Start

Wszystkiego najlepszego w roku 2019

Wszystkiego  najlepszego w roku 2020

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Klub Wega zaprasza


Św. Mikołaj zaprasza

Św. Mikołaj zaprasza

 
Niepodległościowa wieczornica

„Wega” MCKiS,  LKS „Ciężkowianka” Jaworzno


„Można się różnić, można się spierać.
Ale nie wolno się nienawidzić”.
T. Mazowiecki

Radosna Polonia Restituta

Drugoklasiści na scenieŁączenie szacunku i powagi z okazywaniem radości z wolności i dumy z Polski nie jest takie proste jak moglibyśmy sądzić, czego dowodzą godne najwyższego potępienia zamieszki, podczas warszawskiego marszu niepodległości. W Cieżkowicach odrobiono listopadową, nie pierwszą już lekcję historii. Wciąż żywa jest tam pamięć o tych, którzy krwią i blizną udowadniali polskie obywatelstwo. Kierunek wskazywał im poeta czasów niepoetyckich Adam Asnyk: „Trzeba z młodymi naprzód iść, po rzeczy sięgać nowe (…). Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy”. Podczas wieczornicy niepodległościowej „Polonia Restituta”, przygotowanej wspólnie przez klub „Wega” MCKiS i LKS „Ciężkowiankę” – z okazji  95. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległego bytu, po 123 latach niewoli zaborców, w ciągu prawie półtoragodzinnego programu na scenie wystąpiło blisko 50 osób w wieku od 7 do 70 lat.

Więcej…
 
I Ty możesz zostać Pomocnikiem Św. Mikołaja
środa, 20 listopada 2013 10:44

List pomocnika Mikołaja


Z każdym rokiem trudniej zostać pomocnikiem św. Mikołaja, choć grzecznych dzieci, których szanse na jedyny świąteczny prezent topnieją niczym bałwan w pełnym słońcu, przybywa.

Dlatego desperacko szukamy sprzymierzeńców, którzy są w stanie wesprzeć szlachetną ideę biskupa z Miry. Liczy się każdy datek, dar rzeczowy, słodycze, przybory szkolne, zabawki, gadżety, każda osobiście przygotowana paczuszka.

Więcej…
 
KLub "Wega" zaprasza!
środa, 30 października 2013 22:10


Papież Jan Paweł IIWystawa Santo Subito!

35. rocznica wyboru kardynała, metropolity krakowskiego Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16.10), wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II (22.10), imieniny Karola (4.11)– to co najmniej 3 okazje, by przypomnieć sylwetkę, życie i dzieło wybitnego Polaka, wyrazić podziw dla jego dokonać i charyzmy oraz zadumać się nad przemijaniem rzeczy doczesnych w konfrontacji z nieubłaganą wiecznością.

Więcej…
 
Powitanie jesieni
poniedziałek, 30 września 2013 11:10

MCKiS "Wega" i LKS "Ciężkowianka"


Radośni uczestnicy Święta JesieniŚwięto Jesieni w Ciężkowicach!

Nazajutrz po rozpoczęciu kalendarzowej jesieni ciężkowickie kluby „Wega” MCKiS oraz LKS „Ciężkowianka” witały złotą polską jesień podczas plenerowego Święta Jesieni. Podobnie hucznie świętuje się w Cieżkowicach nadejście tej pory roku od przeszło dekady. Impreza rozpoczęła się przed godziną 10 rano i trwała blisko 4 godziny, a wzięło w niej udział ok. 180  uczestników: dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz gości specjalnych- przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 jesień witali: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 (I c, II a, II b), Gimnazjum nr 11 oraz innych jaworznickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wychowawcy, rodzice, dziadkowie i opiekunowie wraz z dziećmi z dzielnicy, a także strażacy OSP Ciężkowice.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 10