Start Memoriał J. Ciołczyka

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Memoriał Jana Ciołczyka
XXII Memoriał Jana Ciołczyka
niedziela, 09 sierpnia 2020 19:10

XXII Memoraił Jana CiołczykaW ramach obchodów jubileuszu 70 lecia LKS”Ciężkowianka” Jaworzno, 100. rocznicy urodzin wybitnego humanisty i sportowca Karola Wojtyły- Jana Pawła II Świętego- w młodości bramkarza i fana Cracovii -na sztucznej nawierzchni jaworznickiego Stadionu Miejskiego MCKiS  w minioną sobotę 8 sierpnia 2020 roku odbył się XXII Memoriał Jana Ciołczyka – zasłużonego działacza sportowego i społecznego, prezesa LKS „Ciężkowianka” Jaworzno w latach 1982-98, inicjatora rozbudowy infrastruktury sportowej w Ciężkowicach. Była to interregionalna impreza promująca sport i aktywność fizyczną, zdrowie, bezpieczeństwo oraz rodzinną zabawę.
W sobotę 8 sierpnia punktualnie o godzinie 10.00 na sztuczną nawierzchnię stadionu miejskiego wybiegły drużyny młodzików. Młodzież „Ciężkowianki” szkolona przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę tym razem uległa JSP „Szczakowianka” trenowanej przez Krzysztofa Wadowskiego po golu Gabriela Boby. Jak się później okazało „złoty gol” Gabriela zadecydował o drugim miejscu w turnieju.

Więcej…
 
XXI Memoriał Jana Ciołczyka

XXI Memoriał Jana CiołczykaXXI Memoriał Jana Ciołczyka przeszedł do historii. W ramach obchodów 100. rocznicy Powstań Śląskich w dniach 14 i 15 września 2019 roku na obiektach administrowanych przez LKS „Ciężkowianka” Jaworzno odbył się XXI Memoriał Jana Ciołczyka – zasłużonego działacza sportowego i społecznego, prezesa LKS „Ciężkowianka” Jaworzno w latach 1982-98, inicjatora rozbudowy infrastruktury sportowej w Ciężkowicach. Była to interregionalna impreza promująca sport i aktywność fizyczną, zdrowie, bezpieczeństwo oraz rodzinną zabawę. Liczby mówią same za siebie: 332 zawodniczek i zawodników w wieku od 4 do 75 lat w 3 dyscyplinach, 22 teamy piłkarskie, 246 piłkarzy, 58 chodziarzy Nordic Walking i 14 duetów rodzinnych Ponadto przeszło 30 artystów występujących na scenie i poza nią oraz wspaniała kilkusetosobowa publiczność. Organizatorzy zadbali aby prócz emocji sportowych nie zabrakło innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gościem honorowym Memoriału był 57 krotny reprezentant Polski, strzelec 3 bramek wielkiemu Realowi Madryt na Santiago Bernabeu Jan Urban.
W sobotę 14 września na murawę wybiegły drużyny młodzików oraz seniorów. Młodzież „Ciężkowianki” szkolona przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę pokonała UKS „Górnik” Libiąż 9-1, zaś ich starsi koledzy zwyciężyli 3-1 „Wisłę” Jankowice po dwóch golach Kamila Warzechy oraz jednym Mateusza Radomskiego.. Przed rozpoczęciem meczu seniorów obydwie drużyny otrzymały puchary i statuetki, które wręczyli honorowy prezes PSS ”Salos” Wenancjusz Ples oraz córka Wanda Ciołczyk i syn Janusz Ciołczyk.
W niedzielę zgodnie z przyjętym harmonogramem odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny. 12.godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sportowo- rekreacyjny, rozrywkowo- zabawowy oraz zdrowia i bezpieczeństwa.

Więcej…
 
XIX Memoriał im. Jana Ciołczyka - przebieg imprezy
niedziela, 24 września 2017 22:55

XIX Memoriał im. Jana CiołczykaXIX Memoriał rozpoczął się w sobotę 23 września, zainaugurował go mecz seniorów LKS „Ciężkowianka”- LKS „Korona” Lgota wygrane przez „Ciężkowiankę 6 -1. Przed rozpoczęciem spotkania obydwie drużyny otrzymały statuetki ufundowane przez PSS ”Salos”, zaś okolicznościową paterą wyróżniono zasłużonego dla ciężkowickiego klubu zawodnika Daniela Barańskiego. Z uwagi na niesprzyjającą aurę w sobotę nie odbyły się zaplanowane zawody piłki nożnej w kategoriach juniorów starszych i trampkarzy. Za to w niedzielę wszystko przebiegało zgodnie z przyjętym harmonogramem. Organizatorami imprezy byli LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, AQUA HOTEL oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk.

