Start Ogólne XX Memoriał Jana Ciołczyka

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
XX Memoriał Jana Ciołczyka

Oglądaj informację o naszym XX Memoriale w TVP Katowice

Po reklamach i od 8 minuty (17 września 2018 godzina 18.50)

XX Memoriał im. Jana Ciołczyka - afisz

 

 

 

 

W ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w dniach 15 i 16 września 2018 roku na obiektach administrowanych przez LKS „Ciężkowianka” Jaworzno odbył się XX Memoriał JanaCiołczyka – zasłużonego działacza sportowego i społecznego, prezesa LKS „Ciężkowianka” Jaworzno w latach 1982-98, inicjatora rozbudowy infrastruktury sportowej w Ciężkowicach. Była to interregionalna impreza promująca sport i aktywność fizyczną, zdrowie, bezpieczeństwo oraz rodzinną zabawę. Liczby mówią same za siebie: 506 zawodników w wieku od 3 do 80 lat w 6 dyscyplinach, 18 teamów piłkarskich, 267 piłkarzy, 73 chodziarzy Nordic Walking, 111 biegaczy (w 12 kategoriach), 16 duetów rodzinnych, 3 gimnastyczki i 20 siłaczy z armwrestlingu. Ponadto 60 występujących na scenie oraz wspaniała kilkusetosobowa publiczność. Organizatorzy zadbali aby prócz emocji sportowych nie zabrakło innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W sobotę 15 września na murawę wybiegły drużyny juniorów starszych oraz seniorów. Juniorzy „Ciężkowianki” pokonali 6-0 LKS Poręba Wielka, zaś ich starsi koledzy po pasjonującym widowisku zwyciężyli 1-0 „Zagórzankę” Zagórze. Przed rozpoczęciem meczu seniorów obydwie drużyny otrzymały puchary, ufundowane przez posła na Sejm RP Pawła Bańkowskiego. Z uwagi na wycofanie się z rozgrywek I ligi Okręgowej Małopolski Zachodniej Trampkarzy nie odbył się zaplanowany wcześniej mecz z „Fablokiem” Chrzanów w tej kategorii wiekowej.

Za to w niedzielę wszystko przebiegało zgodnie z przyjętym harmonogramem. W ramach Memoriału odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny. 12.godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sportowo- rekreacyjny, rozrywkowo- zabawowy oraz zdrowia i bezpieczeństwa. W części sportowej od godz. 10.00 królowała piłka nożna, biegi i nordic walking i armwrestling. Od 13.00 w dziecięcym raju najmłodsi oblegali dmuchaną zjeżdżalnię MOSiR Mysłowice. Dyplomowana kosmetolog Anna Gajęcka wykonywała dziecięce makijaże. Tomik wierszy dla dzieci prezentowała znakomita poetka i pedagog Urszula Kępka. Na scenie podziwialiśmy rodzime artystki i artystów: przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Jaworznie, zespoły śpiewacze „Ciężkowianki” i „Dobrzanki”, Hula Donna i duet taneczny Irenka & Grażynka z Jaworznickiego Uniwersytetu III Wieku, parę taneczną tańca towarzyskiego Natalię Sikora z Piotrem Soboniem ze szkoły tańca „Sukces” oraz gwiazdy wieczoru- siostry Goławskie.

W bloku zdrowie i bezpieczeństwo były dostępne punkty informacyjno-edukacyjne: Śląskie. Dla Kobiety, PCK, SANEPID, policjantów i strażaków. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (Śląskie. Dla Kobiety), Śląski Uniwersytet Medyczny i jaworznickie Zrzeszenie Amazonek „Szansa” w ramach kampanii społecznej „Różowa kartka życia” promował profilaktykę raka piersi. Na stanowisku Zarządu Miejskiego PCK w Jaworznie dyżurowały wolontariuszki PCK z prezes Anną Grelowską i Katarzyną Kuziel. Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaworznie reprezentowały uśmiechnięte Katarzyna Drej z Oświaty Zdrowotnej i Katarzyna Domagała z Higieny Dzieci i Młodzieży, zachęcając do założenia alkogogli, narkogogli i dmuchnięcia w smokerlyzer. Tradycyjnie można było liczyć na policjantów z KMP w Jaworznie i druhów ochotników z OSP Ciężkowice.

