Start Relacje ze spotkań Zwycięstwo ze "Startem"

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Zwycięstwo ze "Startem"
Cięzkowianka Jaworzno Start Kamień

LKS ”Ciężkowianka” - „Start” Kamień

2 - 0 ( 0-0)

  • 1-0    Pieczka 76’
  • 2-0    Biel 85’

Ciężkowianka: M.Ciołczyk M.Radomski (65’Biel), Prażmowski, Jochymek, D.Radomski - Chrząścik, Pieczka), Woronowicz, T.Warzecha (85’Dziurowicz), Rzeszutko(85’Fijołek) – Molenda (75’K.Warzecha).
Start: Dzierwa - Bulanda, G.Panek, J.Kozioł (55’Bidas), Pytka - P.Panek,  Wołek,  Czech ,Czechowski- Kuglin (55’ T.Panek),Celej(80’)
Sędziowali: Łabuzek (główny) oraz D.Malczyk i D.Feliksik (Podokręg Chrzanów)


Zmagania ze Startem KamieńW minioną sobotę (2 listopada) w Ciężkowicach spotkały się drużyny, które w poprzednim sezonie nadawały ton rywalizacji w chrzanowskiej klasie A i dopiero na finiszu dały się wyprzedzić MKS Libiąż. Tydzień wcześniej  „Ciężkowianka” pechowo uległa 0-1 w Regulicach miejscowemu SPRiN-owi, zaś „Start” pokonał 4-2 „Zgodę” Byczyna. Dlatego dla obydwu teamów po falstarcie w pierwszych dwóch kolejkach, aby utrzymać kontakt z czołówką  liczyła się tylko wygrana. Obie drużyny przystąpiły do meczu niezwykle zmobilizowane i  jednocześnie pełne szacunku dla swoich rywali. „Ciężkowicki walec” starał się wykorzystując szybkich na skrzydłach  Mateusza Chrząścika oraz Marcina Rzeszutkę - wspieranego przez Damiana Radomskiego - narzucić swój styl gry. Z kolei rywale mając w swoim składzie tak wyśmienitych „goleadorów” jak Celej, Czechowski, czy bracia Pankowie nie pozostawali dłużni.

Jednak mimo wielu okazji z obydwu stron obaj golkiperzy Maciej Ciołczyk i Tomasz Dzierwa zachowali do przerwy czyste konto. Drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi. Dobrze funkcjonował środek pola z rozdającym piłki Szymonem Pieczką na czele, nie odstawiającym nogi Tomkiem Warzechą czy dynamicznym Piotrem Woronowiczem. Jednak poza kolejną serią rzutów rożnych oraz faulu w polu karnym na Bartku Molendzie- którego nie zauważył arbiter - nie przyniosło to efektów bramkowych. Po 20 minutach inicjatywę z wolna zaczęli przejmować przyjezdni. Na szczęście w tym dniu dla „Ciężkowianki” ich napastnicy mieli rozregulowane celowniki. Widząc co się święci trener Tomasiewicz wprowadził na plac gry najpierw Mariusza Biela, a następnie Kamila Warzechę.. Obie drużyny nie zamierzały odpuszczać stawiając  na atak na czym zyskało tylko widowisko. Walka była niezwykle  twarda, ale w zgodzie z obowiązującymi przepisami gry. Wreszcie w 76 minucie na dynamiczny rajd zdecydował się Piotr Woronowicz- który po minięciu trzech rywali precyzyjnie dośrodkował na 14 metr- zaś Szymon Pieczka jak na kapitana przystało płaskim uderzeniem przy słupku po raz pierwszy pokonał Dzierwę. Goście rzucili się do odrabiania strat. Jednak z drugiej bramki za sprawą wprowadzonego w drugiej połowie jako jokera Mariusza Biela cieszyła się „Ciężkowianka”. Wywalczone po niezwykle ciężkim spotkaniu w sobotę  3 punkty sprawiły, że „Ciężkowianka” z 24 punktami i stosunkiem bramek 37-19  awansowała na piąte miejsce w tabeli chrzanowskiej klasy „A”.  W najbliższą sobotę 9 listopada dojdzie do długo oczekiwanych derbów Jaworzna. Na stadionie w Byczynie zmierzą się po raz pierwszy po kilku latach przerwy w meczu ligowym miejscowa „Zgoda” z „Ciężkowianką”. Zapowiadają się spore emocje. Początek spotkania o godzinie 13.00. Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu pn. „Śladami Urbana”. (iw)