Start Relacje ze spotkań Ciężkowianka wygrywa z liderem!

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Ciężkowianka wygrywa z liderem!
Wpisany przez Jarosława Gałeckiego (zdjęcia)   
niedziela, 04 listopada 2018 17:35

Cięzkowianka Jaworzno

Błyskawica Maślachowice

LKS”Ciężkowianka” Jaworzno - UKS „Błyskawica” Myślachowice

2-1 (1-1)

0:1  Piotrowski 15’
1:1  Warzecha T. 40’
2:1 Pieczka 58’

Mecz z Błyskawicą Maślachowice„Ciężkowianka” : Ciołczyk M.- Radomski D., Bulga, Prażmowski, Podralski (85’Fijołek)- Rzeszutko, Pieczka (70’ Jochymek), WarzechaT.(Jochymek), WoźniakJ. – Warzecha K.(75’Nowak), Biel. Trener Wojciech Tomasiewicz.
„Błyskawica”: Woźniak D.- Piotrowski, Cybulski, GłowaczF.(66’Wicher), Kocyk (80’Binek) -Głowacz K.,Wojdyła, Jedynak,Witkowski(70’ Łukasik)- Kaczmarczyk (66’Bała), Chlebda. Trener Marek Tanistra
Sędziowali: Ziach (sędzia główny) oraz Kamiński i Kania (asystenci)-Podokręg Chrzanów.
Żółte kartki: Biel i Rzeszutko („Ciężkowianka”) oraz Kocyk i Głowacz F. (Myślachowice)

Po MKS-ie Libiąż oraz „Starcie” Kamień kolejny lider chrzanowskiej klasy „A” pozostawił punkty w Ciężkowicach. Mecze „Ciężkowianki” z „Błyskawicą” zawsze miały swoją dramaturgię i trzymały w napięciu do ostatnich sekund spotkania. W poprzednim sezonie „ciężkowicki walec” dwukrotnie pokonał myślachowicki team  4-3 u siebie oraz 3-1 na wyjeździe. Licznie zgromadzona publiczność na ciężkowickim stadionie w sobotę była świadkami interesującego widowiska piłkarskiego.

Pierwsze 20 minut to dominacja lidera z Myślachowic, której ukoronowaniem była bramka po stałym fragmencie gry i potężnym uderzeniu pod poprzeczkę Piotrowskiego. Podrażnieni w swojej ambicji podopieczni trenera Tomasiewicza z wolna przejmowali inicjatywę, jednak mimo efektownych oskrzydlających akcji brak było „ciężkowickim goleadorom” skuteczności. Wreszcie, gdy w 40 minucie kolejna szarża Rzeszutki mimo faulu w polu karnym nie przyniosła „jedenastki” zaś zawodnicy obydwu drużyn czekali nie wiadomo na co, sprytem wykazał się Tomasz Warzecha, który widząc wysuniętego golkipera przyjezdnych uderzeniem z niemal 40 metrów wyrównał stan rywalizacji. Po przerwie dominacja „Ciężkowianki” nie podlegała dyskusji, aczkolwiek po groźnych kontrach przyjezdnych kilkakrotnie swoje nietuzinkowe umiejętności musiał zaprezentować strzegący ciężkowickiej bramki Maciej Ciołczyk. O końcowym rezultacie zadecydowała błyskotliwa akcja Biela na lewym skrzydle, który dokładnym podaniem obsłużył Pieczkę, zaś Szymon jak na kapitana przystało ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Woźniakiem w 58 minucie. Pięć minut później  Pieczka był bliski podwyższenia rezultatu jednak jego uderzenie po rajdzie Rzeszutki minimalnie minęło poprzeczkę bramki gości. Zawodnicy z Myślachowic do końca ambitnie walczyli o przynajmniej remisowy rezultat, ale na ich drodze stanął doskonale dysponowany w tym dniu Ciołczyk, który efektowną paradą obronił potężne uderzenie z rzutu wolnego w 88 minucie.  Mimo okazji z obydwu stron w doliczonym o niemal 5 minut czasie gry rezultat nie uległ już zmianie. Sobotnia wygrana z liderem sprawiła, iż „Ciężkowianka” po 14  kolejkach zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli z 30 punktami oraz stosunkiem bramek 29-12 i jednym punktem straty do lidera z Kamienia ( którego u siebie pokonała 2-0). Zaś porażka ambitnych zawodników z Myślachowic sprawiła, iż „Błyskawica” straciła fotel lidera i aktualnie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.
Zaś już w najbliższą sobotę 10 listopada w ostatniej ligowej kolejce ciężkowicki team czeka wyjazdowa konfrontacja w Zalasie z miejscową „Victorią”. Początek meczu o godzinie 13.00. Dwie godziny wcześniej w Ciężkowicach liderujący w III lidze okręgowej juniorzy zmierzą się na własnym stadionie z „Sygnałem” Włosienica.
Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu Miasta Jaworzna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub”. (iw)

