Start Ogólne Mikołaj przybył do Ciężkowic

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Mikołaj przybył do Ciężkowic

LKS „”Ciężkowianka”

Mikołaj - LKS Cięzkowianka

Święty Mikołaj w LKS Ciężkowianka

Jak co roku od 15 lat, Święty Mikołaj zaprosił grzeczne dzieci, młodzież z rodzicami i opiekunami do siedziby LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. Tym razem z uwagi na obowiązki spotkanie odbyło się 2 dni wcześniej niż zwykle - w piątek 4 grudnia. Dzieci witały śnieżynki, renifery i skrzaty. Wolontariusze malowali na ich twarzach zimowe i świąteczne wzory. W oczekiwaniu na przybycie świętego do zdjęć z dziećmi pozował aniołek, diabły i ... siostry Goławskie, które w tym roku były specjalnymi gośćmi Mikołaja.

Ewa i Kasia pomogły dzieciom śpiewająco przejść próbę głosu. Po zaliczeniu kolejnych prób: ręki, apetytu, wiedzy i światła, ocenianych przez anioła (Natalię Taboł) i diabły (Damian Pstraś i Gabryś Dysy), gdy cała sala rozbłysła światłem zimnych ogni, wkroczył św. Mikołaj z worem prezentów. Rozpoczął od choinki- podarku dla klubu- który pomogła mu przygotować Justyna Chrobak. Najmłodsi obdarowani mieli zaledwie roczek. Dla wszystkich spotkanie z sędziwym starcem było ogromnym przeżyciem. W tym roku Mikołaj był wyjątkowo wymagający. W ramach „egzaminu z grzeczności” dzieci musiały przejść szczególną próbę- udowodnić prawdziwość hasła „Św. Mikołaj - nałogów wróg, przyjaciel dzieci”, co skwapliwie czyniły w różnych formach, w tym plastycznie, literacko i werbalnie, pisząc list do św. Mikołaja, wykonując rysunki, udzielając odpowiedzi na pytania. Zadania te składały się na program profilaktyczny, realizowany na zlecenie GKRPA w Jaworznie. Podczas imprezy zorganizowanej przez LKS „Ciężkowianka” bawiła się setka dzieci i młodzieży w towarzystwie rodziców i opiekunów. W rolę następcy biskupa z Miry kolejny raz wcielił się radny Rady Miejskiej w Jaworznie, prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Janusz Ciołczyk. Akcję koordynowała śnieżynka Wanda Ciołczyk.

Wsparcie Świętemu zapewnili, oświetlając wigilijną gwiazdą nadziei drogę do dziecięcych serduszek, zasługujący na wielkie podziękowania: Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, Marek Niemczyk, OEPD ŁABĘDY Sp. z o.o., Balamara Resource Limited, „Fornit” Sp. z o.o., Marek Pieczara, Zakład Ciastkarsko-Piekarski Janina Banasik, Małgorzata Chudoba, PŚZiPZ ELVITA Jaworzno III Sp. z o.o., PZU, Włodzimierz Machnik, JTBS Sp. z o.o. w Jaworznie, poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, Albert Kępka, Daniel Sierakowski, Aleksandra i Adam Terlikowscy, Aneta i Waldemar Warzecha, Zarząd Rejonowy PCK w Jaworznie i prezes Anna Grelowska, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i prezes Urszula Windys, Janina i Marek Banasik, Michał Kołacz, Krzysztof Patyk, Grzegorz Borkowski, Natalia i Tomasz Bednarscy, Tomasz Krupiński, Justyna Chrobak, Szkoła Podstawowa nr 18 w Jaworznie, Natasza Chochorowska,  a także wolontariusze: Ewa i Kasia Goławskie, Katarzyna Ciołczyk, Monika Dysy, Anna Milewska, Magdalena Uroda, Stanisława Grzywa, Michał Straube, Karolina Kornaga, Joanna Siemek-Dzięburska, Aneta Wiecheć, Joanna Szyguła, Natalia Taboł, Kacper Radomski, Zofia Fryś, Piotr Żabicki, Paweł i Mateusz Bulga, Gabriel Dysy, Anna Gajęcka, Magdalena Chechelska, Mariusz Stachańczyk, Anna Pieczara, Nikola Błachut, Mateusz Fryś, Kamil Pieczara, Daniel Taboł, Dawid Rogoziński, Paulina Trusz oraz mocna reprezentacja ZSP nr 6 w Jaworznie z pedagogiem szkolnym Anną Smyl- Wiśniewską (Damian Pstraś, Aleksandra Bureś, Marta Organ, Ewelina Oleksy, Kamila Kawala, Natalia Bania, Dawid Sokołowski, Patryk Kachniarz, Rafał Laser).

Po imprezie w Ciężkowicach Mikołaj w towarzystwie śpiewających śnieżynek anioła i diabła odwiedził pensjonariuszy Hospicjum Homo Homini im. Brata Alberta.

Kontynuacją piątkowego spotkania był trwający 8 godzin interregionalny VII Halowy Turniej Piłki Nożnej, rozegrany 5 grudnia w hali sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym z udziałem drużyn dziecięcych i młodzieżowych ze Śląska i Małopolski. (iw)

Foto Joanna Szyguła, Dawid Sokołowski.