Start Relacje ze spotkań Ciężkowianka wygrywa w Chrzanowie

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Ciężkowianka wygrywa w Chrzanowie
Wpisany przez Piotra Żabickiego (foto)   
niedziela, 28 października 2018 19:45

Fablok Chrzanów

Cięzkowianka Jaworzno

MKS „Fablok” Chrzanów - LKS”Ciężkowianka” Jaworzno

1-3 (0-0)

  • 1-0 Ząbek 58’
  • 1-1 Warzecha K. 60’
  • 1-2 Pieczka 62’
  • 1-3 Biel 80’

CiężkoMecz z Fablokiem Chrzanówwianka”: Kominiak - Radomski D., Bulga, Prażmowski, Podralski(Pieczara)- Rzeszutko, Pieczka, Warzecha T.(Jochymek), Woronowicz (Fijołek)- WarzechaK.(Nowak, Biel(Dziurowicz). Trener Wojciech Tomasiewicz.

Spotkania „Ciężkowianki” z „Fablokiem” zawsze były zacięte i często trzymały w napięciu do ostatnich sekund spotkania. W poprzednim sezonie „ciężkowicki walec” dwukrotnie pechowo uległ „chrzanowskiej lokomotywie” 4-5 oraz 0-1. O szczególnym pechu podopieczni trenera Tomasiewicza mogli mówić podczas wyjazdowej konfrontacji w której prowadząc 2-0 i 3-1 decydującą bramkę stracili w 94 minucie. Bogatsi o te doświadczenia do sobotniej konfrontacji rozgrywanej przy niesprzyjającej aurze przystąpili niezwykle skoncentrowani. Co prawda pierwsza połowa była wyrównana, ale to ciężkowiczanie dwukrotnie stanęli przed szansą zdobycia gola. Gospodarze grali bardzo ambitnie, nie mogli się jednak przebić przez zasieki ciężkowickiej defensywy dyrygowanej przez Adriana Prażmowskiego i Mateusza Bulgę. W drugiej odsłonie gracze „Ciężkowianki” stopniowo przejmowali inicjatywę raz po raz siejąc zamieszanie pod chrzanowską bramką. I gdy wydawało się, iż gol jest tylko kwestią czasu niespodziewanie gospodarze za sprawą wspaniałego uderzenia Ząbka z 25 metrów objęli prowadzenie. Na szczęście riposta drużyny jaworznickiej była natychmiastowa. W 60 minucie Seweryn Podralski posłał bilardowe dośrodkowanie z prawego skrzydła, które Kamil Warzecha zamienił na wyrównującą bramkę. Dwie minuty później kopia tej akcji z lewego skrzydła. Dokładne dośrodkowanie Mariusza Biela jak na kapitana przystało ze stoickim spokojem wykorzystał Szymon Pieczka. Kwadrans przed końcem soczysty strzał Biela z odległości 22 metrów przynosi jaworznianom trzecią bramkę i zapewnia trzy punkty. Mimo okazji z obydwu stron rezultat nie uległ już zmianie. Wyjazdowa wygrana w Chrzanowie sprawiła, iż „Ciężkowianka” po 12  kolejkach zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli z 27 punktami oraz stosunkiem bramek 27-11 i jednym punktem straty do liderów z Myślachowic oraz Kamienia ( który u siebie pokonała 2-0).
Zaś już w najbliższą sobotę 3 listopada ciężkowicki team  podejmuje na własnym stadionie w Ciężkowicach liderującą „Błyskawicę” Myślachowice. Początek meczu o godzinie 13.30. W ślady swoich starszych kolegów dzień później poszli zawodnicy drużyny orlików szkoleni przez trenerów Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę, którzy w silnie obsadzonym turnieju w Wolbromiu zajęli drugie miejsce. Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu Miasta Jaworzna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub”.