Start Sport w mieście Sukcesy gimnastyczek MCKiS
Sukcesy gimnastyczek MCKiS
czwartek, 16 czerwca 2016 20:04

mistrzynieOstatnim sprawdzianem dla zawodniczek prężnie działającej sekcji gimnastyki artystycznej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie był udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Artystycznej Krakowskiego Smoka oraz w Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych Faza w Warszawie. W silnie obsadzonym  Turnieju Smoka Krakowskiego, który odbył się w sobotę 11 czerwca  Młode jaworznianki osiągnęły spore sukcesy. Zuzanna Pióro zajęła pierwsze miejsce w kategorii  rocznik 2006 A, Julia Cabała była druga w kategorii rocznik 2009 B, zaś Emilia Stolarczyk stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii rocznik 2008 B. Korzystnie zaprezentowały się również ich koleżanki biorące udział w zawodach. Czwarta w kategorii rocznik 2009 A była Ola Szyndler, siódma w kategorii rocznik 2006 B Amelia Zięba, zaś ósma w kategorii rocznik 2010 Paulina Gurbisz.

Mimo zmęczenia dziewczyny wystartowały dzień później w Warszawie w Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych Faza, gdzie odniosły historyczny sukces. Złoty medal  w kategorii tańca mini formacji disco dance wywalczyła drużyna w składzie Amelia Zięba, Zuzia Pióro, Emilia Stolarczyk, Pola Szlachcic, Hania Cyba, Lena Kwaśniewska, Małgosia Domagała. Zawodniczki odebrały medale i nagrody rzeczowe z rąk burmistrza dzielnicy Białołęka pani Ilony Soja- Kozłowskiej.

Oby podopieczne Aliny Dulęby i Martyny potwierdziły wysoką formę podczas sobotniego turnieju w Jaworznie, który rozpocznie się w Hali Widowiskowo Sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 w sobotę 18 czerwca. Początek rywalizacji o godzinie 10.30. Warto przyjść by zobaczyć niezwykle utalentowaną młodzież. Trzymamy kciuki. (iw)

Obejrzyjmy poniższą galerię