Start Relacje ze spotkań Klasa A - kolorowo w Cięzkowicach!
Klasa A - kolorowo w Cięzkowicach!
poniedziałek, 11 września 2017 09:16
                 Ciężkowianka - herb klubu          Wisła Jankowice - herb klubu

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno - LKS „Wisła” Jankowice

0-0

 „Ciężkowianka” Kotyza- Barański (M. Radomski), Bulga, Jochymek D.Radomski- Rzeszutko , Woronowicz , Pieczka, Nowak (Matusik)- Świerczyński(Olejek), Chrząścik

Trener Wojciech Tomasiewicz.

„Wisła” Jankowice: Taborski- Hudzik, Kciuk, Rząsa, Jamróz- Pierzchała, Sędrzak, Siłakiewicz, Kania, Lewarczyk- Dryja

Trener Władysław Bębmecz z enek

Sędziowali:  Wanat- główny oraz Sroka i Kuwik (wszyscy Podokręg Oświęcim)

Ubiegła sobota nie była tak udanym dniem dla ciężkowickich drużyn jak poprzednia niedziela. Co prawda orliki szkolone przez Szymona Pieczkę pokonały 9-4 „Victorię” 1918 Jaworzno, zaś juniorzy starsi zwyciężyli rekordowo 13-0 „Puls” Broszkowice (łupem bramkowym podzielili się Paździora-6, Jamróz-4 oraz Pstraś, Nicpoń i Pieczara-po 1), ale kibice w Ciężkowicach oczekiwali przede wszystkim na kolejną wygraną drużyny seniorów. Dodatkowego smaczku spotkaniu dodawał fakt, iż w drużynie z Jankowic występuje całkiem spora kolonia piłkarzy pochodzących z Jaworzna. Taktyka podopiecznych trenera Władysława Bębenka była prosta. Przyjezdni "zaparkowali" przed swoją bramką "autokar". Momentami rozpaczliwie, ale skutecznie odpierali ataki wybrańców trenera Tomasiewicza broniąc się niemal całą drużyną. Na dobrą sprawę na „desancie” wystawili tylko mieszkającego w Ciężkowicach Grzegorza Dryję. Niestety ciężkowicka tiki-taka nie była w stanie „przestawić” jankowickiego „pojazdu”.

Goście na dobrą sprawę tylko w 38 minucie byli bliscy strzelenia bramki, gdy Grzegorz Dryja sprawdził czujność Daniela Kotyzy ( który pierwszy raz od niepamiętnych czasów poza tym zdarzeniem był praktycznie bezrobotny). Nie można powiedzieć, że zawodnicy z Ciężkowic nie starali się gdyż na skrzydłach szarpali Damian Radomski, Daniel Barański, Marcin Rzeszutko czy wprowadzony w drugiej połowie świeżo pozyskany z mieleckiej „Stali” Szymon Matusik. Na bramkę uderzali Pieczka, Radomski, a nawet Patryk Jochymek. Wszystko bez efektu. Za to na murawie nie brakowało twardej walki. „Trup ścielił się gęsto”, zaś arbiter „nagradzał” zawodników żółtymi, a nawet czerwonymi kartkami, które solidarnie otrzymały obydwa teamy. Z remisu usatysfakcjonowani byli tym razem zawodnicy „Wisły”, którzy w szatni po meczu dali prawdziwy popis umiejętności wokalnych. W najbliższy wtorek „Ciężkowianka” podejmuje na własnym stadionie w półfinale rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu chrzanowskiego Podokręgu III ligowy MKS Trzebinia, zaś w sobotę 16 września czeka ją spotkanie wyjazdowe w Woli Filipowskiej z miejscową „Wolanką”. (iw)