Start Zarząd klubu Imponujące osiągnięcia klubu

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

LKS Ciężkowianka JaworznoLKS "Cięzkowianka" Jaworzno


Walne w „Ciężkowiance”

Rodzinne granie w CięzkowicachW piątek 28 czerwca br. w lokalu klubowym odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo- Programowe LKS „Ciężkowianka” Jaworzno.
Obradom przewodniczył wiceprezes Alojzy Siemek, zaś sekretarzem wybrano Zbigniewa Lorka. Zebranie było okazją do podsumowania działalności za 2012 rok.
Sprawozdanie w imieniu  zarządu złożył prezes Janusz Ciołczyk, zaś w imieniu komisji rewizyjnej jej przewodniczący Tadeusz Maślisz.
W wyniku dyskusji zebrani przyjęli sprawozdania zarządu, komisji rewizyjnej i finansowe stowarzyszenia za 2012 rok oraz udzielono absolutorium  zarządowi za 2012 rok.
Do niewątpliwych sukcesów stowarzyszenia w 2012 roku zaliczono wicemistrzostwo Podokręgu Olkusz w kategorii juniorów młodszych, 3 miejsce seniorów w halowym turnieju piłki nożnej Akademia Cup’2012 w Zabierzowie, czy 4 miejsce żaków w halowych mistrzostwach Podokręgu Olkusz. Stowarzyszenie prowadziło w 2012 roku szkolenie piłkarskie dzieci, młodzieży i dorosłych uzdolnionych sportowo od 6 roku życia w 5 drużynach objęto 110 zawodników.
24 stycznia 2013 roku Komisja Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Jaworznie wyróżniła stowarzyszenie LKS ”Ciężkowianka” Jaworzno za działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2012 roku.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu zarządu, działaczy, sympatyków i wolontariuszy, a także aktywnemu aplikowaniu o środki dotacyjne na przestrzeni ostatnich lat była możliwa organizacja wielu przedsięwzięć i zajęć stałych o niespotykanie jak na klub sportowy szerokim spektrum działania. W 2012 roku klub był organizatorem akcji wypoczynku w miejscu zamieszkania „Zimowe antidotum” i „Lato z FIO” m.in.: z podróżą do Krainy Bajek w Parku św. Mikołaja w Zatorze, wyprawami do Krainy Neptuna, Królestwa X Muzy, Krakowskimi impresjami, spacerem po Parku Dinozaurów i wypadem do klubu jeździeckiego Mustang. Wiele radości sprawiły dzieciom i młodzieży plenerowe zabawowe festyny- czerwcowy z okazji Dnia Dziecka i wrześniowy na przywitanie jesieni. Dzięki sprzyjającej pogodzie doskonale udały się rodzinne weekendowe festyny i pikniki. Stowarzyszenia nie ominęła  gorączka EURO. Całodniowy dzielnicowy Festyn Zabawowo-Rekreacyjny w ramach Dni Jaworzna w drugą niedzielę czerwca rozpoczął się piłkarskim regionalnym turniejem dla dzieci Mini Euro. Tego dnia mieszkańcy mogli obejrzeć pokaz pierwszej  pomocy przedmedycznej, zdać egzamin na kartę motorowerową, przebadać się, wziąć udział w familijnych konkursach z nagrodami, obejrzeć występy artystyczne dzieci, młodzieży, a nawet zespołu folklorystycznego „Ciężkowianki” w repertuarze i strojach piłkarskich. Odbył się również pokaz strażacki OSP „Ciężkowice”. A na koniec dnia wystąpiły 3 młodzieżowe kapele: Phenomeron, Mandat i Załoga Andrzeja”. W podobnym klimacie przebiegał odbywający się w 1 lipca w dniu finału EURO`2012 piknik „Rodzinne granie” z dwumeczem synów i ojców.

 

Pozostając w sportowym klimacie wspomnieć należy, iż „Ciężkowianka” w 2012 roku współorganizowała liczne turnieje i konkursy, a wśród nich wspomnieć należy o: lipcowym XIV Memoriale im. Jana Ciołczyka pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Kalinowskiego, wrześniowym Benefisie ping-pongowym Jerzego Kołodziejczyka, listopadowych andrzejkowych Mistrzostwach Jaworzna Szkół w Aerobiku oraz grudniowym regionalnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci z udziałem drużyn z Małopolski i Śląska pod patronatem Wicepremiera Rządu RP, parlamentarzystów, Wojewody Śląskiego oraz Marszałka Województwa.

W Europejskim Roku Aktywności Ludzi Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej pielęgnowano tradycję i dziedzictwo narodowe, przy uwzględnieniu zaangażowania pokolenia 50 +.

