Start Relacje ze spotkań Wygrana z Dulową

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Wygrana z Dulową
niedziela, 30 sierpnia 2020 22:30
Ciężkowianka Jaworzno UKS Dulowa

LKS ”Ciężkowianka Jaworzno” - UKS SP Dulowa

6 -1 (1-0)

  • 1-0    Molenda 40’
  • 2-0    Radomski D 53’ ( z rzutu rożnego)
  • 3-0    Radomski D 55’
  • 4-0    Biel 61’
  • 4-1    Rejdych 70’
  • 5-0    Fijołek 74’
  • 6-0    Radomski 86’

Mecz z DulowąCiężkowianka”: Ciołczyk M. –  Prażmowski),Bulga ( od 66’ Jochymek),  Kowalski- Chrząścik ( od 63’ Radomski M.), Kominiak, Biel ( od 66’ Dryja),  Psioda, ’Radomski D. Rzeszutko ( od 63’ Nowak) - Molenda ( od 63’ Fijołek). Trener Wojciech Tomasiewicz
Sędziowali Kamiński B. (główny) oraz Mucha K. i Kania P. ( wszyscy Podokręg Chrzanów)

W sobotnie popołudnie do Ciężkowic zawitała drużyna UKS Dulowa, prowadzona przez jaworznickiego trenera Marcina Michalczewskiego. Gospodarze przystąpili do tego meczu zmobilizowani i z chęcią zwycięstwa po zeszłotygodniowej porażce na własne życzenie 1-2 w Kwaczale.

Jednak przez pierwsze dwa kwadranse nie było widać, że „Ciężkowianka” jest faworytem spotkania. Ba, goście momentami przejmowali inicjatywę. Od początku meczu gra toczyła się w środkowej części boiska. Piłkarze obu drużyn byli skoncentrowani i szybko rozbijali ataki przeciwników. Pierwszy strzał oddali w 10 minucie gracze z Dulowej, jednak piłka minęła bramkę gospodarzy. Chwilę później kolejna akcja gości również zakończyła się strzałem, ale tym razem piłka minimalnie minęła słupek. Po  30 minutach inicjatywę z wolna zaczęli przejmować zawodnicy „ciężkowickiego walca”, czego efektem były groźne akcje z prawej strony boiska. Po jednej z nich w 40 minucie Bartłomiej Molenda otworzył wynik, strzelając na 1-0. Tak zakończyła się pierwsza połowa. Druga połowa wyglądała dla kibiców zdecydowanie inaczej. Gospodarze mocno ruszyli do ataku, a sygnał dał Damian Radomski strzelając bramkę na 2-0 bezpośrednio z rzutu rożnego. Dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższył na 3-0. W 61 minucie Mariusz Biel strzelił na 4-0. Jedna z nielicznych akcji gości przyniosła im rzut rożny w 70 minucie, po którym Tomasz Rejdych zdobył honorową bramkę. Końcówka należała  ponownie do Ciężkowianki, a kolejne bramki strzelali Marcin Fijołek na 5-1 i Mateusz Radomski ustalając wynik na 6-1. Kolejny mecz w Ciężkowicach już w środę, kiedy to dojdzie do pojedynku z MKS Libiąż w ramach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Chrzanów. Stawką środowej konfrontacji jest awans do finału na szczeblu Podokręgu Chrzanów. Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu pn. „70 lat z Ciężkowianką” w jubileuszowym roku 70.lecia powstania LKS ”Ciężkowianka”.
Przed meczem rozdawane były przez przedstawicieli klubu tzw. „ mandaty zaufania”- ulotki informujące o zasadach bezpieczeństwa w związku z epidemią Covid-19 wydane przez Śląską Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Akcja prowadzona była we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Jaworznie z ramienia której akcję koordynowały panie Katarzyna Domagała i Krystyna Sliwa.
(iw)