Start Sekcja - przegląd Seniorzy Kolejne sparingi Ciężkowianki
Kolejne sparingi Ciężkowianki

Pobierz terminarze rozgrywek 2018/19
klasa A - seniorzy Podokręg Chrzanów >
I liga trampkarzy Małopolska Zachodnia >


Drużyna Ciężkowianki

MKS Ujejsce - LKS "Ciękowianka 5-3 (2-1)

W minionym tygodniu seniorzy „Ciężkowianki” rozegrali kolejne spotkania sparingowe. W pierwszym z nich rozegranym we wtorek  7 sierpnia na sztucznej nawierzchni przy ulicy

Krakowskiej zmierzyli się z reprezentantem sosnowieckiej klasy „A” MKS Ujejsce. Do przerwy po golach Bartka Molendy oraz Mariusza Biela ciężkowicki team prowadził 2-1. W 47 minucie kontuzji doznał strzelec jednej z bramek Bartłomiej Molenda. W drugiej połowie górą byli goście, którzy ostatecznie wygrali w Jaworznie 5-3 (2-1), zaś trzecią bramkę dla „Ciężkowianki”  strzelił Szymon Nowak.

Skład: Ciołczyk (60' Kominiak) - Radomski D. (60' Kowalski), Bulga, Prażmowski, Podralski (50' Miziński) - Pieczka(60' Chrząścik), Woźniak (75' Drąg),Woronowicz - Radomski M. (75' Dziurowicz), Molenda (47' Nowak), Biel (60' Pieczara)


LKS Gorzów- LKS "Cięzkowianka" 3-2 (1-0)

Skład: Ciołczyk - Radomski D., Prażmowski, Bulga, Jochymek (30' Nowak)- Radomski M., Woźniak, Pieczka, Chrząścik, Pieczara (45' Testowany) - Biel( 75' Dziurowicz)

Ostatnim testem przed ligą dla „Ciężkowianki” był mecz rozegrany w Gorzowie mecz z miejscowym  LKS Gorzów, występującym  w oświęcimskiej klasie A, który  przed sezonem wzmocniło kilku zawodników z Jaworzna między innymi Ząbek, Lichota, Śliwiński, Dylowicz czy Wylężek. W pierwszej połowie mecz toczył się w szybkim tempie, przy wysokim pressingu gospodarzy. Goście zmuszeni do gry z kontry stwarzali groźne sytuacje, ale szczęścia brakło Bielowi (poprzeczka), a Radomskiemu precyzji (w sytuacji "sam na sam" strzał obok bramki). Gospodarze dzięki agresywnej grze stwarzali tych sytuacji nieco więcej, a po jednej z nich Lichota uderzył nie do obrony wyprowadzając Gorzów na prowadzenie. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie i to „Cieżkowianka” prowadziła grę, ale na 2:0 podwyższyli gospodarze. Kontaktową bramkę zdobył Pieczka. W końcówce meczu 100% sytuacji nie wykorzystali dla gości Pieczara, Radomski, Chrząścik trafił w słupek i gdy wydawało się, że bramka dla „Ciężkowianki” jest kwestią czasu w niegroźnej sytuacji trafiony w rękę w polu karnym został Bulga, a karnego na bramkę zamienił Bodziony. Chwilę później bramkę na 3:2 strzelił Mariusz Biel, a w końcówce meczu w sytuacji "sam na sam" Woźniak strzelił prosto w bramkarza. W ostatnim meczu przed sezonem trener Wojciech Tomasiewicz nie mógł wykorzystać wszystkich zawodników, ale cały okres przygotowawczy uważa za udany, a każdy z kadry mógł pokazać swoją przydatność w drużynie. (iw)


Wskutek arbitralnej decyzji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie w chrzanowskiej klasie A do rozgrywek przystąpi w sezonie 2018/19 drużyna MKS Libiąż. Tym samym wystartuje 15 drużyn, zaś „Ciężkowianka”  w inaugurującej kolejce podejmuje w najbliższą sobotę 18 sierpnia  LKS „Promyk” Bolęcin. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Jaworzno, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji programu „Klub” 2018. (iw)