Start Memoriał J. Ciołczyka XVIII Memoriał Jana Ciołczyka ...

XVIII Memoriał Jana Ciołczyka

10 września na obiektach LKS „Ciężkowianka” odbył się XVIII Memoriał Jana Ciołczyka, zasłużonego działacza społecznego i sportowego, inicjatora rozbudowy infrastruktury sportowej w Ciężkowicach prezesa LKS „Ciężkowianka” w latMemoriał JCiołczykaach 1982-98.

Sobotni Memoriał był pod względem logistycznym jednym z największych przedsięwzięć tego typu w historii Ciężkowic, gromadząc w ciągu 13 godzin trwania wg niektórych szacunków łącznie niemal 900 osób. Po raz pierwszy przebiegał w tak spektakularnej formie z rekordową liczbą: uczestników, wręczonych nagród indywidualnych i zespołowych oraz jednocześnie dziejących się wydarzeń i atrakcji towarzyszących. Była to interregionalna impreza, odbywająca się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu- ogólnoeuropejskiej kampanii promującej sport i aktywność fizyczną pod hasłem #BeActive (#BądźAktywny), mającej zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia przez cały rok. Liczby mówią same za siebie: blisko 400 zawodników w wieku od 3 do 73 lat w 4 dyscyplinach: 21 teamów piłkarskich, ok. 200 piłkarzy, 60 chodziarzy Nordic Walking, 80 biegaczy (w 9 kategoriach), 16 duetów rodzinnych, 60 występujących na scenie i pod nią- w ramach jednego wydarzenia.

Honorowy Patronat objęli poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Śląski Związek Piłki Nożnej  oraz prezesi Podokręgów Piłki Nożnej- w Chrzanowie Józef Cichoń, w Katowicach- Stefan Mleczko, w Olkuszu Bolesław Ściepura w Sosnowcu- Józef Grząba oraz prezes Zarządu Śląskiego Zrzeszenia LZS w Katowicach Jacek Staniewski. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Województwa Śląskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z budżetu Miasta Jaworzna.

W trakcie prowadzona była publiczna zbiórka pieniężna na rzecz Hospicjum Homo Homini św. Brata Alberta w Jaworznie.

Niemal 13.godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sport i rekreacja, bezpieczeństwo i zabawa oraz kultura i rozrywka.

W ramach części sportowej odbyły się: interregionalne 8.godzinne zmagania piłkarskie w 5 kategoriach (żaków, seniorów, młodzików i orlików- RISER CUP i oldbojów- ROBAN CUP) z udziałem 21 drużyn ze Śląska i Małopolski i przeszło 200 zawodników w wieku od 5 do 50 lat, obserwowane przez Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę oraz prezesów podokręgów piłki nożnej,  III Ciężkowicki Bieg Po Zdrowie, II Ciężkowicki Nordic Walking oraz Wielobój Rodzinny.

Na starcie II Ciężkowickiego Nordic Walking stanęło 60 uczestników (najstarsza 73 l.), którzy prowadzeni przez doświadczoną  instruktorkę fitness i nauczyciela WF Ewę Krzywosz, dotarli w komplecie do mety, po przebyciu przeszło 4 kilometrowej trasy. Biurem zawodów Nordic Walking kierowała zasłużony pedagog Barbara Kołodziejczyk.

Z kolei do III Ciężkowickiego Biegu po Zdrowie zgłosiło się 80 uczestników (najmłodszy 3 l.), którzy rywalizowali na dystansach od 150 do 1000 metrów w 9 kategoriach od przedszkola do oldboja.

