Start Kategoria - przegląd Wygrana Orlików w memoriale Bogusława Pluty

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
Wygrana Orlików w memoriale Bogusława Pluty

zwycięska druzyna W niedzielę 4 marca orliki „Ciężkowianki” szkolone przez trenerów Szymona Pieczkę oraz Pawła Bulgę wzięły udział w ósmej edycji Memoriału zasłużonego dla miasta Jaworzna społecznika i działacza sportowego Bogusława Pluty zorganizowanej przez Jaworznicki Klub Mini Piłki Nożnej oraz JSP „Szczakowianka” Jaworzno. Turniej odbywał się w hali widowiskowo sportowej jaworznickiego MCKiS i dostarczył (jak zwykle w tej kategorii wiekowej) sporą dawkę emocji. Zawodnicy „Ciężkowianki” zaczęli rozgrywki grupowe od falstartu. Porażka 0-2 z UKS Jedynka Łazy oraz remis z Victorią Jaworzno 1-1 sprawiły, iż ostatni mecz z „Zew=em” Kazimierz to był prawdziwy bój o być albo nie być. Po stracie bramki w trzecim meczu wydawało się, że wszystko już stracone i nie będzie można niedzielnego turnieju zaliczyć do udanych. Jednak po strzeleniu bramki wyrównującej było już tylko coraz lepiej. Ostatecznie pojedynek z ZEW-em zakończył się zwycięstwem 3-1 co dało wyjście z grupy do półfinału z drugiego miejsca, za plecami Jedynki Łazy. W drugiej z grup Szczakowianka Jaworzno bez porażki zajęła miejsce pierwsze natomiast z drugiej lokaty cieszyć się mogli zawodnicy GKS-u Katowice, którzy wywalczyli awans po serii rzutów karnych wykonywanych z Fablokiem Chrzanów. Półfinałowe spotkanie to spektakularna gra Ciężkowianki, która niespodziewanie wysoko ograła kolegów ze Szczakowej 6-0. W drugim półfinale katowicki GKS ograł Jedynkę 2-0 i awansował do finału bez straty gola. Jedynego gola stracił natomiast w finale a, że była to też jedyna bramka tego spotkania to zwycięzcą całego turnieju została „Ciężkowianka”. (iw)

Bardzo dobrą grą w decydujących spotkaniach chłopcy z Ciężkowic zasłużyli na triumf turniejowy co cieszy głównie ze względu na odbudowę gry po ciężkich momentach na początku rozgrywek.

Końcową klasyfikacje turnieju:

1. Ciężkowianka Jaworzno

2. GKS Katowice

3. UKS Jedynka Łazy

4. Szczakowianka Jaworzno

5. Górnik Jaworzno

6. Fablok Chrzanów

7. Victoria Jaworzno

8. ZEW Sosnowiec

Skład Ciężkowianki: B.Ślusarczyk, A.Knurowski, M.Olej, Sz.Pstraś, J.Frączek, M.Leyko, K.Doroz, P.Struski.

Wyniki:

Ciężkowianka 0-2 UKS Jedynka Łazy

Ciężkowianka 1-1 Victoria

Ciężkowianka 3-1 ZEW Sosnowiec

Ciężkowianka 6-0 Szczakowianka

Ciężkowianka 1-0 GKS Katowice

Udział w turnieju dofinansowany ze środków budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizacji zadania z zakresu wsparcia sportu pn. „Śladami Biało-Czerwonych”. Specjalne podziękowania za pomoc dla rodziców ciężkowickich orlików.