Start Juniorzy Halowe turnieje piiłki nożnej
Halowe turnieje piiłki nożnej
poniedziałek, 06 lutego 2017 19:06

Wicemistrzostwa drużyn młodzieżowych „Ciężkowianki”

drużyny juniorówPrzełom stycznia i lutego to od lat tradycyjnie halowe turnieje piłki nożnej dla drużyn piłkarskich przygotowujących się do sezonu połączone z rozgrywanymi mistrzostwami w poszczególnych Podokręgach.  Nie inaczej jest w tym roku. Udanie zainaugurowała rozgrywki halowe młodzież „Ciężkowianki”. Po wygranej w styczniowym turnieju w Regulicach młodzików do gry przystąpiły pozostałe drużyny młodzieżowe.

W sobotę 28 stycznia na hali sportowej w Regulicach rywalizowali zawodnicy z grupy żaków rocznik 2008 i młodsi w ramach Halowych Mistrzostw Podokręgu Chrzanów. Podopieczni trenera Szymona Pieczki pokonali „Skawę” Wadowice 4-1, Alwernię 3-1, „Tęczę” Tenczynek 5-3 oraz „Triumf” Alwernia 5-0. W decydującym o 1 miejscu spotkaniu ulegli tym razem  Akademii Piłkarskiej 21 Trzebinia 0-5. Najlepszym zawodnikiem imprezy organizatorzy wybrali zawodnika „Ciężkowianki” Milana Oleja. Skład: Hubert Strzelec, Radosław Dryja, Milan Olej, Jakub Frączek, Szymon Pstraś, Szymon Głowacz, Krystian Trojan, Krzysztof Doroz, Tomasz Makselon oraz Wojciech Dubiel.

Tydzień później w sobotę 4 lutego w Halowych Mistrzostwach Juniorów Starszych Podokręgu Olkusz rozegranych na Hali Widowiskowo Sportowej w Olkuszu wystąpili ciężkowiccy juniorzy szkoleni przez Andrzeja Majkę. Jaworznianie zwyciężyli „Promień” Przeginia 4-0 ( bramki Bartosz Pieczara-2, Patryk Paździora i Konrad Miś -1), „Hetman” Dłużec (bramki Patryk Paździora) oraz zremisowali z „Wielmożanką” Wielmoża 1-1 ( gol Michała Pierzchały). W decydującym o mistrzostwie spotkaniu ulegli „Przemszy” Klucze 2-3, tracąc decydującą bramkę w ostatniej minucie gry. Puchar za wicemistrzostwo wręczył zawodnikom „Ciężkowianki” Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu Bolesław Ściepura. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw wybrano Bartosza Pieczarę ( LKS „Ciężkowianka” Jaworzno). Ciężkowiankę reprezentowali:  Jakub Paluch, Bartosz Pieczara, Marek Taraur, Jakub Ślusarczyk, Michał Pieczara, Patryk Paździora i Konrad Miś.

Za tydzień - 12 lutego 2017 roku w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Olkusz w swojej kategorii wiekowej wystąpią młodziki. Udział w rozgrywkach i turniejach jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno. (iw)