Najlepsze wyniki, stając na podium osiągnęli:

Przedszkolaki- dziewczęta

 1. Luna Umofner
 2. Ola Romanowicz
 3. Alicja Pawlik

Przedszkolaki- chłopcy

 1. Wiktor Chechelski
 2. Sebastian Lorek
 3. Alan Styczeń

Szkoła Podstawowa klasy I- III dziewczęta

 1. Julia Lesiak
 2. Antosia Krzywosz
 3. Emilia Krzywosz

Szkoła Podstawowa klasy I-III chłopcy

 1. Miłosz Radko
 2. Kamil Ciołczyk
 3. Bartek Wojtas

Szkoła Podstawowa klasy IV- VI dziewczęta

 1. Natalia Paluch
 2. Kasia Turek
 3. Jagoda Wojtas

Szkoła Podstawowa klasy IV-VI chłopcy

 1. Karol Pawlik
 2. Damian Paluchy
 3. Dawid Milewski

Gimnazjum chłopcy

 1. Oskar Radko
 2. Dominik Słowakiewicz

Open-kobiety

 1. Teresa Szozda
 2. Ewa Krzywosz
 3. Agnieszka Pieczara.

Open- mężczyźni

 1. Arkadiusz Szozda
 2. Krzysztof Klimczak
 3. Rafał Wiernek

O ile wygrana Arkadiusza Szozdy (który tym samym zwyciężył we wszystkich dotychczasowych edycjach Ciężkowickiego Biegu po Zdrowie) w biegu w kategorii open nie była zaskoczeniem, to triumf jego matki Teresy Szozdy, po zaciętej rywalizacji z Ewą Krzywosz i Agnieszką Górską jest niespodzianką. Najszybszym  biegaczom nagrody wręczyli Wanda Ciołczyk oraz prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, radny Rady Miejskiej Janusz Ciołczyk.

Sporym zainteresowaniem, wzbudzając wielkie emocje, cieszył się również Wielobój Rodzinny w którym wystartowało 16 duetów. Zwyciężyli Krzysztof Klimczak- Oskar Radko przed Adelajdą Radko- Oliwią Klimczak oraz duetem Katarzyna Siuda- Miłosz Radko. Dla rodzin biorących udział w wieloboju jak co roku przewidziano nagrody specjalne. Były to: 2 zaproszenia rodzinne do restauracji „Czarna Perła” o wartości 100 zł w nowo otwartym AQUA Hotelu,  2 zaproszenia na kolację dla dwojga w restauracji MEGA PIZZA, 2 miesięczne karnety rodzinny na siłownię- fitness „EURO GYM”, 2 karnety na rodzinne strzyżenie w salonach fryzjerskich Afro i Maja, 3 rodzinne 3.osobowe karnety do jaworznickiego Multikina w galerii Galena, zaproszenie do Salonu Kosmetycznego „FIONA”.

Organizatorzy zadbali aby prócz emocji sportowych nie zabrakło innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. W bloku zabawa i bezpieczeństwo do dyspozycji wszystkich chętnych pozostawały: symulator dachowania dzięki życzliwości GRUPY CARGO sp. z o.o. Spółka Komandytowa, stanowisko Komendy Miejskiej Policji z komisarzem Sznupkiem na czele, strzelnica ASG „Militarna Polska.pl”, dmuchańce, balonowe zwierzątka i dziecięce makijaże Agencji Artystycznej Roban, konne przejażdżki. Odbył się pokaz sprzętu strażackiego  z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie z wozem bojowym i kurtyną wodną. Na stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie, z alkogoglami, narkogoglami i smokerlyzerem dyżurowały uśmiechnięte Katarzyna Drej z Oświaty Zdrowotnej i Katarzyna Domagała z Higieny Dzieci i Młodzieży. Publiczność była pod wrażeniem pokazu Szkoły Shoshin Dojo Aikido Jaworzno z senseiem Dariuszem Feliksikiem.

Na Scenie Przyjaciół wystąpili, wzbudzając aplauz widowni następujący artyści: 17 tancerek Akademii Tańca Elite (choreografia Martyna Klimaj), 10 wokalistek z zespołu śpiewaczego „Ciężkowianki” (z animatorką kultury Anną Jachimczyk, para mistrzowska tańca towarzyskiego klasy A w stylu Latin- Nikola Półka i Maciej Pabis, 18 tancerek Hula Babula Uniwersytetu Trzeciego Wieku (z tańczącą instruktorką Anetą Szczyrzycą) oraz duet wokalno-instrumentalny GiS (Katarzyna Smolarczyk- skrzypce i Angela Szewc- gitara) i inni.

Memoriał- koordynowany przez Janusza i Wandę Ciołczyk, oprócz upamiętnienia postaci ważnego dla lokalnej społeczności działacza sportowego i społecznego, był zachęta do zdrowego ruchu we wszystkich wymiarach i płaszczyznach, a szczególnie do aktywności przebiegającej rodzinnie. Nad zabezpieczeniem medycznym czuwali karetka pogotowia ratunkowego z ratownikami z DAN-RECH Daniel Porc oraz dyplomowana pielęgniarka Zofia Karaś.

Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, medale, puchary i dyplomy ufundowane przez organizatorów i sponsorów, które wręczyli córka Jana Ciołczyka- Wanda Ciołczyk, poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie i Sosnowcu Józef Cichoń i Józef Grząba, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie Tomasz Zymon, Beata Urbaniec- Fik z RISER Sp. z o.o., Katarzyna Pieczara z Hospicjum Homo Homini im. św. Brata Alberta oraz prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk.

Organizatorzy składają gorące podziękowania podmiotom współpracującym, osobom i instytucjom, za udzielone wsparcie.  A są to: Śląski Urząd Marszałkowski oraz marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa i wicemarszałek Stanisław Dąbrowa, poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, Ministerstwo Sportu i Turystyki, „FUD-MEN” Jarosław Fudała, Lucjan Fudała, Leszek Fudała Spółka Jawna,, Zakład Meblowy „FORNIT” Marek Pieczara, Tauron Wytwarzanie S.A., RISER Sp. z o.o. (Piotr i Marek Góralczyk), Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe S.A., Agencja Artystyczna ROBAN, Komenda Miejska Policji z komendantem Adamem Manderą, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej z komendantem Tomaszem Zymonem, Gmina Jaworzno, GRUPA CARGO sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Zakład Ciastkarsko-Piekarski Janina Banasik, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Jaworznie oraz prezes Jerzy Łagan, DAN-RECH Daniel Porc, kwiaciarnia Pat-Dam. Józefa Szymiec, Ośrodek Ćwiczeń Siłowych „EURO GYM” Mirosław Wojtyła, Mega Pizza Marcin Sobiech, AQUA Hotel Sławomir Sroka, Multikino S.A. – kino w galerii Galena w Jaworznie (Małgorzata Wojciechowska), salon fryzjerski „AFRO”, salon fryzjerski „Maja”, salon kosmetyczny „Fiona”, OSP Ciężkowice, Bank Pocztowy, Tomasz Obarski, Beata Urbaniec-Fik, Małgorzata Wojciechowska.

Słowa uznania należną się wolontariuszom, wśród których znaleźli się: Barbara Gędłek, Barbara Kołodziejczyk, Ewa Krzywosz, Klaudia i Monika Dym, Anna Barańska, Aneta Wiecheć, Beata Bulga, Joanna Siemek-Dzięburska, Mariola Nibisz, Danuta Jaśko, Stanisława Grzywa, Stanisława Ciepły, Natasza Chochorowska, Małgorzata Kocot, Zofia Fryś, Zofia Karaś, Katarzyna Ciołczyk, Małgorzata Sołtysik, Aleksandra Krzysiek, Małgorzata Wojdyła, Magdalena Chechelska, Joanna Kieres, Estera Żak, Nikola Półka, Natalia Sichowska, Andrzej i Tomasz Majka, Piotr Żabicki, Janusz Pieczara, Zbigniew Lorek, Paweł i Piotr Bulga, Krystian Krzysiek, Michał Straube (DJ Majkes), Marcin Pstraś, Rafał Wiernek (Wiewiór), Dawid Działowy, Zdzisław i Krzysztof Glimos, Mariusz Stachańczyk, Arkadiusz Szozda, Szymon Pieczka, Wojciech Tomasiewicz, Grzegorz Kucharski, Damian Radomski, Sylwester Pawlikowski, Daniel Taboł, Mateusz Szynalik, Jakub Ślusarczyk, Zbigniew Pacia, Łukasz Klimczyk,  Tomasz Ciołczyk i inni. (iw)