Start Relacje ze spotkań Puchar Polski - awans Ciężkowianki
Puchar Polski - awans Ciężkowianki

Polonia Luszowice

Ciężkowianka Jaworzno

LKS Polonia Luszowice – LKS Ciężkowianka Jaworzno

1 - 4 (0 -1)

  • 0 - 1 Molenda 38’
  • 0 - 2 Biel 49’
  • 0 - 3 Pieczka 57’
  • 1-  3 Kaniewski  71’
  • 1 - 4 Molenda 78’

team CiężkowiankiPolonia : Woźniak - Kwiatkowski, Jelonek, Kaniewski, Kaja (80 min Bagiński) - Czub, Koźmienko, Górkowski,  Łukasz, Górkowski Karol, Janas Sebastian (55 min Palka Ireneusz) - Kłeczek (75 min Palka Piotr) . Trener Ireneusz Palka.

Ciężkowianka : Kominiak (46'Ciołczyk) - Radomski D., Bulga (60' Prażmowski), Jochymek, Barański (60' Chrząścik)- Podralski, Pieczka, Woronowicz - Radomski M,Molenda (80' Miziński), Rzeszutko (13' Biel). Trener Wojciech Tomasiewicz

Sędziowali: Malczyk (główny) oraz Cholewa i Zychowicz (asystenci) – Podokręg Chrzanów

Po poniedziałkowej wpadce 2-5 w derbowym sparingowym spotkaniu ze „Zgodą” Byczyna rozegranym na sztucznej nawierzchni  Stadionu Miejskiego dwa dni później  „Ciężkowianka” na Kątach „rozstrzelała” MKS „Fablok” Chrzanów 11 - 0. Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się Molenda 4,Rzeszutko 2, Woźniak 2 oraz Nowak, Biel i Damian Radomski po 1. W minioną sobotę (4 sierpnia) doszło do pucharowej konfrontacji w ramach rozgrywek Pucharu Polski w Luszowicach z miejscową „Polonią”. Dodatkowego  smaczku sobotniej rywalizacji dodawał fakt, iż kapitanem „Polonii” jest były zawodnik „Ciężkowianki” Karol Jelonek. Ponadto w luszowickim teamie występuje kolejny były gracz „ciężkowickiego walca”  Arkadiusz Szozda nieobecny w sobotę. Faworytem spotkania była „Ciężkowianka”, która od początku przejęła inicjatywę. Jednak miejscowi po letnich transferach prezentowali się w defensywie niezwykle solidnie od czasu do czasu groźnie kontratakując.

team CiężkowiankiW 5 minucie groźnie uderzył Podralski, zaś dwie minuty później Molenda. W obu przypadkach doskonale interweniował pozyskany przez „polonistów” w letnim okienku transferowym  z „Błyskawicy” Myślachowice Woźniak (który przed laty występował już w drużynie trenera Palki) .Niestety w 13 minucie doszło do groźnie wyglądającego starcia, wskutek którego, boisko  musiał opuścić Rzeszutko. Kolejne minuty to napór „Cieżkowianki” oraz kilka niecelnych prób strzałów miejscowych. W 32 minucie meczu czerwoną kartką został ukarany zawodnik „Polonii” za faul bez piłki. W 38 minucie w wyniku zastosowania  pressingu piłkę przejął Bartłomiej Molenda , który po raz pierwszy pokonał miejscowego golkipera. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny z Jaworzna. Drugą połowę „Ciężkowianka” rozpoczęła z wysokiego C. Dwukrotnie Seweryn Podralski dośrodkował w stylu Roberta Gadochy z WM 74, a Biel i Pieczka niczym Szarmach i Lato dopełnili formalności. W 71 minucie Sebastian Kaniewski wykorzystał dokładne podanie i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce zdobywając honorowego gola jak się później okazało dla miejscowych. 7 minut później bilardowe zagranie Szymona Pieczki na swojego drugiego gola zamienił Bartek Molenda ustalając końcowy rezultat na 4-1. Spotkanie rozegrane w tropikalnych warunkach było doskonałym testem dla ciężkowickiego teamu przed rozgrywkami ligowymi, zaś „Polonia” po letnich wzmocnieniach to zupełnie inny zespół niż przed rokiem czy dwoma o czym świadczy wygrana w sparingowym meczu 4-1 ze spadkowiczem z klasy okręgowej „Zagórzanką” Zagórze. W planach trener Tomasiewicz ma rozegranie jeszcze dwóch sparingów. W najbliższy wtorek 7 sierpnia o godzinie 17.45 na sztucznej nawierzchni przy ulicy Krakowskiej zmierzy się z MKS Ujejsce, zaś w sobotę 11  sierpnia czeka ciężkowicki team konfrontacja w podoświęcimskim Gorzowie z miejscowym LKS-em. Początek o godzinie 16.00. Wskutek niezrozumiałej decyzji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie, który nie licząc się ze stanowiskiem Podokręgu Chrzanów oraz zespołów rozgrywających zawody w chrzanowskiej klasie A dopuścił do rozgrywek w tej klasie rozgrywkowej MKS Libiąż najprawdopodobniej w obecnym sezonie wystartuje 15 drużyn, zaś „Ciężkowianka” znów „najprawdopodobniej” zmierzy się na inaugurację w sobotę 18 sierpnia z LKS „Promyk” Bolęcin. Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Jaworzno, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji programu „Klub” 2018. (iw)