Start Ogólne „Ciężkowianka” trzecia na Śląsku

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
„Ciężkowianka” trzecia na Śląsku
sobota, 07 listopada 2015 17:57

Trzecia w województwieW ubiegły piątek wojewoda śląski Piotr Litwa wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom konkursu zorganizowanego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Konkurs zatytułowany „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie” premiował najlepiej zorganizowany wypoczynek dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. Adresowany był do organizatorów nieodpłatnego wypoczynku, a jego celem było promowanie inicjatyw na rzecz zapewnienia bezpiecznego i zdrowego wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania.
- To inicjatywa, która realizowana jest w całym kraju, ale do której na Śląsku przykładamy szczególną wagę, bo bezpieczeństwo dzieci i młodzieży bardzo leży nam na sercu – mówił wojewoda Piotr Litwa, gratulując zwycięzcom oraz dziękując ich opiekunom i wychowawcom.

Podobnie jak w ubiegłym roku doceniony został letni wypoczynek zorganizowany przez LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. Półkolonia “Letnia Przygoda” zorganizowana przez stowarzyszenie LKS Ciężkowianka Jaworzno, a dofinansowana ze środków z budżetu miasta Jaworzna przy wsparciu : „Fornit” sp. z o.o., „FUD-MEN”, Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”, Zakładu Ciastkarsko-Piekarski Janina Banasik, JTBS sp. z o.o., senatora RP Bogusława Śmigielskiego, Lucjana Fudały,  SKOK Jaworzno, Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie,  Zarządu Rejonowego PCK w Jaworznie, WORD Katowice, dla.Ciebie.tv, gazety Co Tydzień, Katarzyny Gądek, Anny Grelowskiej, Tomasza Obarskiego oraz Janusza Ciołczyka została uznana za III najlepszy wypoczynek na Śląsku. Wielkie uznanie należy się tradycyjnie wolontariuszom: Wandzie Ciołczyk, Anecie Wiecheć, Joannie Siemek-Dzięburskiej, Katarzynie Ciołczyk, Piotrowi Żabickiemu, Agnieszce Sadlik, Kacprowi Radomskiemu, Zofii Fryś, Damianowi Sapeta, Małgorzacie Koczur, Stanisławie Grzywa, Annie Milewskiej, Damianowi Pstrasiowi, Dawidowi Rogozińskiemu i Annie Gajęckiej.
Uhonorowanie laureatów odbyło się w Sali Złotej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Wojewoda Śląski w swoim wystąpieniu pogratulował zwycięzcom, doceniając trud włożony w organizację letniego wypoczynku. Do gratulacji przyłączyli się przedstawiciele organizatorów konkursu: Śląski Wojewódzki Państwowy Inspektor Sanitarny, Śląski  Kurator Oświaty oraz Komendy Wojewódzkiej Policji, podkreślając wartość edukacyjną i merytoryczną przeprowadzonych akcji oraz doceniając ogromny wysiłek organizatorów nieodpłatnego wypoczynku.
10-osobowej delegacji z Ciężkowic złożonej z uczestników i opiekunów wypoczynku przewodniczył radny Rady Miejskiej w Jaworznie, prezes LKS Ciężkowianka Jaworzno, kierownik nagrodzonego wypoczynku Janusz Ciołczyk. Ponadto w jej skład weszli: Łucja Sadlik, Zuzanna i Aneta Wiecheć,  Kamila Dysy,  Katarzyna i Kamil Ciołczyk, Piotr i Arkadiusz Żabicki oraz Wanda Ciołczyk.
I miejsce zajął Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie przed Szkołą Podstawową Nr 6 im. Zofii Kossak w Pierśćcu oraz LKS”Ciężkowianka” Jaworzno
Organizatorami konkursu byli: Wojewoda Śląski, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny i Śląski Kurator Oświaty w Katowicach. (iw)