Start Sport w mieście Jaworznianie wygrywają turniej halowy w LIbiążu
Jaworznianie wygrywają turniej halowy w LIbiążu

 

W niedzielę 24 stycznia na hali sportowej w Libiążu odbyły się finały XI Mistrzostw Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów. W finałowej rywalizacji uczestnickibicezyły dwa teamy  z Jaworzna. „Zgoda” Byczyna, która przed rokiem uplasowała się na trzecim miejscu w X Jubileuszowym Turnieju oraz LKS „Ciężkowianka”.

Zawodnicy z Byczyny jako pierwsi przystąpili do rywalizacji w grupie I wygrywając z Górnikiem Libiąż 5-2, Arką Babice 3-1, Ruchem Młoszowa 6-0 oraz na koniec w meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie z LKS Zryw Żarki 2-1. Tym samym „Zgoda” zwyciężyła w swojej grupie eliminacyjnej zdobywając 12 punktów przy stosunku bramkowym 16-4. W rozgrywkach grupy II „czarnym koniem” była „Ciężkowianka”, która kolejno pokonała Zagórzankę Zagórze 5-3, Victorię Zalas 7-0 oraz Start Kamień 4-0. W decydującym spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie uległa późniejszemu triumfatorowi „Nadwiślaninowi” Gromiec 1-4.

Tym samym w 4 spotkaniach ciężkowiczanie zdobyli 9 punktów przy stosunku bramkowym 17-7. Niestety w „małym finale”, który rozpoczął się już 3 minuty po zakończeniu spotkania z Gromcem „Ciężkowiance” ( którą na turnieju prowadził tandem trenerski Andrzej Majka- Jakub Drąg) rewelacyjnie dotąd spisującemu się ciężkowickiemu teamowi dały się we znaki wcześniej rozegrane spotkania i w konfrontacji z Żarkami doznali wysokiej porażki 1-6. Jednak 4 miejsce w turnieju jakie zajęła „Ciężkowianka” jest sporym osiągnięciem tego zespołu.

Miejmy nadzieję, że ciężkowiccy piłkarze w lidze będą spisywać się podobnie. Z kolei „Zgoda” w finale zmierzyła się z pogromcami „Ciężkowianki” ekipą „Nadwiślanina” Gromiec na co dzień występującą w klasie okręgowej. Spotkanie przypominało szachy jak w meczu otwarcia na mundialu w Argentynie Polska-RFN. Obie drużyny przede wszystkim grały uważnie w defensywie, co przyniosło bezbramkowy rezultat. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, które skuteczniej egzekwowali zawodnicy z Gromca wygrywając 3-1. Byczynianie tym samym zanotowali postęp poprawiając się w stosunku do ubiegłego roku o jedną lokatę zajmując po finałowej porażce wysokie drugie miejsce.
„Zgoda” Byczyna: Jakub Jończyk-Grzegorz Siemek (1 bramka),Barosz Kaźmierczyk(6 bramek), Rafał Dobrzański, Łukasz Przebindowski(2 bramki), Wojciech Sabuda, Mateusz Aleksandrów(1 bramka), Marcin Rzeszutko (4 bramki), Dariusz Piecka(2 bramki), Krystian Dulowski
„Ciężkowianka” Maciej Ciołczyk – Tomasz Laser (1 bramka), Mariusz Biel (1 bramka), Jakub Drąg, Marcin Wiernek (1 bramka), Szymon Nowak, Mateusz Radomski (3 bramki), Mateusz Chrząścik (1 bramka), Ariel Milewski, Piotr Lichota (5 bramek), Mateusz Sobczak ( 5 bramek).
Udział w mistrzostwach odbywał się w ramach realizacji zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu dofinansowanych z budżetu miasta Jaworzna pn. „Zgoda na sportowo” oraz „Śladami Kapustki”. (iw)