Start

Wszystkiego najlepszego w roku 2019

Wszystkiego  najlepszego w roku 2020

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Klub Wega zaprasza


Minister Jędrzejczak w Jaworznie Email

Film ze spotkania na stronie społecznościowej Jaworzna


W czwartek 13 czerwca 2013 roku na Śląsku i w Zagłębiu przebywał sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Jędrzejczak. Na zaproszenie organizacji Minister w Jaworzniepozarządowej LKS „Ciężkowianka” Jaworzno odwiedził także Jaworzno. W samo południe w gmachu jaworznickiej Agencji Rozwoju Lokalnego odbyło się otwarte spotkanie z przedsiębiorcami, samorządowcami, spółdzielcami oraz mieszkańcami Jaworzna poświęcone nowej perspektywie unijnej na lata 2014-20 oraz nowym pomysłom na rynek pracy, którego gospodarzem był prezes LKS „Ciężkowianka”, radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk.  Uczestniczyli w nim również: senator RP Bogusław Śmigielski, wicemarszałek województwa śląskiego, lider śląskich ludowców Stanisław Dąbrowa,  prezes Stowarzyszenia Podatników w Polsce Marek Niemczyk, prezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej Kazimierz Walasik, śląski komendant wojewódzki OHP Mariusz Pawelec, prezesi powiatowych struktur PSL w Katowicach i Sosnowcu Leszek Boniecki i Adam Stach, kadra kierownicza jaworznickich podmiotów gospodarczych.

Więcej…
 

„Wega”, LKS „Ciężkowianka”


VI Metropolitalne Święto Rodziny w Ciężkowicach

Zdjecie grupowe zawodnikówW czasach kryzysu wartości i dezintegracji rodziny ogromne znaczenie ma w społeczeństwie aktywność zmierzająca do restytucji rodzinnych wartości i wylansowania w powszechnej świadomości mody na familijne  spędzanie wolnego czasu. Od bez mała dekady dobrą tradycją staje się w Ciężkowicach świętowanie dnia rodziny. Także w  tym roku LKS „Ciężkowianka” oraz klub MCKiS „Wega”  aktywnie włączyły się w obchody VI Metropolitalnego Święta Rodziny, organizując  w piątkowe popołudnie 24 maja plenerowy piknik zabawowo- rekreacyjny. W rodzinnym spotkaniu, na które najmłodsi przybyli z rodzeństwem i rodzicami  wzięło udział łącznie około 100 osób.

Więcej…
 
Święto czekolady w "Wedze"
Wpisany przez Administrator   

 


 

Gorzka czy gorąca- magia czekolady

JNajmłodsza degustatorka Aniaedyna rzecz, która w tak małej ilości dostarcza tak dużą przyjemność- jak stwierdził historyk dr  Jacek Kurek  z Uniwersytetu Śląskiego. Poprawia nastrój, rozładowuje stresy. Badacze twierdzą, że to mity nie znajdujące naukowego uzasadnienia. Skąd fenomen jedynego jadalnego środka płatniczego, który opanował cały glob, znanego już  wśród Majów i Azteków, a sprowadzonego do Europy przez Krzysztofa Kolumba?

 

12 kwietnia w piątek w Światowym Dniu Czekolady bywalcy klubu środowiskowego „Wega” MCKiS mieli okazję zakosztować czekoladowej przyjemności, zarówno w postaci stałej jak i płynnej, a także poznać jej historię. Można się było częstować tabliczkami o różnych smakach od tradycyjnych: gorzkiej, orzechowej z okienkiem, mlecznej, po tak egzotyczne jak miętowa i jogurtowa. Na każdego czekała filiżanka gorącej czekolady- wedle upodobań- z mlekiem lub bez. Najmłodsza degustatorka Ela miała 5 lat.

Opuszczający klub wychodzili z uśmiechem na ustach,  oczarowani i pełni słodkich myśli . Tego dnia nie udało się zburzyć czekoladowych mitów. Wańkowiczowski cukier krzepi. Czekolada odpędza smutki. I tak już pozostanie…

w. - fot. W. Ciołczyk


 

 
222. rocznica Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji w „Wedze”


Bliźniaczki z X Factor  …

Święto Konstytucji 3 MajaPozostając w ogólnopolskim nurcie radosnych obchodów świąt państwowych,  w Ciężkowicach dobrą tradycją staje się świętowanie patriotycznych rocznic uroczyście, ale i pogodnie. Aby dotrzeć do szerszego kręgu odbiorców, kluby „Wega” MCKiS i LKS „Ciężkowianka” zaoferowały mieszkańcom dwa różne przedsięwzięcia z Konstytucją w tle- wieczornicę konstytucyjną oraz turniej szachowy. I tym razem uśmiech nie był kwiatkiem do patetycznego kożucha, ale modnym dodatkiem, który eksponował szyk i elegancję majowego święta.

Więcej…
 

LKS „Ciężkowianka”, MCKiS "Wega”


Nagrodzeni uczestnicy turniejuSzachy w Ciężkowicach

Kontynuując radosne obchody Święta Konstytucji 3 maja w niedzielę 28 kwietnia w klubie MCKiS „Wega” odbył się cyklicznie organizowany przez kluby „Wega” oraz LKS „Ciężkowianka” Wiosenny Turniej Szachowy. W tym roku w organizację imprezy włączyła się również sekcja szachowa Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Sędzią głównym turnieju była mistrzyni FIDE Jolanta Guzik. Oficjalnego otwarcia dokonał radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 10