Start Ogólne Pątnicy w „Ciężkowiance”

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Pątnicy w „Ciężkowiance”
poniedziałek, 13 lipca 2015 10:03

Pielgrzymi w CięzkowianceW niedzielę (12 lipca) po przejściu 27 kilometrów do ciężkowickiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy dotarła XXI Suszecka Pielgrzymka Piesza do Częstochowy połączona z I Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę Dekanatu Suszec. Ciężkowianie z dużą życzliwością przyjmowali pielgrzymów pod swój dach. Lwią część grupy- jak co roku- ugościło stowarzyszenie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno.

Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę 11 lipca o godzinie 7.00 mszą świętą w kościele parafialnym pw.  św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu. Duchową opiekę sprawuje ksiądz doktor Andrzej Sacher. Kierownikiem ekipy jest Ewa Stęchły. W tym roku pątnicy z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika zmierzają na Jasną Górę pod hasłem „Iść za Jezusem”. Po całodniowym marszu w słońcu uczestnicy pielgrzymki marzyli o umyciu i noclegu. Jednak, gdy oznaki zmęczenia odeszły sympatyczni przybysze dzielili się wrażeniami z pierwszych dwóch dni w drodze. Kolejnymi etapami pielgrzymów są Chechło, Włodowice i Źrębice, zaś w piątek 17 lipca dotrą na Jasną Górę. W ostatnim dniu pielgrzymki, 17 lipca 2015 roku, pątnicy będą uczestniczyć we mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze oraz odprawią drogę krzyżową na Wałach Jasnogórskich.

Przez lata jaworznianie przyjęli pod swoje dachy wielu pielgrzymów. Także organizacja pozarządowa LKS „Ciężkowianka” w ciągu kilkunastu lat nocowała  setki pątników, w tym stanu duchownego.

W przyszłym roku Gmina Jaworzno ma zamiar przyjąć około 1000 uczestników XXXI Światowych Dni Młodzieży (iw).