Start Filmy Strzelanina w Cięzkowicach.
Strzelanina w Cięzkowicach.

Ciężkowianka Jaworzno gromi Wolankę z Woli Filipowskiej 7-1

Opublikowano 14 paź 2013

Zaordynowane w minionym tygodniu przez trenera Andrzeja Majkę treningi strzeleckie przyniosły efekt. Ciężkowicki team po raz drugi w historii wzajemnych kontaktów pokonał drużynę z Woli Filipowskiej 7-1.

Jednak przez pierwsze pół godziny mimo dogodnych sytuacji utrzymywał się wynik bezbramkowy. Na szczęście w 29 minucie sprawy w swoje ręce wziął Patryk Kornaga, który po efektownej akcji prawym skrzydłem idealnym podaniem obsłużył Tomka Ciołczyka, któremu nie wypadało w tej sytuacji nie trafić do siatki. Zdobyte prowadzenie sprawiło, że niebawem padły kolejne bramki. Najpierw po indywidualnej akcji rezultat podwyższył ponownie Tomasz Ciołczyk, zaś 7 minut później kolejna doskonała asysta Kornagi oraz opanowanie Marcina Koziarza sprawiły, iż Ciężkowianka wyszła na trzybramkowe prowadzenie.

Ambitni goście strzelili „do szatni" bramkę z karnego za faul ciężkowickiego defensora, ale w drugiej odsłonie ich ambicja nie przyniosła wymiernych korzyści bramkowych. Z kolei jaworznianie za sprawą Dawida Pstrasia, Marcina Koziarza oraz dwukrotnie Szymona Nowaka (który po przerwie godnie zastąpił Tomasza Ciołczyka w linii napadu) zrobili to co do nich należało. Tym samym sobotnia potyczka zakończyła się efektowną wygraną 7-1. Martwi nieco słabsza dyspozycja ciężkowickiej defensywy w sobotnim spotkaniu, ale należy sądzić, iż za tydzień 19 października podczas spotkania z ZWM Trzebinia (który w Ciężkowicach zremisował 1-1) w Bolęcinie jej dyspozycja wróci do normy. Najważniejsze, że zawodnicy Ciężkowianki strzelają kolejne bramki i potrafią się cieszyć z gry. Podobnie zresztą czynią ich młodsi koledzy z drużyn młodzieżowych. Orliki w sobotę pokonali 5-2 Górnika Libiąż, zaś trampkarze mimo, iż po kwadransie przegrywali z MKS II Chrzanów 0-2 zdołali się zmobilizować, by ostatecznie zwyciężyć na wyjeździe 5-3.

Ciężkowianka Jaworzno -- Wolanka Wola Filipowska 7:1 (3:1)
Bramki: 29', 36' Ciołczyk, 43' Koziarz, 70' Pstraś, 71' Koziarz, 75', 84' Nowak
Skład: Ciołczyk M. - Radomski Damian, Sasin, Jelonek (60' Drąg), Mroczek (70'Dziurowicz), Bulga Mateusz, Pstraś, Kornaga, Miziński (80' Chucherko), Ciołczyk Tomasz. (46'Nowak Szymon), Koziarz Marcin

Tekst: Jancio Wodnik