Start
Wicemistrzostwo Młodzików „Ciężkowianki”
niedziela, 05 czerwca 2016 20:39

młodzi mistrzowieMłodzicy „Ciężkowianki” w zakończonym sezonie piłkarskim 2015/16 zostali wicemistrzami Podokręgu Chrzanów w swojej kategorii wiekowej. Ciężkowicki team szkolony przez Tomasza Majka w  14 spotkaniach zdobył 31 punktów, wygrywając 10 spotkań, raz remisując i 3-krotnie przegrywając.

Ciężkowiccy piłkarze strzelili 85 bramek, tracąc 37. Po bardzo dobrej rundzie jesiennej tracili tylko 2 punkty do lidera z Chrzanowa. Niestety początek rundy rewanżowej wypadł nieco słabiej słabiej, ale w końcówce sezonu odnieśli swoje najwyższe zwycięstwo 17:0 z Koroną Lgotą. Królem strzelców zespołu został Michał Kucharski  z 19 bramkami na koncie, niewiele mniej bramek strzelił Mateusz Proksa, bo aż 16. W trakcie sezonu  zawodnicy „Ciężkowianki” uzyskali 7 razy w meczach hat-tricka (4 razy Kucharski oraz po razie Pawełek, Cieśla i Proksa). Warto wspomnieć, że Tomasz Majka mimo, że w lidze rywalizowali z rywalami z rocznika 2003, sami będąc o rok lub dwa młodsi, a w niektórych przypadkach nawet o trzy lata - Dulian, Machejek, Jendyk i Patyk. Orliki z rocznika 2006 strzelili, aż 6 bramek. We wszystkich 14 meczach w sezonie wystąpiło tylko 2 zawodników (Glimos oraz Proksa) co obrazuje jakie  problemy na wiosnę miał ciężkowicki szkoleniowiec na wiosnę wskutek kontuzji.  Pomimo problemów nasza postawa ciężkowickiej młodzieży zasłużyła na pochwałę i drugi rok z rzędu młodzicy z „Ciężkowianki” zakończyli sezon na podium. Drużyna młodzików zakwalifikowała się również do wojewódzkich finałów mistrzostw śląskiego zrzeszenia LZS, które zostaną rozegrane w najbliższy wtorek 7 czerwca 2016 roku na stadionie „Pasjonata” w Dankowicach.

Skład: Glimos, Wirski, Gądek – Szalek, Wójcik, Cieśla, Proksa, Kominiak, Gulak, Trzaska, Kucharski, Chowaniec, Tondos, Kisała, Zięcina, Nalepka, Dulian, Pawełek, Jendyk, Patyk, Wontor, Chmiel, Machejek,

Udział w rozgrywkach ligowych był dofinasowany z budżetu miasta Jaworzna w ramach zadania pn. „Śladami Kapustki” (iw)