Start
Klub Wega zaprasza


Pożegnanie jesieni
Wpisany przez Wanda Ciołczyk   

koncert w szkole nr. 18 Koncert w SP 18

30 listopada przepięknym koncertem w wykonaniu uczniów naszej szkoły pożegnaliśmy jesień. Podczas godzinnego  programu mogliśmy usłyszeć piosenki p.t. "Jesienna cza-cza", "Taniec liści", "Pani jesień", "A to jeż", "Idzie jesień",  "Jesienna piosenka", "Zbieramy grzyby", "Tańcowała jesień" oraz z repertuaru Edyty Górniak, Maryli Rodowicz, Sound nad grace. Nie zabrakło też poezji : "Taniec liści", "Jesień", "Listopad", "Jesienny wiatr", "Jesienny pociąg". Zaprezentowane piosenki i wiersze zostały przygotowane pod bacznym okiem nauczycieli oraz bardzo zaangażowanych rodziców. Na widowni zasiadła Dyrektor SP18 Anna Hassa, przedstawiciele szkolnej rady rodziców, rodziny małych artystów oraz mieszkańcy dzielnicy Ciężkowice. Piękno kończącej się pory roku, melancholii, zadumy oraz wzruszenia dopełnił wystrój i dekoracja całej sali. A miłą atmosferę dopełnił pyszny poczęstunek zorganizowany przez pomysłodawczynie koncertu panie mgr Renatę Pazdur i mgr Izabellę Waszak.  (iw)

Więcej…
 
Dzień Dziecka ...

Piknik Rodzinny - konkurencjaMama, tata i ja” – czyli rodzinnie w LKS „Ciężkowianka”

"… Kochani Rodzice!
By wyrazić miłość do Was,
Dać dowód wdzięczności za dobroć i troskliwość,
Opiekuńczość i serce – wszyscy chwycimy się za ręce!
Ukażemy nasze uczucia w tańcu, w wierszu i w piosence!”

Tymi słowami uczniowie klasy 1 c ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie w piątek 4 czerwca 2016 roku rozpoczęli uroczystość „Dnia Rodziny” w gościnnych progach stowarzyszeniaLKS „Ciężkowianka” w ramach pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Siedmiolatki pełne zaangażowania i energii czekały od dawna na to klasowe spotkanie.  Wśród specjalnie na tę okazję napisanych wierszy dla mamy i taty nie zabrakło ilustrowanych ruchem piosenek, zabaw ze śpiewem oraz układów tanecznych. Uczniowie z klasy 1 c pełni powagi, ale i radości dali z siebie wszystko! Było kolorowo i wesoło. Nie zabrakło uśmiechu przeplatanego łzami wzruszenia, a także ciepłych słów od dzieci dla rodziców i vice versa. Na koniec części oficjalnej przyszedł moment podsumowań i podziękowań.

Więcej…
 
Chemia z pasją
Wpisany przez Natasza Chodorowska   
poniedziałek, 23 maja 2016 21:04

"Powiedz mi, a zapomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam.
Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem....."

chemia z pasją

Konfucjusz


Chemia z pasją to zajęcia,w których klasa 1c z SP18 w Jaworznie miała przyjemność uczestniczyć pod przewodnictwem pełnej ekspresji i wiedzy Pani mgr inż. Magdaleny Bogackiej. Zajęcia miały celu przede wszystkim połączenie nauki z zabawą, by pomóc najmłodszym lepiej zrozumieć otaczający ich świat. W czasie wykonywania kolorowych, a czasami wybuchowych eksperymentów pani Magda udowodniła, iż świat chemii jest ciekawy i intrygujący. Wielobarwny ogród chemika, kolorowy kwiat, chemiczny

kameleon, samopompujący się balonik, duszek i wiele innych doświadczeń chemicznych, w  których uczniowie mogli wziąć udział- należą do lekcji niezapomnianych!

 
Spotkanie wigilijne
środa, 17 grudnia 2014 20:59

Wega” MCKiS, LKS ”Ciężkowianka”

Spotkanie świąteczne Świątecznie w Ciężkowicach

Tradycyjnie tuż przed świętami kluby LKS „Ciężkowianka” Jaworzno i „Wega” MCKiS wspólnie zorganizowały ewaluacyjne integracyjne spotkanie w klimacie świątecznym. W odświętnie udekorowanej sali w środę 17 grudnia spotkała się klubowa społeczność od najmłodszych po najstarszych.

W spotkaniu w dwóch turach udział wzięli uczestnicy i instruktorzy zajęć, członkowie zarządu stowarzyszenia, rodzice i wolontariusze oraz uczestniczki i uczestnicy zajęć sportowych, tanecznych, interdyscyplinarnych. Do świętujących na chwilę dołączyli juniorzy młodsi, którzy w tym dniu zwyciężyli w Chrzanowie w halowym turnieju piłki nożnej. Wieczorem przy świątecznym stole zajęły miejsce uczestniczki zajęć aerobiku.

Więcej…
 
Mikołaj odwiedził Ciężkowice ...

Mikołaj w CiężkowicachLKS „”Ciężkowianka”, „Wega” MCKiS


Mikołaj z FIO w Ciężkowicach

Św. Mikołaj w długiej podróży po świecie od kilkunastu lat odwiedza Ciężkowice i obdarowuje dzieci prezentami. Wiernie pomagają mu w tym organizacja pozarządowa LKS „Ciężkowianka” i klub Wega”. Nie inaczej było w tym roku w piątek 5 grudnia.

Od godziny 16.30 przybyłych witały śnieżynki, renifery i skrzaty. Śnieżynki malowały na dziecięcych twarzach zimowe i świąteczne wzory. W oczekiwaniu na przybycie świętego najmłodsi fotografowali się z aniołem i diabłem. Na stanowisku plastycznym dzieci przygotowywały rysunkowe podarunki dla Mikołaja. Musiały też przejść próby: wiedzy, głosu, apetytu i światła. O pozytywnym zaliczeniu próby decydowali anioł (Anna Burdyk) z diabłem (Arkadiusz Wiecheć). Świąteczne wierszyki i piosenki zaprezentowali: Magda Słowakiewicz, Emilka Łacny i Oliwier Stępień pod opieką Nataszy Chochorowskiej. Kiedy cała sala rozbłysła światłem zimnych ogni wkroczył św. Mikołaj z worem prezentów, których wręczanie rozpoczął od rocznych maleństw. Dla wszystkich dzieci spotkanie z sędziwym starcem było ogromnym przeżyciem. W rolę następcy biskupa z Miry wcielił się po raz pierwszy wiceprezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Alojzy Siemek. Akcję koordynowali śnieżynka Wanda Ciołczyk i renifer Janusz Ciołczyk.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10