O 14.00 wystartował IV Ciężkowicki Nordic Walking na ponad 4 kilometrowej trasie, zaś o 15.00 rozpoczął się V Ciężkowicki Bieg Po Zdrowie na 12 dystansach (od przedszkolaków po dorosłych). Najmłodsi biegacze mieli 3 latka. Hitem był 5.rundowy pojedynek wielokrotnych mistrzów Polski w Armwrestlingu Lucjana Fudały i Mariusza Grochowskiego w którym 3-2. Tym razem zwyciężył Lucjan. Spory aplauz wzbudziły pokazy taneczno-akrobatyczne gimnastyczek artystycznych: Hanny Cyba, Mai Drabiec i Leny Trzaska. 16 duetów rywalizowało w Rodzinnym Wieloboju z nagrodami.

Piłkarskim wydarzeniem Memoriału był mecz oldbojów pomiędzy reprezentacją Śląska Oldbojów, a połączoną drużyną LKS „Ciężkowianka” i Orłów Jaworzna. Piłkarze zaangażowani w szczytną ideę walki z chorobami nowotworowymi wybiegli na murawę w koszulkach z napisemi „Gramy o życie”, „Wygraj walkę z rakiem”. Zagrali m.in.: Jan Urban, Ryszard Czerwiec, Radosław Gilewicz, Mariusz Śrutwa, Bogdan Pikuta, Janusz Bodzioch, Artur Adamus, Radek Jarzynka, Nikodem Motyka, Rafał Polański. Spotkanie zakończyło się remisem 4-4, a strzelcami bramek byli Mariusz Śrutwa- 2, Radosław Gilewicz i Janusz Bodzioch po 1 (dla reprezentacji Śląska Oldbojów) oraz Marcin Psioda- 3 i Jan Urban- 1 dla gospodarzy. Od 10.00 odbywały się turnieje żaków i orlików, w których wystąpiły drużyny ze Śląska, Małopolski. O 13.30 rozpoczął się turniej piłkarski w kategorii open z udziałem teamów: „FUD-MEN”, „Fornit”, KMP Jaworzno i LKS FANS. Na koneserów swojskiego jadła czekały chleb ze smalcem, ogórki kiszone i placek drożdżowy.  Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, medale, puchary i statuetki ufundowane przez organizatorów i sponsorów, które wręczali córka Jana Ciołczyka- Wanda, poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie, Olkuszu i Sosnowcu Józef Cichoń  i Bolesław Ściepura, radna Rady Miejskiej w Jaworznie Grażyna Bogacz Sokół, dyrektor jaworznickiego I oddziału PKO BP S.A. Wioletta Kiermasz, prezesi PSS”Salos” Marcin Sikorski i Wenancjusz Ples oraz prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk.

Honorowy Patronat objęli: marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, prezes Zarządu Śląskiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz prezesi Podokręgów Piłki Nożnej- w Chrzanowie Józef Cichoń, w Olkuszu Bolesław Ściepura oraz w Sosnowcu- Józef Grząba. Patronatem medialnym wydarzenie objęła TVP Katowice, gazety „Sport”, i „Co Tydzień” oraz portal jaw.pl. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego. Memoriał- koordynowany przez Janusza i Wandę Ciołczyk, oprócz upamiętnienia postaci ważnego dla lokalnej społeczności działacza sportowego i społecznego, był zachętą do zdrowego ruchu we wszystkich wymiarach i płaszczyznach, a szczególnie do aktywności przebiegającej rodzinnie. Nad zabezpieczeniem medycznym czuwali karetka pogotowia ratunkowego z ratownikami z DAN-RECH Daniel Porc oraz dyplomowana pielęgniarka Zofia Karaś. Impreza zakończyła się zabawą taneczną, którą poprowadził DJ Majkes.

