Start Relacje ze spotkań klasa A - Udany rewanż Dulowej
klasa A - Udany rewanż Dulowej
sobota, 09 czerwca 2018 20:56


Ciężkowianka Jaworzno UKS Dulowa

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno- UKS Dulowa

0 -1 (0 -1)

0-1 Tajs 34’

Ciężkowianka: Ciołczyk M – Płatek(Nowak Sz.), Barański Jochymek, Radomski M., Chrząścik (Miziński),  Pieczka, Woronowicz, Radomski D.-Rzeszutko (Dziurowicz)  Molenda,

Mecz z DulowąJesienią „Ciężkowianka” po kapitalnym spotkaniu oraz dwóch golach Molendy i jednym Świerczyńskiego pokonała 3-2 w rozegranym w Sierszy meczu Dulowę. Tym razem było odwrotnie. Mimo totalnej przewagi w polu „Ciężkowianki” tym razem z trzech punktów cieszyli się goście z Dulowej, którzy w 34 minucie objęli prowadzenie po uderzeniu z woleja strzelca listopadowej bramki na 2-3. W drużynie przyjezdnej na słowa uznania zasłużył strzegący ich bramki Jakub Wilk, który wyróżniał się nie tylko znakomitymi warunkami fizycznymi, ale również bardzo dobrą grą na przedpolu, chociaż jego vis a vis Maćkowi Ciołczykowi również nie można było nic zarzucić. Mimo popisowych interwencji golkipera przyjezdnych „Ciężkowianka” powinna to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Niestety skuteczność pod bramką rywali nie była w tym dniu mocną stroną „ciężkowickiego walca”.

Najbliżej szczęścia byli Rzeszutko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pieczki, Damian Radomski, którego strzał z wolnego w ekwilibrystyczny sposób wyekspediował na róg bramkarz gości, ponownie kapitan „Ciężkowianki” Szymon Pieczka oraz jeden z zawodników który nie trafił z 5 metrów w światło bramki. Rozegrane w sobotę spotkanie było przedostatnim w rundzie wiosennej. Po 23 kolejkach ciężkowicki team plasuje się na 4 miejscu w tabeli z dorobkiem 40 punktów oraz stosunkiem bramek 56-29 (patrz tabela). W ostatniej kolejce ligowej w sobotę 16 czerwca „Ciężkowianka” zmierzy się na wyjeździe z „Jutrzenką” w Ostrężnicy. Początek spotkania o godzinie 15.00.