Start

Wszystkiego najlepszego w roku 2019

Wszystkiego  najlepszego w roku 2020

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Klub Wega zaprasza


Gwiazdy Szeryfa w SP 18

Gwiazdy SzeryfaW czwartek 13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 18 w Ciężkowicach odbył się uroczysty apel na którym wręczono nominacje na Szeryfa Praw Dziecka. Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka UNICEF to wyjątkowe wyróżnienie. Uczniowie sami wybrali spośród lokalnej społeczności osoby ich zdaniem najbardziej zaangażowane w propagowanie i ochronę ich praw, dokładające wszelkich starań, by dbać o ich interesy, rozwijać ich zainteresowania i talenty. Gwiazdy przyznano w ramach projektu UNICEF Polska z okazji 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Inicjatorką akcji była Monika Magiera – Pol.
Wyróżnieni w ten sposób zostali: mgr Anna Hassa - dyrektor SP 18, Wanda Ciołczyk,- kierownik klubu MCKiS „Wega” oraz radni Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk i Mirosław Pieczara.

Młodzież podziękowała odznaczonym za każdy przejaw działalności na rzecz najmłodszych, za współpracę z dziećmi naszej szkoły, za wszystkie bale, konkursy, występy, turnieje i zajęcia, na których mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Pożytecznie, miło i twórczo spędzać wolny czas, za otwarte serce dla dzieci, za wszelką pomoc finansową, materialną i rzeczową. Rozstrzygnięto również szkolny konkurs na najkulturalniejszych uczniów „Szesnastu Wspaniałych”. Laureaci otrzymali piękne statuetki w nagrodę. Uhonorowano również najlepszych matematyków, którzy zostali wyróżnieni  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Z kolei najlepsze drużyny piłkarskie odebrały nagrody za udział w konkursie „Piłkoszał”. W części artystycznej wystąpiły dziewczyny ze szkolnego zespołu taneczno – sportowego. Na zakończenie przedstawiono multimedialną prezentację na temat bezpiecznego zachowania latem. Całość koordynowały Małgorzata Kocot, Małgorzata Mackiewicz oraz Barbara Biskup. (iw)

 
Pożegnanie jesieni
Wpisany przez Wanda Ciołczyk   

koncert w szkole nr. 18 Koncert w SP 18

30 listopada przepięknym koncertem w wykonaniu uczniów naszej szkoły pożegnaliśmy jesień. Podczas godzinnego  programu mogliśmy usłyszeć piosenki p.t. "Jesienna cza-cza", "Taniec liści", "Pani jesień", "A to jeż", "Idzie jesień",  "Jesienna piosenka", "Zbieramy grzyby", "Tańcowała jesień" oraz z repertuaru Edyty Górniak, Maryli Rodowicz, Sound nad grace. Nie zabrakło też poezji : "Taniec liści", "Jesień", "Listopad", "Jesienny wiatr", "Jesienny pociąg". Zaprezentowane piosenki i wiersze zostały przygotowane pod bacznym okiem nauczycieli oraz bardzo zaangażowanych rodziców. Na widowni zasiadła Dyrektor SP18 Anna Hassa, przedstawiciele szkolnej rady rodziców, rodziny małych artystów oraz mieszkańcy dzielnicy Ciężkowice. Piękno kończącej się pory roku, melancholii, zadumy oraz wzruszenia dopełnił wystrój i dekoracja całej sali. A miłą atmosferę dopełnił pyszny poczęstunek zorganizowany przez pomysłodawczynie koncertu panie mgr Renatę Pazdur i mgr Izabellę Waszak.  (iw)

Więcej…
 
Dzień Dziecka ...

Piknik Rodzinny - konkurencjaMama, tata i ja” – czyli rodzinnie w LKS „Ciężkowianka”

"… Kochani Rodzice!
By wyrazić miłość do Was,
Dać dowód wdzięczności za dobroć i troskliwość,
Opiekuńczość i serce – wszyscy chwycimy się za ręce!
Ukażemy nasze uczucia w tańcu, w wierszu i w piosence!”

Tymi słowami uczniowie klasy 1 c ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie w piątek 4 czerwca 2016 roku rozpoczęli uroczystość „Dnia Rodziny” w gościnnych progach stowarzyszeniaLKS „Ciężkowianka” w ramach pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Siedmiolatki pełne zaangażowania i energii czekały od dawna na to klasowe spotkanie.  Wśród specjalnie na tę okazję napisanych wierszy dla mamy i taty nie zabrakło ilustrowanych ruchem piosenek, zabaw ze śpiewem oraz układów tanecznych. Uczniowie z klasy 1 c pełni powagi, ale i radości dali z siebie wszystko! Było kolorowo i wesoło. Nie zabrakło uśmiechu przeplatanego łzami wzruszenia, a także ciepłych słów od dzieci dla rodziców i vice versa. Na koniec części oficjalnej przyszedł moment podsumowań i podziękowań.

Więcej…
 
Chemia z pasją
Wpisany przez Natasza Chodorowska   
poniedziałek, 23 maja 2016 21:04

"Powiedz mi, a zapomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam.
Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem....."

chemia z pasją

Konfucjusz


Chemia z pasją to zajęcia,w których klasa 1c z SP18 w Jaworznie miała przyjemność uczestniczyć pod przewodnictwem pełnej ekspresji i wiedzy Pani mgr inż. Magdaleny Bogackiej. Zajęcia miały celu przede wszystkim połączenie nauki z zabawą, by pomóc najmłodszym lepiej zrozumieć otaczający ich świat. W czasie wykonywania kolorowych, a czasami wybuchowych eksperymentów pani Magda udowodniła, iż świat chemii jest ciekawy i intrygujący. Wielobarwny ogród chemika, kolorowy kwiat, chemiczny

kameleon, samopompujący się balonik, duszek i wiele innych doświadczeń chemicznych, w  których uczniowie mogli wziąć udział- należą do lekcji niezapomnianych!

 
Spotkanie wigilijne
środa, 17 grudnia 2014 20:59

Wega” MCKiS, LKS ”Ciężkowianka”

Spotkanie świąteczne Świątecznie w Ciężkowicach

Tradycyjnie tuż przed świętami kluby LKS „Ciężkowianka” Jaworzno i „Wega” MCKiS wspólnie zorganizowały ewaluacyjne integracyjne spotkanie w klimacie świątecznym. W odświętnie udekorowanej sali w środę 17 grudnia spotkała się klubowa społeczność od najmłodszych po najstarszych.

W spotkaniu w dwóch turach udział wzięli uczestnicy i instruktorzy zajęć, członkowie zarządu stowarzyszenia, rodzice i wolontariusze oraz uczestniczki i uczestnicy zajęć sportowych, tanecznych, interdyscyplinarnych. Do świętujących na chwilę dołączyli juniorzy młodsi, którzy w tym dniu zwyciężyli w Chrzanowie w halowym turnieju piłki nożnej. Wieczorem przy świątecznym stole zajęły miejsce uczestniczki zajęć aerobiku.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10