Start Juniorzy Wygrana juniorów z Victorią Zalas
Wygrana juniorów z Victorią Zalas
Wpisany przez Piotra Żabickiego   
sobota, 10 czerwca 2017 14:57

Victoria Zalas - Ciężkowianka Jaworzno 0:9 (0:2) 

0:1 – Bartosz Pieczara 19’

0:2 – Dorian Prytko 37’

0:3 – Filip Statkiewicz 52’

0:4 – Michał Pierzchała 62’

0:5 – Filip Statkiewicz 66’

0:6 – Dorian Prytko 72’

0:7 – Rajmund Borowski 75’

0:8 – Piotr Jamróz 83’

0:9 – Marek Taraur 87’ (rzut karny)

Victoria: Skotniczny – Bień, Cyganik, Górecki (Marszałek 65’), Malik (Ślusarczyk 35’), Motyl, Walkowicz, Wyrwik, Zawada, A. Żych, (Badacz 75’) K. Żych (Prochownik 35’)

Ciężkowianka: Paluch (Głaz 70’) – Borowski (Panek 80’), Miś, Paździora, Pierzchała, Pieczara (Jamróz 70’), Prytko, Ślusarczyk, Statkiewicz, Taraur, Wojtas

wygrana z ZalasemMecz z Victorią śmiało można było uznać jako spotkanie na szczycie w walce o mistrzostwo Podokręgu Chrzanów, a na trudnym terenie w Zalasie nasza drużyna zawsze toczył wyrównane i ciężkie pojedynki. Jednak ten mecz okazał się wyjątkowo jednostronnym widowiskiem, choć wydarzenia z pierwszej połowy nie zapowiadały końcowego rezultatu.

 Obie drużyny rozpoczęły spotkanie z dużym respektem dla siebie doceniając klasę przeciwnika i pierwszy kwadrans to wyrównana walka na całym boisku. Pierwsi bardzo groźną sytuację stworzyli zawodnicy gospodarzy, kiedy to tylko doskonała interwencja naszego bramkarza Kuby Palucha, zapobiegła utracie gola. W odpowiedzi zawodnicy Ciężkowianki uruchomili na lewym skrzydle Bartka Pieczarę, a nasz kapitan popędził w pole karne i otworzył wynik tego spotkania. Zawodnicy Victorii nie składali broni i przeprowadzali co rusz groźne akcje lewą stroną, ale tam rządził i dzieli Dominik Wojtas skutecznie powstrzymując ataki przeciwnika. Z biegiem czasu juniorzy Ciężkowianki zdobywali przewagę czego ukoronowaniem był drugi gol autorstwa Doriana Prytki po przepięknym strzale z linii pola karnego.

 Przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał tego co stało się po zmianie stron, kiedy to nad Zalasem przeszedł prawdziwy huragan w wykonaniu zawodników gości. Drużyna Ciężkowianki niepodzielnie panowała na boisku, co rusz stwarzając sobie wyśmienite okazje bramkowe. W 52 minucie prowadzenie na 3:0 podwyższył Filip Statkiewicz zdobywając najładniejszą bramkę meczu, kiedy jego uderzenie z woleja wpadło w okienko bramki przeciwnika. Już dziesięć minut później młodzi zawodnicy z Jaworzna cieszyli się z kolejnego gola autorstwa Michała Pierzchały i wiadomo było że tego meczu nie możemy już przegrać. Z zawodników gospodarzy wyraźnie „zeszło powietrze” i całkowicie oddali inicjatywę przyjezdnym, czego efekty przyszły natychmiast. Kolejne, przedniej urody bramki dołożyli Statkiewicz, Prytko i Borowski, a jedynym pytaniem było to, czy Ciężkowianka osiągnie w dniu dzisiejszym wynik dwucyfrowy. Nasi zawodnicy mimo wysokiego prowadzenia dążyli do tego celu z całych nie pozostawiając wątpliwości kto tego dnia był lepszy. Swoją bramkę dołożył Piotrek Jamróz, zdobywca decydującego gola w doliczonym czasie gry z Victorią w poprzednim meczu, a wynik spotkania ustalił Marek Taraur pewnie wykonując rzut karny.

Całej drużynie należą się słowa uznania za walkę i zaangażowanie oraz wielkie gratulacje za zwycięstwo. Następne spotkanie Ciężkowianka rozegra u siebie z Zagórzanką Zagórze
14 czerwca 2017 o godzinie 17.30 i w przypadku zwycięstwa zostanie drugi raz z rzędu mistrzem Podokręgu Chrzanów juniora starszego.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o gorący doping !

Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu miasta Jaworzna w ramach zadania publicznego pn. "Śladami Błaszczykowskiego".