Start Ogólne Pielgrzymi w LKS „Ciężkowianka”

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Pielgrzymi w LKS „Ciężkowianka”
niedziela, 19 sierpnia 2018 19:03

Pielgrzymi w LKS CięzkowiankaNa przełomie lipca i sierpnia przez ciężkowicką parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy przeszły pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę. W lipcu były to XXIV Piesza Pielgrzymka z Suszca oraz XIV Pielgrzymka z Bierunia z parafii św. Bartłomieja Apostoła. Ciężkowianie z dużą życzliwością przyjmowali pielgrzymów pod swój dach. Lwią część grup- jak co roku- ugościło stowarzyszenie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno.

Z kolei bardzo liczna pielgrzymka  z dekanatu ziemi oświęcimskiej swoje pielgrzymowanie rozpoczęła we wtorek (7 sierpnia) po raz 35. Tym razem pątnikom towarzyszyło hasło „Prowadzeni przez Ducha Świętego". Pielgrzymowanie rozpoczęła msza św., tradycyjnie już odprawiona w kościele p.w. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Przewodniczył jej ks. biskup Roman Pindel, ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Głównym duchowym przewodnikiem pielgrzymów został ksiądz Łukasz Kubas z parafii św. Józefa w Oświęcimiu, zaś kierownikiem  technicznym Mariusz Gworek.

Po całodniowym marszu  w słońcu uczestnicy pielgrzymki marzyli o umyciu i noclegu. Jednak, gdy oznaki zmęczenia odeszły sympatyczni przybysze dzielili się wrażeniami z pierwszego dnia w drodze. Zaś o 21.00 na placu klubowym odbył się apel. O 6.30 w środę  pielgrzymi wyruszyli do kościoła parafialnego w Ciężkowicach na mszę świętą. Kolejnymi etapami pielgrzymki  były Ujejsce, Koziegłowy, Hutki, zaś w sobotę 11 sierpnia  dotarli na Jasną Górę, gdzie  uczestniczyli we mszy świętej, którą  odprawił biskup Roman Pindel na Wałach Jasnogórskich.

Przez lata jaworznianie przyjęli pod swoje dachy wielu pielgrzymów. Także organizacja pozarządowa LKS „Ciężkowianka” w ciągu kilkunastu lat nocowała  setki pątników, w tym stanu duchownego. (iw)