Organizatorzy składają gorące podziękowania podmiotom współpracującym, osobom i instytucjom, za udzielone wsparcie. A są to: Śląski Urząd Marszałkowski oraz marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa i wicemarszałek Stanisław Dąbrowa, poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, „FUD-MEN” Jarosław Fudała, Lucjan Fudała, Leszek Fudała Spółka Jawna, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe S.A., Zakład Meblowy „FORNIT” Marek Pieczara, RISER Sp. z o.o. (Piotr i Marek Góralczyk), Zakład Ciastkarsko-Piekarski Janina Banasik, „Dobra Pralnia” i Jerzy Szczałba, Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Katowicach, Tauron Polska Energia S.A., Tauron Wydobycie S.A., Marek Niemczyk, Instalacje Sanitarne Zdzisław Kurek, Andrzej Sadlok, Nadwiślańska  Agencja Turystyczna Sp. z o.o. w Tychach, Komenda Miejska Policji, Gmina Jaworzno, Spóldzielnia Mieszkaniowa „Górnik” w Jaworznie, Czesław Żelichowski, PSS „Salos” oraz prezesi Marcin Sikorski i Wenancjusz Ples, radni Rady Miejskiej w Jaworznie Grażyna Bogacz Sokół, Krzysztof Lehnort i Marcin Kozik, Leszek Siostrzonek,przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej w Sosnowcu Michał Zając, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, Tomasz Obarski, Gminna Spółdzielnia „SCH” w Jaworznie i prezes Jerzy Łagan, kwiaciarnia Pat-Dam, Józefa Szymiec, Ośrodek Ćwiczeń Siłowych „EURO GYM” Mirosław Wojtyła, Mega Pizza Marcin Sobiech, salon fryzjerski „AFRO”, salon fryzjerski „Maja”, salon kosmetyczny „Fiona”, OSP Ciężkowice oraz prezes Robert Tarasek, OSP Byczyna oraz prezes Edward Ćwik, Katarzyna Miazio, Dawid Pasek, Mariusz Widzisz, Mariusz Pawelec, Beata Fik, oraz Arkadiusz Szozda.

Słowa uznania należną się wolontariuszom, wśród których znaleźli się: Anna Barańska, Beata Jelonek, Danuta Michalska, Anna Gajęcka, Magdalena Chechelska, Ewa Krzywosz, Joanna Radomska, Mariola Nibisz, Katarzyna Kuglin, Natalia Taboł, Kamila Paszek, Stanisława Grzywa, Joanna Ściepura, Małgorzata Kocot, Zofia Karaś, Aleksandra Ślusarczyk, Janusz Pieczara, Radosław Madera, Piotr Żabicki, Andrzej i Tomasz Majka, Rafał Komperda, Arkadiusz Głowacz, Kazimierz Pieczara, Marcin Pieczara, Zbigniew Pacia, Zbigniew Lorek, Mateusz, Paweł i Piotr Bulga, Bartłomiej Gędłek, Andrzej Kita, Krystian Krzysiek, Marcin Pstraś, Rafał Wiernek, Tomasz Guja, Dawid Działowy, Piotr Komperda, Michał Glimos, Paweł Wróbel, Robert Długosz, Anna i Robert Tarasek, Arkadiusz Rogóż, Damian Wiernek, Józef Ziarko, Kamil Pieczara, Szymon Pieczka, Grzegorz Dryja, Grzegorz Kucharski, Piotr Sierpowski, Bartosz Pieczara, Michał Straube, Daniel Barański, Daniel Grzywa, Bogdan Wójcik, Andrzej Kowal, Krzysztof Pstraś, Eugeniusz Janeczek, Andrzej Kozub, Jakub Ślusarczyk, Filip Michalski i inni.