Start Relacje ze spotkań Wysoka wygrana seniorów „Ciężkowianki”

Cięzkowianka Jaworzno -logo

LKS ”Ruch” Młoszowa - LKS „Cięzkowianka” Jaworzno

1 - 8  (1-3)

Skład „Ciężkowianki” :

I połowa: Testowany 1- Radomski M., Jochymek, Barański, Radomski D.- Pieczka,Testowany 2, Woronowicz- Rzeszutko, Molenda, Biel
II połowa: Testowany 1 - Pieczara, Testowany 3, Molenda, Miziński - Testowany 2, Testowany 4, Pieczka - Olejek, Dziurowicz, Rzeszutko

W sezonie 2017/18 seniorzy LKS „Ciężkowianka” uplasowali się na czwartym miejscu chrzanowskiej A klasy. W 24 spotkaniach podopieczni trenera Wojciecha Tomasiewicza wywalczyli 43 punkty. Na ten dorobek złożyło się 13 zwycięstw, 4 remisy oraz 7 porażek przy stosunku bramkowym 64-29. Przygotowania do sezonu „Ciężkowianka” w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Śladami Biało- czerwonych” dofinansowanego z budżetu Gminy Jaworzno rozpoczęła w poniedziałek 16 lipca. Zajęcia treningowe odbywały się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Krakowskiej oraz orliku na Pieczyskach pod okiem trenerów Wojciecha Tomasiewicza, Szymona Pieczki oraz Jakuba Drąga. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż frekwencja podczas treningów jest wysoka. Pojawiło się wielu zawodników, którzy są obecnie testowani pod kątem nowego sezonu rozgrywkowego.  W minioną sobotę 28 lipca ciężkowicki team rozegrał na boisku w Wodnej pierwsze spotkanie sparingowe, które było okazją do sprawdzenia umiejętności osiemnastu zawodników.  Przeciwnikiem był LKS „Ruch”  Młoszowa.  Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando gości z Jaworzna, którzy od 9 minuty prowadzili 1:0. W 20 minucie gospodarze wyrównali po strzale z rzutu wolnego, ale kolejne bramki były dziełem „Ciężkowianki” i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 3:1. Po przerwie ciężkowicki szkoleniowiec dokonał 7 zmian w składzie, a piłkarze z Jaworzna dołożyli kolejnych 5 goli i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 8:1. Łupem bramkowym podzielili się Mariusz  Biel- 5, Marcin Rzeszutko, Bartłomiej Molenda i Szymon Pieczka. Kolejnymi sparingpartnerami będą: w najbliższy poniedziałek„Zgoda” Byczyna, zaś spotkanie sparingowe odbędzie się na sztucznej nawierzchni stadionu miejskiego przy ulicy Krakowskiej oraz w środę 1 sierpnia  MKS „Fablok” Chrzanów. (iw)