Start Relacje ze spotkań
Relacje
I runda Pucharu Polski
niedziela, 06 sierpnia 2017 22:59

„Ciężkowianka” gromi ...


LKS „Polonia” Luszowice- LKS „Ciężkowianka” Jaworzno

0-9 (0-1)

Po wygranej przed tygodniem z „Ruchem” Młoszowa ciężkowicki team w minioną sobotę spotkał się w wyjazdowym meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Chrzanów w Luszowicach z miejscową „Polonią”. Podopieczni trenera Wojciecha Tomasiewicza od początku narzucili swój styl gry, atakując bardzo wysoko. Efekt przyszedł bardzo szybko. Już w 3 minucie po składnej zespołowej akcji Artur Olejek wyprowadził „Ciężkowiankę” na prowadzenie. Następne minuty to totalna dominacja „ciężkowickiego walca”. Swoje okazje mieli po uderzeniach z dystansu Nowak, Woronowicz, Rzeszutko oraz Biel. Zarządzona przez arbitra w 25 minucie przerwa, ze względu na wysoką temperaturę, podziałała "usypiająco" na zawodników z Jaworzna i dalsza część pierwszej połowy nie przyniosła zmiany rezultatu. Po przerwie drużyna „Ciężkowianki” wyszła mocniej skoncentrowana i zdeterminowana co zaowocowało, aż 8 bramkami. Pozwoliło to odnieść okazałe zwycięstwo i awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski, która zostanie rozegrana już w najbliższą sobotę 12 sierpnia. Jaworznianie kolejnego rywala poznają w środę po losowaniu w siedzibie Podokręgu Chrzanów. (iw)

Skład „Ciężkowianki”: Kotyza – Radomski D.( 46'Taraur) , Bulga, Barański, Ślusarczyk M. - Rzeszutko, Biel (46' Ciołczyk T.), Woronowicz, Radomski M. - Olejek, Nowak

Bramki: Olejek -3, Rzeszutko 22, Ciołczyk T., Nowak, Radomski M. Ślusarczyk M.-1

 
Klasa „A - koncertowa gra "Ciężkowianki”
poniedziałek, 12 czerwca 2017 14:22
 Logo Cięzkowianka                              logo Alwernia

LKS”Ciężkowianka”- MZKS Alwernia

3-0 (3-0)

 • 1-0 Szymon Nowak 13’
 • 2-0 Rzeszutko 29’(głową)
 • 3-0 Biel 45;

Ciężkowianka: Kotyza- Nowak(od 62’ Radomski M.), Jochymek, Woronowicz Radomski D.(od 60’Telega)-Rzeszutko, Biel, Chrząścik, Ogonowski(od 77’ Wojtas)- Statkiewicz, Warzecha (od 68’ Dziurowicz) Trener Tomasiewicz Wojciech

MKS Alwernia: Filipek- Tekielak, Knapik S.(od 60’Cypcar), Klimkowicz, Dudek-Sęk , Knapik M., Majka, Zieliński- Sęk P. ( od 46’ Gawąd), Łukasik. Trener Olszowski Paweł.

Sędziowali: W.Wojnar oraz K. Karaśkiewicz i J. Sroka ( Podokręg Oświęcim).

Fantastyczne spotkanie, można rzecz, iż najlepszą pierwszą połowę w całym sezonie rozegrali zawodnicy „Ciężkowianki” w minioną sobotę. Tym samym zrewanżowali się gościom z Alwerni za jesienną wysoką porażkę poniesioną na wyjeździe. Od początku meczu na murawie zdecydowanie przeważała „Ciężkowianka”, która grając wysokim pressingiem narzuciła gościom swój styl gry. Ciężkowicka defensywa nie pozwoliła w tym spotkaniu na zbyt wiele czołowemu goleadorowi chrzanowskiej A klasy Kamilowi Majce, zaś prostopadłe podania na skrzydła oraz za plecy obrońców w wykonaniu Biela i Chrząścika siały prawdziwe spustoszenie w liniach obronnych gości. W pierwszym kwadransie strzegący bramki gości Filipek stawał  oko w oko z Rzeszutką ( dwukrotnie), Warzechą oraz Ogonowskim wychodząc zwycięsko z tych pojedynków.

Więcej…
 
Zwycięstwo w Jankowicach
Wpisany przez Wojtka   

logo Jankowic

Logo Cięzkowianki

      Wisła Jankowice - Ciężkowianka

0 : 4

Ciężkowianka: Kotyza- Nowak (Barański 65'), Bulga, Jochymek, Radomski D (Telega 60'). - Rzeszutko, Biel, Woronowicz, Ogonowski (Dziurowicz 80') - Chrząścik, Warzecha (Statkiewicz 65')
W sobotę (27 maja 2017) o godzinie 17.00 Ciężkowianka rozgrywała w Jankowicach kolejny mecz ligowy. Drużyna z Jaworzna przyjechała w celu rewanżu za porażkę na jesień oraz podtrzymania passy zwycięstw z ostatnich kolejek. Już od początku meczu goście próbowali narzucić swój styl grania, czego efektem były dwie groźne sytuacje pod bramką Wisły.

Więcej…
 
Kolejna wygrana „Ciężkowianki”

logo Ciężkowiankilogo Fablok

LKS”Ciężkowianka” - TS „Fablok” Chrzanów

2-0 (1-0)

 • 1-0 Woronowicz 43’
 • 2-0 Radomski 72’

"Ciężkowianka": Kotyza- Nowak(od 62’ Radomski M.), Jochymek (od 67’ Barański), Bulga, Radomski D.-Rzeszutko, Woronowicz, Chrząścik, Ogonowski- Statkiewicz( od 76’ Telega), Warzecha (od 81’ Ciołczyk T.) Trener Tomasiewicz Wojciech

TS „Fablok”: Ryszka- Kadłuczka, Przepiórka, Gaudyn,Chrząszcz- Domurat, Drabiński, Wiśniewski, Fudali (od 80’ Ząbkowski)- Bogucki, Dzikowski od 73’ Skórzewski) Trener Oczkowski Artur

Sędziowali: P. Kania oraz B. Gębala i J. Kita ( Podokręg Chrzanów).

