Proksy), by w kolejnym meczu eliminacyjnym w takim samym stosunku okazać się lepszym od Spójni Osiek ( bramka Kucharski). W obu pojedynkach „Ciężkowianka” zdobyła na początku bramkę, by następnie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. W kolejnym spotkaniu znakomita dyspozycja strzelecka Michała Kucharskiego- który ustrzelił hattricka – sprawiła, iż ciężkowicki team zwyciężył 3-0 Wielmożankę Wielmoża i zwyciężył w swojej grupie eliminacyjnej. W półfinale w regulaminowym czasie gry z Olkuszem padł wynik bezbramkowy, zaś zwycięzców musiała wyłonić seria rzutów karnych, w których klasę pokazał ciężkowicki golkiper Michał Glimos broniąc dwa rzuty karne. Celne trafienia Kucharskiego, Proksy i Gulaka sprawiły, że do finału awansowała „Ciężkowianka”. W wielkim finale z „Pogonią” Miechów w 1 minucie Michał Kucharski wyprowadził podopiecznych trenera Majki na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Tym samym „ciężkowicka armada” została mistrzem Podokręgu Olkusz na hali w kategorii orlików. Do Ciężkowic trafiły również indywidualne wyróżnienia. Królem strzelców imprezy z dorobkiem 5 bramek został Michał Kucharski, zaś najlepszym bramkarzem Michał Glimos. Nie jest to pierwszy sukces tej drużyny w tym roku, która w poprzednich miesiącach wystąpiła w finale prestiżowego turnieju w Siemianowicach, zaś przed dwoma tygodniami w zorganizowanym przez „Górnika” Jaworzno turnieju „Jaworzno ‘2015 CUP” uplasowała się na trzecim miejscu. Na przełomie roku również juniorzy młodsi „Ciężkowianki” zanotowali sukcesy wygrywając turniej w Chrzanowie oraz zajmując miejsce na podium w Olkuszu. Świadczy to o coraz lepszej pracy ciężkowickiego klubu, który stawia na młodzież. W niedzielę 29 marca w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Olkusz wystąpi najmłodsza drużyna żaków również szkolona przez Tomasza Majkę. Udział w turniejach jest dofinansowany z budżetu miasta Jaworzna.

Wyniki:

„Ciężkowianka” – Akademia Piłkarska Gołcza 3-0 wo
"Ciężkowianka” – „Słowik” I Olkusz 0-0
"Ciężkowianka”- „Piliczanka” Pilica 1-0 ( bramka Proksa)
„Ciężkowianka”- „Spójnia” Osiek 1-0 ( gol Kucharski)
Ciężkowianka”- „Wielmożanka” Wielmoża 3-0( bramki Kucharski-3)
Półfinał „Słowik” II Olkusz- „Ciężkowianka 0-0 rzuty karne 2-3 ( bramki Kucharski, Proksa i Gulak)
Mecz O 1 miejsce finał „Ciężkowianka”- „Pogoń” Miechów 1-0 ( bramka Kucharski)

Skład zwycięskiej drużyny LKS „Ciężkowianka” Jaworzno: Glimos - Proksa, Wójcik, Gulak, Kucharski, Kominiak, Cieśla, Tondos, Szalek  (iw )