Start Relacje ze spotkań Klasa A - Złoty gol Molendy
poniedziałek, 09 października 2017 22:00
Herb klubu Cięzkowianka herb klubu Promyk Bolęciin

LKS "Ciężkowianka" -  LKS "Promyk" Bolęcin

1-0 (1-0)

Ciężkowianka: Starzec - Radomski M., Bulga, Jochymek, Barański(Nowak) - > Rzeszutko, Pieczka, Woronowicz, Chrząścik(Fitał) - Biel(Ganobis), Molenda( Świerczyński)

W sobotnie popołudnie (7 paździenika) Ciężkowianka podejmowała zajmujący 8 miejsce w chrzanowskiej „A” klasie „Promyk” Bolęcin. Gospodarze za wszelką cenę chcieli wygrać mecz mając w pamięci pechową porażkę z 4-5 z „Fablokiem” sprzed tygodnia. Od pierwszej minuty widać było determinację w poczynaniach podopiecznych Wojciecha Tomasiewicza.

W 15 minucie doskonałe zagranie Rzeszutki na gola zamienił rozgrywający drugie spotkanie w barwach „Ciężkowianki” Bartłomiej Molenda. To spowodowało, że "ciężkowicki walec" atakował jeszcze śmielej. Kolejną doskonałą sytuację po stałym fragmencie miał Rzeszutko, który jednak uderzył minimalnie niecelnie. W tym dniu ewidentnie piłka w polu karnym szukała Molendy, który dwukrotnie uderzał jednak bez skutku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W drugiej połowie goście śmielej ruszyli do przodu, jednak ich akcje były rozbijane przez defensywę „ Ciężkowianki”. Swoje okazje mieli również miejscowi, jednak wynik do końca się nie uległ zmianie. W ostatniej minucie doskonałym refleksem popisał się zastępujący kontuzjowanego Kotyzę w ciężkowickiej bramce Starzec broniąc brawurowo strzał napastnika gości. Reasumując, na pewno „Ciężkowianka” nie zagrała tak widowiskowo jak tydzień wcześniej w Chrzanowie, ale 3 punkty zostały w Jaworznie. Kolejny mecz już w sobotę 14 października w Balinie, a przeciwnikiem „Cieżkowianki” będzie miejscowy Orzeł. (iw)