Zawodnicy „Ciężkowianki” w miniony piątek zrewanżowali się chrzanowskiemu „Fablokowi” za jesienną porażkę 0-2 z 15 października, która zapoczątkowała serię porażek, które zepchnęły ciężkowicki team z 3 na 8 miejsce. Tym samymecz z Fablokiemm „Ciężkowianka” kontynuuje dobrą serię, gdyż w ostatnich 5 meczach podopieczni Wojciecha Tomasiewicza czterokrotnie wygrali przy jednym remisie. Rozegrane wyjątkowo w piątek  spotkanie było niezwykle zacięte. Co prawda drużyna z Chrzanowa nie ma już szans wyprzedzenia „Victorii” 1918 Jaworzno czy „Arki” Babice, ale zajmuje w tabeli wysoką 3 lokatę, którą jak oświadczył trener Oczkowski zamierzają utrzymać do końca rozgrywek. „Ciężkowianka” rozpoczęła mecz ze zbyt dużym respektem dla rywali i tylko udane interwencje strzegącego „ciężkowickiej świątyni”  Daniela Kotyzy oraz szczęście gdy potężne uderzenie Domurata wylądowało na poprzeczce sprawiły, iż miejscowi nie musieli odrabiać strat.

Po dwóch kwadransach  gra się wyrównała, a nawet lekką przewagę osiągnęli miejscowi. Wreszcie w 43 minucie niezwykłym kunsztem wykazał się w polu karnym Piotr Woronowicz, który mimo prawdziwego toru przeszkód ze strony trójki rywali zachował stoicki sposób pokonując po raz pierwszy golkipera gości.

Więcej…
 
Wygrana z Wolanką

Wolanka Wola Filipowska- LKS „Ciężkowianka” Jaworzno

0-2 ( 0-1)

 • 0-1 Ogonowski 43’
 • 0-2 Statkiewicz 73’

Ciężkowianka: Kotyza - Barański, Bulga, Jochymek, Radomski D.(Statkiewicz 70') - Rzeszutko,Woronowicz,Biel,Ogonowski - Nowak(Chrząścik 60'), Warzecha (Dziurowicz 83') 

Podopiecznych Wojciecha Tomasiewicza  w minioną sobotę czekał wyjazd na gorący teren do Woli Filipowskiej. W obecnych rozgrywkach tylko 3- krotnie gospodarze musieli uznać wyższość przeciwnika na swoim terenie. Jednak „Ciężkowianka przyjechała nastawiona bardzo dobrze na te zawody, co było widać już od pierwszego gwizdka sędziego. Tuż po rozpoczęciu i wymianie kilku podań w sytuacji "sam na sam" znalazł się Woronowicz, jednak jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy. Nie minęło 10 minut, a przed kolejną szansą znalazł się Rzeszutko, który próbował lobować bramkarza gospodarzy, ale i to uderzenie wybronił bramkarz. Ciężkowiccy piłkarze przeważali w tej części gry zdecydowanie i pomimo bardzo grząskiej murawy dłużej utrzymywali się przy piłce. Kolejna sytuacja z serii 100 procentowych nie została wykorzystana przez Biela, który przeniósł piłkę nad bramka. Gdy wydawał się, że pomimo olbrzymiej przewagi na przerwę piłkarze z Jaworzna będą schodzić z bezbramkowym remisem, po bardzo dobrej akcji Ogonowski strzelił na 1:0 bramkę do szatni.

Więcej…
 
Klasa „A” - wygrana z Unią
Wpisany przez Wojtek   
niedziela, 23 kwietnia 2017 19:38

logo - Ciężkowianka

logo - Kwaczała

LKS ”Ciężkowianka” -  KS „Unia” Kwaczała

3-1 (1-0)

 • 1-0 Chrząścik 42’
 • 2-0 Podralski 48’
 • 3-0 Rzeszutko 71’
 • 3-1 Tekielak 90+ 2’

Ciężkowianka: Kotyza- Wojtas, Jochymek, Bulga, Radomski D.-Rzeszutko(Pieczara B.), Woronowicz(Warzecha), Biel (Dziurowicz), Ogonowski- Podralski (Statkiewicz), Chrząścik

Zawodnicy „Ciężkowianki” przystąpili do konfrontacji z „Unią” Kwaczała zmotywowani chęcią rehabilitacji za rozegrany w Wielką Sobotę mecz w Kamieniu. W dodatku chcieli zrobić prezent swojemu koledze z drużyny Sewerynowi Podralskiemu, który dzień po meczu w niedzielę miał obchodzić urodziny. Początek co prawda należał do gości, którzy po dwóch stałych fragmentach gry byli bliscy zdobycia gola, ale z biegiem czasu widoczna w pierwszym kwadransie w poczynaniach ciężkowiczan nerwowość ustąpiła i z upływem czasu to gospodarze zaczęli dominować i stwarzać groźne sytuacje. Swoje sytuacje mieli Chrząścik, Podralski czy Rzeszutko. Gdy wydawało się, że na przerwę obie drużyny będą schodzić z wynikiem bezbramkowym, doskonale dośrodkowanie z lewego skrzydła Damiana Radomskiego na bramkę zamienił Mateusz Chrząścik.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 19