Główną, choć nie jedyną rolę podczas całego cyklu „Kultywujemy rodzime tradycje” odegrały wspomniane już „Cieżkowianki”, jaworznickie zespoły śpiewacze oraz zespół Jaworowe Ludki działający w DK Jeleń. Dobrą zaprawą dla zespołów były wrześniowe trzydniowe warsztaty muzyczne na Podbeskidziu, stanowiące międzyregionalną i międzypokoleniową formę wymiany doświadczeń i promocji kultury ludowej. Tuż po powrocie z Żywiecczyzny odbyły się Retro żniwa, podczas których pieśniarki i pieśniarze zabrali widzów do nieodwiedzanego na co dzień świata ludowej obrzędowości, prezentując na scenie żniwa, dożynki, kiszenie kapusty. Spotkaniu towarzyszyła wystawa ludowych eksponatów oraz degustacja staropolskich potraw.

Wzmocnieniu tożsamości historyczno-narodowej młodszych i starszych jaworznian służył obok „Multihistorii” drugi cykl- „Okruchy historii, okruchy biografii”. Rozpoczął się Ciężkowickim dyptykiem uczczeniem majowego radosnego święta z okazji 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kontynuując historyczno-biograficzny cykl współorganizowano dzielnicową uroczystość pod pomnikiem ku czci rozstrzelanych mieszkańców Ciężkowic w 72. rocznicę egzekucji - z udziałem kombatantów, pocztów sztandarowych, orkiestry, mieszkańców oraz  władz miasta. Podobnie świętowano 94.rocznicę wybicia się przez Polskę na niepodległość multimedialną wieczornicą Polonia Restituta z ekspozycją tematyczną, prelekcją historycznym, koncertem pieśni patriotycznych oraz strofami dla Niepodległej. Ostatnim akordem radosnych obchodów listopadowego święta było niezwykłe widowisko Żywe szachy z symultaną szachową. Partia szachów z udziałem prezydenta m. Jaworzna Pawła Silberta oraz Władysława Winiarczyka została odwzorowana na dużej szachownicy o pow. 100 m2, po której zamiast figur przesuwali się uczniowie jaworznickich szkół w mundurowej asyście. Symultanę na 21 szachownicach rozegrał międzynarodowy mistrz szachowy Karol Pinkas. Oprawa sceniczna przedsięwzięcia (żywe bierki, wyjątkowe stroje, ilustracja muzyczna, rozmiary „pola walki”, scenki znoszenia „poległych” przez umundurowane warty, wkraczające na szachownicę marszowym krokiem) sprawiła, iż impreza zasłużyła na miano szachowego spektaklu.

Odnaleziono i wyeksponowano jaworznian, których zwykłe i niezwykłe osiągnięcia zasługują na szacunek i podziw, a jednocześnie stanowią dobry pretekst do przemycenia pozytywnego przekazu, wypełnionego mądrą treścią, stawiając ich za wzór młodszemu pokoleniu. Do takich ludzi należy Ryszard Karkosz, jaworznicki podróżnik i globtroter, który objechał świat na rowerze. Barwnymi wrażeniami z podróży dzielił się z młodzieżą podczas październikowych multimedialnych prelekcji „Rowerem na igrzyska”, „Wyprawa olimpijska” oraz podczas wycieczki jaworznickimi ścieżkami rowerowymi.

Podczas kolejnej listopadowej białej niedzieli państwo Maria i Marek Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków koło w Jaworznie przeprowadzali badania profilaktyczne dla mieszkańców.

W grudniu wielkim przeżyciem dla najmłodszych była wizyta w klubie św. Mikołaja z ogromnym worem podarków. Jednym z najmłodszych obdarowanych był kilkunastomiesięczny imiennik biskupa z Miry, który w asyście mamy odważnie odebrał prezent. A tuż przed samymi świętami zorganizowano integracyjne rodzinne spotkanie wigilijne pachnące choinką, barszczem z uszkami i makowcem.

Większość z opisanych zajęć i imprez współorganizowanych było z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a ich realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze źródeł zewnętrznych, w tym z budżetu miasta Jaworzna oraz ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach PO FIO 2012. Przy organizacji imprez i zajęć współpracowano także z instytucjami kultury, oświaty, stowarzyszeniami, i innymi podmiotami, przy wsparciu wolontariuszy.

Jednak w 2013 roku środki te uległy drastycznemu pomniejszeniu, stanowiąc zagrożenie dla dalszej egzystencji stowarzyszenia.
Decyzję co do ilości drużyn piłkarskich, które wystartują w sezonie 2013/14 zarząd stowarzyszenia podejmie w miesiącu lipcu.

Zebranie zakończyło podjęcie uchwały opracowanej przez komisję uchwał i wniosków.

(rw)