Start
Sukces najmłodszych ...

dyplomBrązowy medal młodzików „Ciężkowianki”

We wtorek 7 czerwca 2016 roku na obiektach  LKS „Pasjonat” Dankowice odbył się Wojewódzki Finał Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt rocznik 2003 i młodsi „MAŁA Piłkarska Kadra Czeka”  będący nieoficjalnymi Mistrzostwami Śląskiego Zrzeszenia LZS w  na obiektach sportowych LKS „Pasjonat” Dankowice. Wśród dziewcząt najlepszy okazał się team  „Gol” Częstochowa, który wyprzedził  Kobiece Towarzystwo Sportowe Polonia Bytom oraz  Uczniowski Klub Sportowy Rudnik. Do wojewódzkiego finału zakwalifikowali się młodzicy LKS „Ciężkowianka”- którzy w rozgrywkach ligowych zostali wicemistrzami Podokręgu Chrzanów. Wśród chłopców rywalizowało 7 drużyn (ósma nie dotarła na miejsce finału).

Tym samym podopieczni Tomasza Majki rywalizowali w grupie A, w której znalazły się trzy zespoły. Na inaugurację „Ciężkowianka” zmierzyła się z późniejszym triumfatorem GLKS Wilkowice. Do przerwy, która wystawiła do turnieju chłopców o rok młodszych tj. z rocznika 2004 po celnym trafieniu Kucharskiego remisowała 1-1. Jednak na początku drugiej połowy rywale w odstępie 2 minut dwukrotnie pokonali ciężkowickiego golkipera. Utrata w  tak krótkim odstępie czasu dwóch bramek sprawiła, iż z młodych jaworznian jakby uszło powietrze, zaś dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi przeciwnicy dołożyli kolejne cztery trafienia. Ponieważ w kolejnym spotkaniu „Orzeł” Pawonków zremisował 1-1 z Wilkowicami „Ciężkowianka”, aby awansować z grupy musiała pokonać rywali. Opracowana przez trenera Majkę taktyka została perfekcyjnie wykonana przez jego podopiecznych. Efektem tego była skromna wygrana z faworyzowanymi zawodnikami „Orła” 1-0 po złotym golu Kucharskiego. W „małym finale” „Ciężkowianka” zmierzyła się z głównymi faworytami imprezy LKS „Pasjonat” Dankowice, którzy niespodziewanie musieli w grupie B uznać wyższość MLKS „Znicz” Kłobuck. W regulaminowym czasie na dwie bramki gospodarzy odpowiedzieli golami Kominiak oraz ponownie Kucharski, którzy doprowadzili do remisu. Tym samym aby wyłonić zwycięzcę arbiter był zmuszony zarządzić rzuty karne w których „Ciężkowianka” po celnych trafieniach Kucharskiego i Proksy zwyciężyła 2-1. Trzecie miejsce w województwie śląskim w Zrzeszeniu LZS to bez wątpienia sukces młodych zawodników „Ciężkowianki”, którym przyszło rywalizować w finale wojewódzkim z rywalami o rok starszymi. Puchar oraz medale wręczali wiceprezes zarządu śląskiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok oraz dyrektor biura Zrzeszenia LZS w Katowicach Tomasz Czerwiecki. Zwycięzcy wezmą udział w finale centralnym, który zostanie rozegrany w dniach 7-10 lipca w Prószkowie (województwo opolskie). (iw)

Skład „Ciężkowianki”:  Glimos- Wontor, Proksa, Chmiel, Cieśla, Kucharski, Proksa, Kominiak, Pawełek