Start Zarząd klubu Seniorzy Ciężkowianki wystąpią w II grupie chrzanowskiej klasy B

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Seniorzy Ciężkowianki wystąpią w II grupie chrzanowskiej klasy B
poniedziałek, 12 sierpnia 2013 07:52


Oświadczenie

W dniu 24 lipca 2013 roku Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Ciężkowianka” wycofał z rozgrywek grupy II śląskiej klasy okręgowej drużynę seniorów.

Stowarzyszenie nasze prowadziło w sezonie 2012/13 roku szkolenie piłkarskie dzieci, młodzieży oraz dorosłych uzdolnionych sportowo od 6 roku życia w 5 drużynach, którym objęto 110 zawodników.

24 stycznia 2013 roku Komisja Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Jaworznie wyróżniła LKS ”Ciężkowianka” Jaworzno za działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2012 roku. Dzięki osobistemu zaangażowaniu zarządu, działaczy, sympatyków i wolontariuszy, a także aktywnemu aplikowaniu o środki dotacyjne na przestrzeni ostatnich lat była możliwa organizacja wielu przedsięwzięć i zajęć stałych o niespotykanie jak na klub sportowy szerokim spektrum działania. Jednak otrzymane w 2013 roku środki finansowe uległy drastycznemu pomniejszeniu, stanowiąc zagrożenie dla dalszej egzystencji stowarzyszenia, co skutkuje koniecznością wprowadzenia radykalnych kroków, które uchronią klub przed zawieszeniem działalności bądź nawet likwidacją. Podejmowaliśmy aktywne działania mające na celu udział w najbliższych rozgrywkach jak największej liczby- spośród dotychczasowych drużyn i czynimy to nadal. Nasze starania poparły komisje: kultury, sportu i turystyki oraz budżetu Rady Miejskiej w Jaworznie występując do Prezydenta miasta Jaworzna o wyasygnowanie dodatkowych środków finansowych w 2013 roku. Niestety na chwilę obecną brak pozytywnej reakcji w sprawie.

Zbliżający się milowymi krokami termin rozpoczęcia rozgrywek wymusił podjęcie ostatecznej- bardzo bolesnej dla nas- decyzji o wycofaniu z rozgrywek klasy okręgowej drużyny seniorów. U podstaw przedmiotowej decyzji leżą kwestie finansowe, z którymi wiąże się zmiana dalekosiężnej polityki Klubu. Obecne zasoby finansowe oraz inne trudności organizacyjne nie pozwalają na utrzymanie równie wysokiego poziomu sportowego, jak to miało miejsce w latach poprzednich. Mając na uwadze powyższe przyczyny, Zarząd zdecydował, iż niezwłocznie należy powziąć działania mające na celu zmianę koncepcji funkcjonowania Klubu. Priorytetem jest dla nas praca z młodzieżą i to na niej prawdopodobnie skupi się aktywność klubu w najbliższym czasie, aby na tej podstawie przystąpić do odbudowy zespołu seniorów.

W tym miejscu Zarząd pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do prężnej działalności stowarzyszenia w ostatnich latach. Podziękowania kierujemy w stronę trenerów: Piotra Szczotki, Bartłomieja Gędłka oraz Marka Musiała, których zaangażowanie pozwoliło osiągnąć znaczące sukcesy sportowe, zaś brak środków finansowych nie pozwolił na przedłużenie z nimi współpracy, z której byliśmy zadowoleni. Na szczególne słowa uznania zasługują zawodnicy drużyny seniorów, którzy mimo trudnych warunków na wiosnę 2012 roku utrzymali w sportowej rywalizacji zespół w klasie okręgowej już na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek. Dziękujemy także wszystkim kibicom, sponsorom, podmiotom i instytucjom współpracującym i wspierającym finansowo oraz rzeczowo, a także wolontariuszom- prosząc o wyrozumiałość i zachęcając do dalszego wspierania Klubu. Mimo piętrzących się trudności nie składamy broni i w dalszym ciągu zamierzamy działać dla dobra społeczności lokalnej dzielnicy, miasta i regionu.

Zarząd LKS „Ciężkowianka” Jaworzno