Memoriał Jana Ciołczyka 2012
Wpisany przez Portal Społecznościowy Jaworzna

Ciężkowianka wygrywa Memoriał Ciołczyka

Artykuł źródłowy - 2012-07-23

Ciężkowianka Jaworzno wygrała czternasty memoriał Jana Ciołczyka. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: „Ciężkowianka”, AKS Niwka Sosnowiec, LKS ”Zgoda” Byczyna oraz LKS „Tęcza” Tenczynek.

Jan Ciołczyk, był zasłużonym działaczem społecznym i sportowym, prezesem LKS „Ciężkowianka” w latach 1982-98. Pobierz notkę biograficzną
W inauguracyjnym spotkaniu spotkały się drużyny „Ciężkowianki” oraz AKS Niwka. Faworytem byli sosnowiczanie, tym bardziej, że w ich ekipie wystąpili czołowi strzelcy II grupy klasy okręgowej Kamil Korepta i Jakub Stefański. Tymczasem gospodarze po kąśliwym uderzeniu z dystansu występującego ostatnio w FC Katowice wychowanka ciężkowickiego klubu Jakuba Drąga objęli w 15 minucie prowadzenie. 5 minut później strata piłki pod bramką rywali kończy się skuteczną kontrą niwczan, którzy za sprawą niezawodnego Kamila Korepty wyrównują.
Mimo okazji z obu stron (między innymi trafienie Kamila Kądziołki w poprzeczkę) wynik nie uległ już zmianie, zaś zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Gdy strzelający jako pierwszy w teamie Piotra Szczotki Adrian Prażmowski musiał uznać wyższość zagłębiowskiego golkipera wydawało się, że rezultat jest rozstrzygnięty. Tymczasem klasą błysnął Artur Kominiak, który obronił niczym Jan Tomaszewski przed laty trzy „jedenastki”, czym zapewnił swoim kolegom niespodziewaną wygraną w rzutach karnych 4-2.
W drugiej parze spotkały się zespoły, które w najbliższym sezonie będą rywalizować ze sobą w rozgrywkach chrzanowskiej „A” klasy. Naprzeciw „Zgody” stanęła drużyna „Tęczy” Tenczynek. Było to bardzo wyrównane spotkanie, a o końcowym trumfie „Zgody” zadecydował celny strzał Pawła Jaromina na 2 minuty przed końcem.
W spotkaniu o 3 miejsce w którym spotkały się kluby AKS Niwka i „Tęczy” do końca utrzymał się rezultat remisowy 1-1, a o wygranej znów zadecydować miały „jedenastki”. Sosnowieccy zawodnicy byli tym razem bezbłędni, zaś ich bramkarz w pięknym stylu obronił strzał w ostatniej kolejce. W efekcie po emocjonującym widowisku AKS pokonał rywali z Małopolski w rzutach karnych 5-4.
Finał w którym doszło do derbowego pojedynku jaworznickich drużyn w którym górą była „Ciężkowianka” pokonując „Zgodę” 4-0. Mecz ustawiła szybko - bo już w 2 minucie- bramka zdobyta przez Jarzynkę . Jeszcze w tej samej odsłonie na 2-0 podwyższył Kamil Kądziołka. Ambitni zawodnicy z Byczyny chcąc zdobyć co najmniej kontaktowego gola musieli się odsłonić- co było wodą na młyn „Ciężkowianki”- czego efektem były kolejne 2 bramki autorstwa Jarzynki. Szczególnej urody był gol na 3-0 z gatunku „stadiony świata”. Popularny „Jarza” na moment został pozostawiony bez opieki, po przyjęciu piłki huknął bez zastanowienia z około 30 metrów, zaś futbolówka zatrzepotała w samym okienku bramki „Zgody”.
Puchary, pamiątkowe medale oraz dyplomy wręczali: córka prezesa Jana Ciołczyka- kierownik klubu MCKiS „Wega” Wanda Ciołczyk, syn Janusz Ciołczyk- radny Rady Miejskiej w Jaworznie, Mariusz Pawelec-śląski komendant wojewódzki OHP w Katowicach oraz Renata Chmielewska- radna Rady Miejskiej w Jaworznie. Najlepszymi zawodnikami poszczególnych teamów zostali wybrani: Artur Kominiak „Ciężkowianka”, Grzegorz Ryszka „Zgoda”, Jakub Stefański AKS Niwka oraz Kamil Kościółek „Tęcza” Tenczynek.
Organizatorami imprezy dofinansowanej ze środków pochodzących z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej PO FIO (w ramach realizacji zadania publicznego pn.: „Koło Zamachowe”) oraz z budżetu miasta Jaworzna byli LKS „Ciężkowianka” oraz Klub MCKiS „Wega”. Honorowy patronat nad imprezą po raz kolejny objął poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski.