Start Juniorzy Juniorzy Ciężkowianki mistrzami jesieni !
Juniorzy Ciężkowianki mistrzami jesieni !
Wpisany przez Piotr

Zagórzanka logoCiężkowianka - logo

Zagórzanka Zagórze – LKS Ciężkowianka Jaworzno 1:14 (0:7)

0:1 – Pstraś 6', 0:2 – Guśtak 13', 0:3 – Paździora 14', 0:4 – Pstraś 18', 0:5 – Pstraś 25',
0:6 – Paździora 26', 0:7 – Pstraś 34', 0:8 – Paździora 48', 0:9 – Glimos 60', 0:10 – Jamróz 71',
0:11 – Paździora 76', 0:12 – Pstraś 83', 0:13 – Hass 86', 0:14 – Świetlicki 87', 1:14 – Szczepina 90'

Ciężkowianka: Paluch Jakub (46' Głaz Adrian) – Guśtak Karol (46' Glimos Bartosz), Hass Grzegorz, Kasperkiewicz Jakub, Miś Konrad, Paździora Patryk, Pieczara Bartosz (32' Jamróz Piotr), Pstraś Szymon, Ślusarczyk Jakub, Świetlicki Bartłomiej, Taraur Marek

W minioną sobotę, 5 listopada juniorzy Ciężkowianki rozegrali zaległy mecz o mistrzostwo PPN Chrzanów w Zagórzu z miejscową Zagórzanką. Po dość niespodziewanej porażce w poprzedniej kolejce na własnym boisku z Nadwiślaninem Gromiec, podopieczni Andrzeja Majki chcieli się zrehabilitować i udowodnić, że był to wypadek przy pracy. Drużyna wyszła na boisko mocno zmotywowana, stawiając sobie za cel tylko zwycięstwo. Widać to było od samego początku spotkania, gdzie Nasza młodzież nie schodziła z połowy Zagórzanki stwarzając sobie co rusz groźne sytuacje. Wynik spotkania otworzył już w 6 minucie Szymon Pstraś, zdobywca w sumie pięciu bramek w tym meczu, który wspólnie z Patrykiem Paździorą był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny Ciężkowianki. Mecz rozstrzygnął się w ciągu 20 minut, w których to zawodnicy Ciężkowianki zdobyli sześć bramek i mieli spotkanie już pod całkowitą kontrolą, panując zarówno w ataku jak i obronie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, młodzi zawodnicy z Jaworzno nie zamierzali tylko dograć meczu, ale starali się strzelać kolejne bramki, co zresztą znakomicie im się udawało. Przewaga była jeszcze większa co potwierdza zdobycie kolejnych siedmiu bramek, a mogło ich być zdecydowanie więcej, choć trudno mieć pretensje do zawodników, że strzelili „tylko” 14 goli. Cieszą zwłaszcza pierwsze bramki Piotrka Jamroza i Grzegorza Hassa w drużynie juniorów. Gratulacje należą się jednak całej drużynie, która stanowi zgrany kolektyw, a dobra atmosfera w zespole przekłada się na wyniki uzyskiwane na boisku.

Zwycięstwo w tym meczu, przy jednoczesnej porażce Victorii Zalas pozwoliło Naszej drużynie wrócić na fotel lidera i zdobyć zasłużone mistrzostwo jesieni ! W przekroju całej rundy byliśmy najskuteczniejszym zespołem zdobywając 52 gole i najlepszym w obronie, tracąc zaledwie 10 bramek. Teraz juniorów czeka zimowa przerwa, po której przystąpią do walki o obronę mistrzostwa zdobytego w ubiegłym sezonie. Są na najlepszej drodze ! Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu miasta Jaworzno.