Start Relacje ze spotkań Perfekcyjna gra „Ciężkowianki”

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Perfekcyjna gra „Ciężkowianki”
niedziela, 09 sierpnia 2020 09:52


LKS „Wisełka” Rozkochów -  LKS”Ciężkowianka”

0-5 (0-2)

  • 0-1    Woźniak 3’
  • 0-2    Kominiak 33’
  • 0-3    Wożniak 56’
  • 0-4    Molenda 70’
  • 0-5    Molenda 74’

mecz piłkarski„Ciężkowianka”: Kotyza – Barański(od 58’ Prytko), Jochymek, Kowalski- Chrząścik, Woźniak (od 65’ Fijołek) ,Biel, Molenda (od 78’ Dziurowicz) Kominiak (od 65’ Nowak), ,Rzeszutko – Dryja ( od 58’ Psioda). Trener Wojciech Tomasiewicz
Mimo braku kilku podstawowych zawodników „Ciężkowianka” zagrała w sobotę perfekcyjnie gromiąc wysoko sobotnich rywali 5-0. Mecz ten miał dodatkowy podtekst, ponieważ jaworznianie z uwagi na udział zawodników w dwóch uroczystościach weselnych w tym dniu zwrócili się do „Wisełki” z prośbą rozegrania spotkania w innym terminie. Odmowna reakcja przeciwników sprawiła, iż podopieczni trenera Tomasiewicza w sobotę byli dodatkowo zmotywowani do gry.

Już w 5 minucie potężne uderzenie Kuby Wożniaka zza „szesnastki” wyprowadziło ciężkowicki team na prowadzenie. Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze starali się odrobić straty, jednak ‘ciężkowicki walec” cały czas dominował na murawie, a golkiper miejscowych musiał kilkakrotnie wykazać się  nietuzinkowymi umiejętnościami. Był on jednak bezradny wobec precyzyjnego uderzenia grającego jako „młodzieżowiec” Mateusza Kominiaka w 33 minucie. Po przerwie w 56 minucie ponownie Jakub Woźniak po efektownej akcji i minięciu bramkarza  podwyższył rezultat na 3-0.. Trzybramkowe prowadzenie sprawiło, że trener Wojciech Tomasiewicz wprowadził na plac gry aż 5 zmienników, którzy utrzymali wysoki poziom gry. W 70 oraz 74 minucie kolejne bramki na konto „Ciężkowianki” zapisał Bartłomiej Molenda. W końcówce kilkakrotnie z dobrej strony zaprezentował się strzegący ciężkowickiej bramki po dwuletniej przerwie Daniel Kotyza. Mimo okazji z obydwu stron rezultat nie uległ zmianie. Tym samym „ciężkowicki team”  zainkasował cenne wyjazdowe 3 punkty, które pozwoliły mu po rozegranych sobotnich spotkaniach awansować na pierwsze miejsce w tabeli.  W najbliższą niedzielę  16 sierpnia „Ciężkowianka” podejmuje o 17.00 „Victorię” Zalas, zaś trzy dni później w środę 19 sierpnia w II rundzie Pucharu Polski  zmierzy się również na własnym stadionie w Ciężkowicach z jednym z czołowych teamów małopolskiej klasy okręgowej  „Nadwiślaniniem”  Gromiec. Życzymy zawodnikom „ciężkowickiego walca” kolejnych perfekcyjnych występów, efektownych goli oraz nade wszystko kolejnych  3 punktowych zdobyczy.  Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu pn. „70 lat z Ciężkowianką” w jubileuszowym roku 70.lecia powstania LKS”Ciężkowianka” Jaworzno. (iw)