Start

Wszystkiego najlepszego w roku 2019

Wszystkiego  najlepszego w roku 2020

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Klub Wega zaprasza


Mikołaj odwiedził Ciężkowice ...

Mikołaj w CiężkowicachLKS „”Ciężkowianka”, „Wega” MCKiS


Mikołaj z FIO w Ciężkowicach

Św. Mikołaj w długiej podróży po świecie od kilkunastu lat odwiedza Ciężkowice i obdarowuje dzieci prezentami. Wiernie pomagają mu w tym organizacja pozarządowa LKS „Ciężkowianka” i klub Wega”. Nie inaczej było w tym roku w piątek 5 grudnia.

Od godziny 16.30 przybyłych witały śnieżynki, renifery i skrzaty. Śnieżynki malowały na dziecięcych twarzach zimowe i świąteczne wzory. W oczekiwaniu na przybycie świętego najmłodsi fotografowali się z aniołem i diabłem. Na stanowisku plastycznym dzieci przygotowywały rysunkowe podarunki dla Mikołaja. Musiały też przejść próby: wiedzy, głosu, apetytu i światła. O pozytywnym zaliczeniu próby decydowali anioł (Anna Burdyk) z diabłem (Arkadiusz Wiecheć). Świąteczne wierszyki i piosenki zaprezentowali: Magda Słowakiewicz, Emilka Łacny i Oliwier Stępień pod opieką Nataszy Chochorowskiej. Kiedy cała sala rozbłysła światłem zimnych ogni wkroczył św. Mikołaj z worem prezentów, których wręczanie rozpoczął od rocznych maleństw. Dla wszystkich dzieci spotkanie z sędziwym starcem było ogromnym przeżyciem. W rolę następcy biskupa z Miry wcielił się po raz pierwszy wiceprezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Alojzy Siemek. Akcję koordynowali śnieżynka Wanda Ciołczyk i renifer Janusz Ciołczyk.

Więcej…
 
Od zdrowia do urody

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, „Wega” MCKiS

od zdrowia do urody


DNI PROMOCJI ZDROWIA W CIĘŻKOWICACH

Zdrowe smakołyki
Wszystkie dzieci o tym wiedzą,
że zdrowe produkty jedzą.
Nie słodycze i paluszki
lecz smaczne dania z kapustki.
Z kapusty są suróweczki,
kapuśniaczek, gołąbeczki.
Jedzmy dużo warzyw zdrowych
i przetworów owocowych.
Pijmy, też soki warzywne,
które bardzo są pożywne.
Jedzmy owoce surowe
no, bo wiemy, że są zdrowe.

[Bronisława Paluch]

W środę 3 grudnia kluby „Wega” MCKiS i LKS „Ciężkowianka” zapełniły się owocami, warzywami oraz pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 18. Warsztaty „Od zdrowia do urody” rozpoczął w samo południe panel „Zdrowo z Sanepidem” poprowadzony przez Urszulę Rokicką z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie, która skupiła uwagę gości na higienie rąk i higienie osobistej. Do zdrowego jedzenia przekonywały gospodynie z zespołu śpiewaczego „Ciężkowianki”, które w ramach cyklu „Kultywujemy Rodzime Tradycje” zademonstrowały obrzęd kiszenia kapusty, wraz z towarzyszącymi mu ludowymi przyśpiewkami, inicjowanymi przez animatorkę kultury Anny Jachimczyk. Członkini „Ciężkowianek” Bronisława Paluch specjalnie dla dzieci ułożyła wiersz „Zdrowe smakołyki”. Panel „Zdrowy ruch, zdrowy duch” poprowadziła Danuta Wosik z Akademi Ruchu „Bit” oraz instruktor MCKiS Tomasz Majka. Maria i Marek Nowakowie z jaworznickiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków przeprowadzili badania profilaktyczne dla najmłodszych. Jak dbać o włosy dzieci dowiadywały się w  sąsiadującym z klubem Salonie Fryzjerskim „Afro” Barbara Madejczyk. Na stanowisku plastycznym kolorowały owoce i warzywa oraz malowały twarze.

Więcej…
 
Święto Niepodległości 2014

Wega” MCKiS, LKS „Ciężkowianka” Jaworzno

Prowadzący imprezę

Polonia Restituta w Ciężkowicach

W ubiegły piątek 7 listopada w Ciężkowicach w klubie „Wega” po raz czternasty odbyła się wieczornica niepodległościowa zorganizowana przez klub MCKiS „Wega” oraz LKS „Ciężkowianka” Jaworzno z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości.

Uroczystość rozpoczął „Mazurek Dąbrowskiego”, który zaintonował chór „Sokół” przy MCKiS po którym czar patriotycznej poezji Leopolda Staffa w sposób niezwykle ekspresyjny oddała młoda, utalentowana uczennica I LO w Jaworznie Zofia Fryś. W imieniu organizatorów licznie przybyłą publiczność powitali prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Janusz Ciołczyk oraz Zofia Fryś.

Więcej…
 
Wizyta w WORDZIE ...
Wpisany przez Wanda Ciołczyk   

LKS „Ciężkowianka”, „Wega” MCKiS


Wizyta w WordzieBezpiecznie, zdrowo i zabawnie z WORD Katowice

Wakacje to czas wypoczynku, ale nie od bezpieczeństwa. Dokładnie w połowie wakacji 1 sierpnia uczestnicy półkolonii p.n.: „Górą i Doliną Letnie Igraszki z FIO”, organizowanej wspólnie przez kluby: LKS „Ciężkowianka” Jaworzno oraz „Wega” MCKiS – w ramach cyklu „Zdrowo, bezpiecznie i zabawnie” odwiedzili Oddział Terenowy WORD Katowice w Dąbrowie Górniczej. Podczas tej wizyty temat bezpieczeństwa na drodze i nie tylko, odmieniany był przez wszystkie przypadki.

Więcej…
 
Dmuchawce, latawce, wiatr czyli…

Na wakacjeWAKACJE tuż, tuż!

Zespół wokalny „Ćwierćnutki” z MDK w Jaworznie / klasa 2a SP 18 w Jaworznie miał ogromną przyjemność i zaszczyt zaprezentować wiersze i piosenki o tematyce wakacyjnej podczas ostatniego apelu dla uczniów klas 1-3. Apel był podsumowaniem konkursów i rywalizacji z zakresu nauki, sportu i zainteresowań uczniów. Na szkolnej scenie rozbrzmiewały utwory ze słońcem i wakacyjnym luzem w tle… Nie zabrakło też rad jak bezpiecznie należy spędzać wolny czas.

Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniom życzymy cudownych, słonecznych wakacji !!!!

„ Ćwierćnutki” MDK

Poniżej nasza galeria

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 10