Start Relacje ze spotkań Kolejna wygrana

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Kolejna wygrana
niedziela, 06 września 2020 20:46
Tęcza Ciękowianka

LKS ”Tęcza” Tenczynek -  LKS ”Ciężkowianka” Jaworzno

1- 4 (1-2)


0-1    Psioda 9’
1-1    Kuźnik 33’ (karny)
1-2    Rzeszutko 44’
1-3    Prytko 64’
1-4    Dziurowicz 83’

Tenczynek„Ciężkowianka”: Ciołczyk M. –  Prażmowski, Bulga, Radomski D. (od 46’ Prytko)- Chrząścik ( od 68’ Dryja), Radomski M., Kominiak (od 65’ Molenda), Biel ,  Rzeszutko ( od 79’ Dziurowicz), Nowak Sz. (od 46’ Woronowicz)-Psioda. Trener Wojciech Tomasiewicz

Co prawda faworytem rozegranego w minioną sobotę spotkania w Tenczynku była „Ciężkowianka”, ale historia wzajemnych pojedynków rozgrywanych w tej pięknej małopolskiej miejscowości nakazywała daleko idącą ostrożność. Początek należał do podopiecznych Wojciecha Tomasiewicza.

Pierwsze dwa kapitalne uderzenia z dystansu w sobie tylko wiadomy sposób obronił miejscowy golkiper. W 17 minucie był jednak bezradny, gdy Marcin Psioda w stylu Kazimierza Deyny wkręcił „rogala” nie do obrony.  Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla jaworznian są li tylko kwestią czasu padło niespodziewanie wyrównanie. Podyktowaną „jedenastkę” na wyrównującą bramkę pewnie zamienił Jacek Kuźnik. Na szczęście minutę przed końcem pierwszej połowy Marcin Rzeszutko pięknym uderzeniem z dystansu wyprowadził ponownie jaworznian na prowadzenie. Początek drugiej połowy należał do ambitnych zawodników „Tęczy”, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Z biegiem czasu „ciężkowicki walec” jednak przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Ukoronowaniem dobrej gry gości była popisowa akcja z 64 minuty, gdy rozgrywający kolejne dobre zawody 15 letni Mateusz Kominiak będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem miejscowych zauważył lepiej ustawionego kolegę, zaś Dorian Prytko wpakował po raz trzeci piłkę do siatki.   Utrata trzeciej bramki sprawiła, że  z ambitnych gospodarzy uszło powietrze, zaś trener Wojciech Tomasiewicz wykorzystał okazję, aby jak ma to w zwyczaju wpuścić zmienników. I trzeba przyznać, że nie zawiedli ciężkowickiego coacha. W dodatku dwóch z nich wpisało się na listę strzelców. O Dorianie Prytce była już mowa. Wreszcie w 83 minucie popisowy rajd młodszego z braci Radomskich Mateusza prawym skrzydłem kończy precyzyjne dośrodkowanie, zaś wprowadzony cztery minuty wcześniej Jakub Dziurowicz odwdzięczył się w drugim  kontakcie z piłką trenerowi Tomasiewiczowi czwartą bramk. Mimo okazji z obydwu stron rezultat nie uległ już zmianie.  Tym samym ciężkowicki team zapisał na swoje konto kolejne cenne 3 punkty. Po 5 kolejkach  „Ciężkowianka” z 12 punktami oraz stosunku bramkowym 22-4 aktualnie zajmuje drugie  miejsce w ligowej tabeli mając tyle samo punktów co lider UKS „Błyskawica” Myślachowice i trzeci „Start” Kamień.  W najbliższą  sobotę 12 września  o godzinie 16.00 dojdzie do w Ciężkowicach do meczu na szczycie wicelider LKS „Ciężkowianka” podejmuje lidera z Myślachowic w Ciężkowicach. Spotkanie to wpisuje się w odbywający się w najbliższy weekend V Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej - sportowca, zasłużonego działacza kulturalnego i sportowego, dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, trenera i wychowawcy dzieci i młodzieży, zmarłego 4 maja 2015 r., który odbędzie się z udziałem drużyn młodzieżowych żaków, orlików i młodzików oraz seniorów z Małopolski, Śląska  i Zagłębia.  Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu pn. „70 lat z Ciężkowianką” w jubileuszowym roku 70.lecia powstania LKS”Ciężkowianka”.
W rozegranym do południa w sobotę  spotkaniu ligowym młodzików w ramach realizacji tego zadania młodzicy szkoleni przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę pokonali w Chrzanowie „MKS”Fablok” 11-2. (iw)