Start Sport w mieście Triumf catenaccio
Triumf catenaccio

VII Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej
Fan Clubów Zespołów Europejskich Jaworzno’2016

Czytaj także artykuł na portalu społecznościowym Jaworzna, www.jaw.pl >>>

cattenacioOgromne emocje przeżyli kibice przybyli w ubiegłą sobotę 30 stycznia na Halę Widowiskowo-Sportową MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80, gdzie odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Fan Clubów Jaworzno’2016. Wytrawni koneserzy piłki nożnej mogli zobaczyć praktycznie wszystko od pięknych goli, poprzez robinsonady golkiperów a nawet w wyniku ambicji oraz zaciętej rywalizacji biorących udział w turnieju teamów prawdziwy wysyp żółtych kartek ( w tym roku obyło się bez czerwonych).

Organizatorem imprezy jak co roku byli Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Urząd Miejski w Jaworznie.

W tegorocznym turnieju w szranki stanęło 11 drużyn w których występowali fani lig hiszpańskiej, włoskiej, holenderskiej, angielskiej, niemieckiej i portugalskiej które rywalizowały w 2 grupach eliminacyjnych od godziny 9.00. W grupie A znalazły się ekipy Fan Club Barca Polska, CF Valencia, Manchester Utd MUSC PL, Inter II Mediolan, VfL Bochum oraz Milan Club Polonia. Z kolei w grupie B rywalizowały teamy ubiegłorocznego zwycięzcy Inter I Mediolan, FC Barcelona Śląscy Cules, AFC Ajax, FC Porto oraz Sporting Lizbona.

W inauguracyjnym spotkaniu ubiegłoroczni finaliści Fan Club Barca Polska po dwóch celnych trafieniach Marcina Urbana pokonał Manchester Utd MUSC PL ( w którym występował pomysłodawca imprezy Łukasz Bąk) 2-1. Przez eliminacje jak burza przeszła drużyny Valencii, która w grupie A zapisała na swoje konto 13 punktów (jedyna strata to remis z późniejszym zwycięzcom Interem II Mediolan 0-0), W grupie B najlepsza okazała się ekipa Barcelony Śląscy Cules, której do wygrania grupy eliminacyjnej wystarczył dorobek 9 punktów (porażka 1-2 z Interem I Mediolan nie miała już znaczenia w końcowym rozrachunku). W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się ekipy Valencii oraz Inter I Mediolan. Po zaciętym pojedynku górą byli fani Claudio Lopeza i Garry,ego Neville,a, którzy pokonali swoich rywali 1-0. W drugim półfinale niespodziewanym zwycięzcą okazał się Inter II Mediolan, który niespodziewanie w identycznym stosunku zwyciężył FC Barcelona Śląscy Cules. W „małym finale” śląscy fani Barcelony prowadzeni przez Patryka Kotylę zrewanżowali się swoim pogromcom z grupy eliminacyjnej pokonując ekipę z San Siro 2-1. Mecz finałowy mimo zmęczenia zawodników obu drużyn stał na wysokim poziomie, zaś wyborna dyspozycja bramkarzy obydwu teamów sprawiła, że długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy. W odpowiednim momencie przypomniał sobie jednak o swoich umiejętnościach snajperskich Dawid Porembski, którego dwa celne trafienia w końcówce sprawiły, że niespodziewanym zwycięzcą tegorocznego turnieju została druga drużyna Interu Mediolan. Radość zwycięzców była zrozumiała. Triumfatorzy po końcowej syrenie oznaczającej koniec spotkania odtańczyli prawdziwie indiański taniec zwycięstwa ( w czym wspomogli ich koledzy z pierwszej drużyny Interu, która tym razem musiała się zadowolić czwartym miejscem oraz spora grupa pięknych fanek. Atrakcyjne nagrody w imieniu organizatorów wręczyli kierownik Referatu Kultury i Sportu UM w Jaworznie Marcin Bryl ( w przeszłości doskonały obrońca „Victorii” Jaworzno) oraz główny specjalista ds. sportu MCKiS Janusz Ciołczyk, zaś uczestnicy podkreślając wzorową organizację imprezy wzięli udział w sesji zdjęciowej. Wyróżnieniami indywidualnymi uhonorowano Marcina Urbana ( król strzelców z dorobkiem 7 bramek)-Fan Club Barca Polska, Rafała Kudrzyńskiego-CF Valencia i Macieja Szurmana Inter II Mediolan- najlepsi bramkarze oraz Dawida Porembskiego (Inter II Mediolan)- najlepszy zawodnik. Reasumując należy podkreślić, doskonałą postawę fanów włoskich teamów. Oprócz drużyn Interu Mediolan, które zajęły 1 i 4 miejsce w turnieju również inny przedstawiciel catenaccio Milan Club Polonia uplasował się na wysokim piątym miejscu.

Wyniki:

Eliminacje
Manchester Utd MUSC PL – Fan Club Barca Polska 1-2
CF Valencia – Milan Club Polonia 1-0
VfL Bochum – Inter II Mediolan 1-2
AFC Ajax- Sporting Lizbona 1-1
FC Porto- FC Barcelona Śląscy Cules 0-4
Manchester Utd MUSC PL – VfL Bochum 2-0
Inter II Mediolan – Milan Club Polonia I 0-0
Fan Clun Barca Polska – CF Valencia 1-2
Inter I Mediolan- AFC Ajax 1-1
Sporting Lizbona – FC Porto 0-4
Manchester Utd MUSC PL- CF Valencia 0-1
Fan Club Barca Polska- Inter II Mediolan 0-2
Milan Club Polonia- VfL Bochum 4-0
FC Porto- Inter I Mediolan 1-1
FC Barcelona Śląscy Cules- Sporting Lizbona 6-0
Manchester Utd MUSC PL- Milan Club Polonia 1-2
Fan Club Barca Polska- VfL Bochum 6-0
Inter II Mediolan- CF Valencia 0-0
Inter I Mediolan- FC Barcelona Śląscy Cules 2-1
AFC Ajax- FC Porto 1-3
VFL Bochum- CF Valencia 0-5
Manchester Utd MUSC PL- Inter II Mediolan 0-1
Fan Club Barca Polska- Milan Club Polonia 0-3
FC Barcelona Śląscy Cules- AFC Ajax 7-0
Inter I Mediolan- Sporting Lizbona 4-0
Mecze finałowe
Mecz o 9 miejsce
Manchester Utd MUSC PL- Sporting Lizbona 4-1

Mecz o 7 miejsce
AFC Ajax- Fan Club Barca Polska 0-7

Mecz o 5 miejsce
Milan Club Polonia- FC Porto 7-1

Półfinały
Cf Valencia- Inter I Mediolan1-0
Inter II Mediolan- FC Barcelona Śląscy Cules 1-0

Mecz o 3 miejsce
FC Barcelona Śląscy Cules- Inter II Mediolan 2-1

Mecz o 1 miejsce
Inter II Mediolan- CF Valencia 2-0
Końcowa kolejność
1. CF Valencia
2. Barcelona Śląscy Cules
3. Inter I Mediolan
4. Milan Club Polonia
5. FC Porto
6. Fan Club Barca Polska
7. AFC Ajax
8. Manchester Utd MUSC PL
9. Sporting Lizbona
10. VfL Bochum
11. Inter II Mediolan