 

2-1 (1-1)

LKS”Ciężkowianka” Jaworzno- UKS „Błyskawica” Myślachowice

    1. Piotrowski 15’

    1. Warzecha T. 40’

    1. Pieczka 58’

Składy

Ciężkowianka” :


Ciołczyk M.- Radomski D., Bulga, Prażmowski, Podralski (85’Fijołek)- Rzeszutko, Pieczka (70’ Jochymek), WarzechaT.(Jochymek), WoźniakJ. – Warzecha K.(75’Nowak), Biel. Trener Wojciech Tomasiewicz.

Błyskawica” Myślachowice:

Woźniak D.- Piotrowski, Cybulski, GłowaczF.(66’Wicher), Kocyk (80’Binek) -Głowacz K.,Wojdyła, Jedynak,Witkowski(70’ Łukasik)- Kaczmarczyk (66’Bała), Chlebda. Trener Marek Tanistra

Sędziowali: Ziach (sędzia główny) oraz Kamiński i Kania (asystenci)-Podokręg Chrzanów.

Żółte kartki: Biel i Rzeszutko („Ciężkowianka”) oraz Kocyk i Głowacz F. (Myślachowice)

Po MKS-ie Libiąż oraz „Starcie” Kamień kolejny lider chrzanowskiej klasy „A” pozostawił punkty w Ciężkowicach. Mecze „Ciężkowianki” z „Błyskawicą” zawsze miały swoją dramaturgię i trzymały w napięciu do ostatnich sekund spotkania. W poprzednim sezonie „ciężkowicki walec” dwukrotnie pokonał myślachowicki team 4-3 u siebie oraz 3-1 na wyjeździe. Licznie zgromadzona publiczność na ciężkowickim stadionie w sobotę była świadkami interesującego widowiska piłkarskiego. Pierwsze 20 minut to dominacja lidera z Myślachowic, której ukoronowaniem była bramka po stałym fragmencie gry i potężnym uderzeniu pod poprzeczkę Piotrowskiego. Podrażnieni w swojej ambicji podopieczni trenera Tomasiewicza z wolna przejmowali inicjatywę, jednak mimo efektownych oskrzydlających akcji brak było „ciężkowickim goleadorom” skuteczności. Wreszcie, gdy w 40 minucie kolejna szarża Rzeszutki mimo faulu w polu karnym nie przyniosła „jedenastki” zaś zawodnicy obydwu drużyn czekali nie wiadomo na co, sprytem wykazał się Tomasz Warzecha, który widząc wysuniętego golkipera przyjezdnych uderzeniem z niemal 40 metrów wyrównał stan rywalizacji. Po przerwie dominacja „Ciężkowianki” nie podlegała dyskusji, aczkolwiek po groźnych kontrach przyjezdnych kilkakrotnie swoje nietuzinkowe umiejętności musiał zaprezentować strzegący ciężkowickiej bramki Maciej Ciołczyk. O końcowym rezultacie zadecydowała błyskotliwa akcja Biela na lewym skrzydle, który dokładnym podaniem obsłużył Pieczkę, zaś Szymon jak na kapitana przystało ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Woźniakiem w 58 minucie. Pięć minut później Pieczka był bliski podwyższenia rezultatu jednak jego uderzenie po rajdzie Rzeszutki minimalnie minęło poprzeczkę bramki gości. Zawodnicy z Myślachowic do końca ambitnie walczyli o przynajmniej remisowy rezultat, ale na ich drodze stanął doskonale dysponowany w tym dniu Ciołczyk, który efektowną paradą obronił potężne uderzenie z rzutu wolnego w 88 minucie. Mimo okazji z obydwu stron w doliczonym o niemal 5 minut czasie gry rezultat nie uległ już zmianie. Sobotnia wygrana z liderem sprawiła, iż „Ciężkowianka” po 14 kolejkach zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli z 30 punktami oraz stosunkiem bramek 29-12 i jednym punktem straty do lidera z Kamienia ( którego u siebie pokonała 2-0). Zaś porażka ambitnych zawodników z Myślachowic sprawiła, iż „Błyskawica” straciła fotel lidera i aktualnie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Zaś już w najbliższą sobotę 10 listopada w ostatniej ligowej kolejce ciężkowicki team czeka wyjazdowa konfrontacja w Zalasie z miejscową „Victorią”. Początek meczu o godzinie 13.00. Dwie godziny wcześniej w Ciężkowicach liderujący w III lidze okręgowej juniorzy zmierzą się na własnym stadionie z „Sygnałem” Włosienica.

Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu Miasta Jaworzna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub”.