Start "Wega" zaprasza Rodzinna Rozgrywka 2014

Wszystkiego najlepszego w roku 2019

Wszystkiego  najlepszego w roku 2020

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

LKS „CIĘŻKOWIANKA"  i „WePatronat Pary Prezydenckiejga” MCKiS


Rodzinna Rozgrywka

Swoistą rozgrzewką przed zaplanowanym na niedzielę 8 czerwca Festynem Rodzinnym „Rodzinne Granie 4 R” był zorganizowany 27 maja  plenerowy piknik zabawowo - rekreacyjny „Rodzinna Rozgrywka”, odbywający się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin pod patronatem Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich.

Wtorkowy piknik rodzinny - rozpoczął się zgodnie z planem o godzinie 16.30 radosnymi zabawami w plenerze (malowanie twarzy, puszczanie baniek, zabawy na zamku   i trampolinie). Beztroską sielankę zakłóciły w pewnym momencie strumienie deszczu (a nawet przez chwilę błyskawice i grzmoty), które jednak dzięki zabezpieczeniu technicznemu oraz samozaparciu uczestników i wielkiej chęci wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Rodziny pod patronatem Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich, tylko zmieniły nieco plany organizatorów, nie burząc ich.

Wszystkie punkty programu odbyły się; zarówno rozgrywki piłkarskie, rodzinne konkursy, quiz profilaktyczny, poczęstunek. Specjalnymi gośćmi imprezy były dzieci z ul. Północnej wraz z opiekunami Weroniką, Marcelą i Tomaszem, którzy specjalnie przyjechali do Ciężkowic wprawdzie bez rodziców, za to z pracownikami socjalnymi. Było głośno, było radośnie, wszyscy bawili się...

Organizatorami pikniku były ciężkowickie kluby LKS „Ciężkowianka"  i „Wega” MCKiS oraz  Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Wsparcia udzielili: Gmina Jaworzno, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Janina i Marek Banasikowie, przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie Paweł Bańkowski, Agencja Imprez Artystycznych „Roban” Robert Pasierbek, OSP Ciężkowice  oraz znany katowicki społecznik Leszek Boniewski.

O 17.00 w strugach deszczu na murawę stadionu w Ciężkowicach wybiegły drużyny orlików LKS „Ciężkowianka”  (trener Tomasz Majka) oraz Akademii Piłkarskiej 2012 Jaworzno (trenerzy Nikodem Motyka i Rafał Polański). Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Z upływem czasu górę wzięło jednak większe doświadczenie miejscowych. Po nich w ramach rodzinnej rywalizacji zaprezentowali się rodzice i wujkowie młodych adeptów piłki nożnej wzmocnieni kadrą szkoleniową obydwu teamów. Spotkanie było jeszcze bardziej emocjonujące, a w końcowym rozrachunku o jedną bramkę (7-6) górą byli niegościnni tego dnia gospodarze. Mimo kaprysów aury publiczność dopisała żywiołowo dopingując swoich ulubieńców.

Najlepszymi zawodnikami poszczególnych drużyn zostali wybrani : Martyna Markiewicz AP 2012 Jaworzno  i  Julia Kowalczyk LKS w grupie młodszej oraz Michał Cieśla LKS i Marcin Legutko AP 2012 wśród dorosłych. Sporym zainteresowaniem cieszył się rodzinny wielobój połączony z quizem profilaktycznym.

Niespotykana wola walki oraz sportowa postawa  na tonącym w strugach deszczu boisku, zasługuje na powszechny podziw. Drużyny otrzymały puchary oraz pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez organizatorów, które wręczyli kierownik klubu MCKiS „Wega” Wanda Ciołczyk, kierownik drużyny orlików LKS „Ciężkowianka” Janusz Pieczara oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie prezes LKS-u  Janusz Ciołczyk,  po czym raczyli się gorącym posiłkiem przygotowanym przez ciężkowickie wolontariuszki.

RODZINNA ROZGRYWKA to cykliczny piknik rekreacyjno-zabawowy, wg zamierzeń organizatorów mający w czasach kryzysu  wartości i dezintegracji rodzin, odbudować modę na rodzinne spędzanie czasu w atmosferze życzliwości, z naciskiem na zdrowy ruch i profilaktykę nałogów.  Od dekady „Ciężkowianka” i „Wega” prowadzą aktywną działalność z podmiotami współpracującymi z 3 sektorów. Przekonują, że wspólna zabawa i rywalizacja oraz  wzajemne wsparcie  cementują więzi. Piknik jest częścią tej działalności. A dzięki cementującemu więzi rodzinne wspólnemu spędzeniu wolnego czasu przez rodziny na zabawie i integracji, zwycięzcami byli tego dnia wszyscy uczestnicy.

WYNIKI
Wielobój rodzinny obejmujący quiz profilaktyczny i konkurencje rekreacyjne:
I- Krzysztof Chowaniec  i Zbigniew Banasik, II- Mikołaj i Marzena Ziemianek, III- ex aequo: Nikodem i Katarzyna Tondos, Aleksander i Edyta Białka. (iw)

Zapraszamy do obejrzenia galerii