Start Relacje ze spotkań Wyjazdowa wygrana „Ciężkowianki”

• Miziński 50’
  • Molenda 56’

„Ciężkowianka” : Ciołczyk - Radomski, Jochymek, Barański, Kowalski (60'Bulga)- Nowak, Pieczka(60' Podralski), Biel, Rzeszutko- Molenda, Miziński (75' Dziurowicz)

Sędziowali : Gębala B- główny oraz Gębala M. i Kita J.

Drużyna „Ciężkowianki” kontynuuje zwycięską passę. Tydzień temu na własnym stadionie w Ciężkowicach ciężkowicki team odprawił z bagażem 3 bramek „Wolankę” Wola Filipowska, zaś w minioną niedzielę „ciężkowicki walec” zapisał na swoje konto kolejne trzy punkty wywalczone w Lgocie. Piłkarze z Jaworzna mieli w pamięci mecz rozgrywany w strugach deszczu, zakończony remisem po bramce dla gospodarzy w doliczonym czasie gry rozegrany w sierpniu 2016 roku na inaugurację rozgrywek oraz formę zaprezentowaną wówczas przez lidera „Korony” Kamila Babeckiego. Wszystko to spowodowało, że pierwsze minuty meczu to spokojna gra z obydwu stron.

Pierwszą groźną akcję stworzyli goście, ale niecelnie uderzał Molenda. Kolejne strzały Pieczki, Mizińskiego czy Rzeszutki mijały bramkę Korony. W 20 minucie groźną akcję gospodarzy, ofiarnym wślizgiem przerwał Barański i niewątpliwie uratował Ciężkowiankę od straty gola. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando gości, ale piłkarze z Lgoty groźnie kontrowali....i kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, kolejny raz w tej rundzie po stałym fragmencie gry, dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym największym sprytem popisał się Paweł Miziński, który strzelił bramkę do szatni dla Ciężkowianki w 44 minucie. Po zmianie stron kontrolę nad meczem dalej posiadała ekipa z Jaworzna i już na początku drugiej połowy swoją kolejną bramkę zdobywa Paweł Miziński. Niedługo po tym golu, swojego dołożył po strzale z 20 metrów Bartek Molenda czym wyprowadził gości na trzybramkowe prowadzenie. Jak się okazało było to ostatnie trafienie w meczu, pomimo okazji Podralskiego, Jochymka, Rzeszutki czy Nowaka. Niedzielna wygrana „Ciężkowianki” pozwoliła jej zniwelować stratę do zajmującego 3 miejsce w tabeli „Startu” Kamień do jednego punktu spowodowane potknięciem teamu braci Panków z ubiegłotygodniowym rywalem jaworznian „Wolanką” 0-2. Natomiast w następną sobotę 5 maja na ciężkowickim kameralnym stadionie dojdzie do szlagierowego spotkania z liderującym aktualnie w chrzanowskiej „A” klasie MKS „Fablok”. Znający kulisy przegranego jesienią 4-5 meczu w Chrzanowie ( mimo prowadzenia 2-0 i 3-1) nie będą zdziwieni, iż ciężkowiczanie liczą na udany rewanż . Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizowanego zadania publicznego pn. „Śladami Biało – Czerwonych”. Doskonale w miniony weekend spisały się także drużyny młodzieżowe „Ciężkowianki”. Juniorzy pokonali w Broszkowicach miejscowy „Puls” 9-1 wskakując na pozycję lidera wobec porażki Gromca na własnym boisku 0-2. Młodzicy pokonali Akademię Piłkarską Champion Chrzanów, trampkarze zwyciężyli 4-0 Alwernię, zaś orliki pokonali drugi zespół UKS „Górnik” Libiąż. (iw)