Start
Na obozie sportowym

Na obozie w Makowie Młodzież „Ciężkowianki” w Makowie Podhalańskim

W dniach od 1 do 7 lipca 2015 roku 20 zawodników drużyn młodzieżowych LKS „Ciężkowianki” Jaworzno przebywało na obozie sportowym w Makowie Podhalańskim zorganizowanym na obiektach MKS  „Halniak” w ramach letniego wypoczynku zgłoszonego do Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach.. Podczas tygodniowego pobytu w gościnnym hotelu Halniak ciężkowicka młodzież miała do dyspozycji  pełnowymiarowe boisko piłkarskie, boisko orlik oraz bieżnię sportową.  Wszystko to na wyciągnięcie ręki (najdalej do orlika niecałe 100 m).

Podczas obozu młodzi sportowcy szlifowali formę pod opieką szkoleniową trenera Tomasza Majki, któremu pomagali Andrzej Majka oraz  Grzegorz Kucharski. Treningi odbywały się trzy razy dziennie, ale młodzież miała okazję zobaczyć również okoliczne atrakcje, uczestniczyła we wspinaczkach górskich oraz relaksowała się nad rzeką.

W trakcie obozu zawodnicy Ciężkowianki rozegrali  trzy spotkania kontrolne, w których po zaciętej walce pokonali swych rywali z LKS Strzelec Budzów 6:6(rzuty karne 2:0), MKS Babia Góra Sucha Beskidzka 11:10 oraz Wilki Zawoja 9:8. Po ostatnim meczu zawodnicy obydwu drużyn wraz z  rodzicami młodych sportowców, którzy przyjechali w odwiedziny spotkali się przy grillu. Wszystkie mecze były dokumentowane i  analizowane na bieżąco po wieczornym posiłku. Poza typowo piłkarskimi zawodami  odbyły się  dwa turniej tenisa stołowego (w obu bezkonkurencyjny był Michał Kucharski) oraz dwa biegi na średnie dystanse (tu z kolei najlepszy okazał się Mateusz Proksa.

Niestety czas szybko leci i we wtorek 7 lipca ciężkowicki team wrócił do Jaworzna mimo, iż większość dzieci chciała jeszcze zostać, ale wszyscy mają nadzieje że za rok znowu spotkają się w takim samy składzie na kolejnym obozie sportowym.

Przedsięwzięcie było dofinansowane w zakresie transportu z budżetu Gminy Miasta Jaworzno. Zarząd LKS „Ciężkowianka” Jaworzno pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia obozu: Aleksandrze Radko, Barbarze i Marcinowi Madejczykom, Tomaszowi Trzasce, opiekunom dzieci, rodzicom oraz Gminie Miasta Jaworzno którzy udzielili wsparcia w zakresie finansowym i rzeczowym do wyjazdu. Osobne podziękowania należą się gościnnym gospodarzom z MKS-u „Halniak” Maków Podhalański. Uczestnicy obozu w rundzie jesiennej będą kontynuowali piłkarskie szkolenie w drużynach młodzików i orlików pod opieką szkoleniową trenera Tomasza Majki.

W poniedziałek 20 lipca LKS „Ciężkowianka” rozpoczyna zorganizowaną formę wypoczynku w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego z budżetu miasta Jaworzna pn. „Letnia Przygoda”. (iw)