Start Kategoria - przegląd Wicemistrzostwo orlików „Ciężkowianki”!!!

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Wicemistrzostwo orlików „Ciężkowianki”!!!
wtorek, 19 marca 2019 21:51

Wicemistrzowie - Orliki CiężkowiankiDrużyny młodzieżowe LKS „Ciężkowianka” kontynuują zwycięską passę. Po czwartym miejscu trampkarzy trenowanych przez Tomasza Majkę  w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, wygranej orlików w halowym turnieju piłki nożnej w Dąbrowie Górniczej, w niedzielę 17 marca orliki  LKS „Ciężkowianka” Jaworzno szkolone przez trenerów Szymona Pieczkę oraz Pawła Bulgę wzięły udział w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Olkusz.

Organizatorem imprezy był Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu. Na starcie stanęło 11 drużyn z terenu powiatów olkuskiego, chrzanowskiego, miechowskiego oraz z Katowic i Jaworzna. Oficjalne otwarcie w olkuskiej  hali widowiskowo sportowej przy ulicy Wiejskiej  miało miejsce o godzinie 12.00. Same rozgrywki   dostarczyły jak zwykle w tej kategorii wiekowej  sporą dawkę emocji. Zawodnicy „Ciężkowianki” zaczęli rozgrywki grupowe od wygranej ze „Spójnią” Osiek 4-0...

Kolejne zwycięstwa 2-0 z „Piliczanką” Pilica, 3-1 z Akademią Champions Olkusz oraz na koniec również 3-1 z pierwszą drużyną Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej pozwoliły im awansować do drugiej fazy z pierwszego miejsca. W półfinale jaworznianie pokonali po celnych trafieniach Julki Janczy i Milana Oleja drużynę „Słowika” Olkusz 2-0.  Finałowy mecz był interesującym widowiskiem, jednak trudy turnieju dały się we znaki młodej „Ciężkowiance”, która ostatecznie uległa 0-2 drugiej drużynie Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej. Jednak pięć zwycięstw przy jednej porażce oraz halowe wicemistrzostwo Podokręgu Olkusz to spory sukces młodych piłkarzy „Ciężkowianki”- którzy w ubiegłym roku zwyciężyli między innymi w Memoriale Bogusława Pluty oraz zajęli drugie miejsce w województwie śląskim wśród drużyn Zrzeszenia LZS podczas finałowych rozgrywek rozegranych na Stadionie Śląskim. Nagrody uczestnikom turnieju wręczył prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu Bolesław Ściepura. MVP mistrzostw został wybrany kapitan „Ciężkowianki” Milan Olej w zgodnej opinii wszystkich obserwujących mistrzostwa najlepszy zawodnik imprezy. Udział w turnieju był dofinansowany ze środków z budżetu miasta Jaworzna. W kadrze „Ciężkowianki” wystąpili: bramkarze Bartosz Ślusarczyk i Radosław Dryja oraz zawodnicy z pola: Milan Olej, Szymon Głowacz, Szymon Pstraś, Julia Janczy, Krzysztof Doroz, Jakub Frączek oraz zawodnik z rocznika 2010 Patryk Struski. (iw)