Memoriał był pod względem logistycznym poważnym przedsięwzięciem, gromadząc w ciągu dwóch dni trwania wg niektórych szacunków łącznie niemal 800 osób (łącznie z opiekunami, wolontariuszami oraz widzami. Po raz drugi przebiegał w tak spektakularnej formie z rekordową liczbą: uczestników, wręczonych nagród indywidualnych i zespołowych oraz jednocześnie dziejących się wydarzeń i atrakcji towarzyszących. Była to interregionalna impreza, odbywająca się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu - ogólnoeuropejskiej kampanii promującej sport i aktywność fizyczną pod hasłem #BeActive (#BądźAktywny), mającej zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia przez cały rok. Liczby mówią same za siebie: przeszło 300 zawodników w wieku od 5 do 75 lat w 4 dyscyplinach: 19 teamów piłkarskich, ok. 200 piłkarzy, 42 chodziarzy Nordic Walking, 66 biegaczy (w 9 kategoriach), 15 duetów rodzinnych, 40 występujących na scenie i pod nią - w ramach jednego wydarzenia. 

Niemal 13.godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sport i rekreacja, bezpieczeństwo i zabawa oraz kultura i rozrywka.

Więcej…
 
XIX Memoriał im. Jana Ciołczyka Drukuj
niedziela, 24 września 2017 20:07

dekoracja zwyciężców W dniach 23 i 24 września 2017 roku na obiektach administrowanych przez LKS „Ciężkowianka” Jaworzno odbył się XIX Memoriał Jana Ciołczyka – zasłużonego działacza sportowego i społecznego, prezesa LKS „Ciężkowianka” Jaworzno w latach 1982-98, inicjatora rozbudowy infrastruktury sportowej w Ciężkowicach. Honorowy Patronat objęli poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, prezes Zarządu Śląskiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok, Śląski Związek Piłki Nożnej  oraz prezesi Podokręgów Piłki Nożnej- w Chrzanowie Józef Cichoń, w Olkuszu Bolesław Ściepura w Sosnowcu- Józef Grząba. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, budżetu Gminy Jaworzno oraz własnych.

XIX Memoriał Jana Ciołczyka był wydarzeniem obfitującym w liczne konkurencje sportowe (nie tylko piłkarskie), jak i występy sceniczne. Ze względu na sobotni deszcz większa część imprez memoriału odbyła sie w niedzielę 24 września. Przyniosły one w tym roku, licznie zgromadzonej publiczności wielu niezapomnianych emocji sportowych jak i wrażeń artystycznych.. Wystąpili liczni zawodnicy i zespoły zarówno z Jaworzna jak i spoza naszego miasta. Przedział wiekowy publiczności i zawodników był od przedszkola do seniora, wszyscy wspólnie świetnie się bawili. Obejrzyjmy naszą galerię zdjęć z tej imprezy znajdujacą się poniżej. 

Obejrzyjmy film ze strony sopłecznościowej Jaworzna (www.jaw.pl)

Obejrzyjmy XIX Memoriał im. Jana Ciołczyka na stronie www.jaw.pl >>

Więcej…
 
XIX Memoriał Jana Ciołczyka

Zaproszenie 

memoriał J.C.W dniach 23-24 września 2017 roku w Ciężkowicach w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się XIX Memoriał Jana Ciołczyka- zasłużonego działacza sportowego i społecznego- prezesa LKS „Ciężkowianka” Jaworzno w latach 1982-1998. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, Poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, Prezes Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach Andrzej Sadlok, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń, w Olkuszu Bolesław Ściepura oraz w Sosnowcu Józef Grząba.
W sobotę 23 września na piłkarską murawę wybiegną drużyny trampkarzy, juniorów starszych oraz seniorów. Dzień później w niedzielę 24 września w ramach Memoriału odbędzie się Festyn Sportowo Rekreacyjny. Niemal 13 godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sportowy, rekreacyjny oraz kulturalny z udziałem rodzimych artystów. Część piłkarska obejmuje mecze żaków(10.00), orlików (11.00), młodzików ( od 12) oraz w kategorii open (ok. 15.30). W ramach Memoriału jako imprezy towarzyszące odbędą się również IV Ciężkowicki Bieg Po Zdrowie oraz III Ciężkowicki Nordic Walking (zapisy w siedzibie LKS „Ciężkowianka”, telefonicznie pod numerem 608671427 lub drogą elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Organizatorzy oprócz emocji sportowych przewidzieli moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od godziny 11 prowadzone będą badania profilaktyczne prowadzone przez Zarząd Miejski PCK oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków koło w Jaworznie. Ponadto Alkogogle, Narkogogle i Smokerlyzer z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Jaworznie.

Więcej…
 
niedziela, 11 września 2016 11:57

XVIII Memoriał Jana Ciołczyka - zmagania sportowe

Interregionalne 8.godzinne zmagania piłkarskie były najdłuższym elementem Memoriału gromadząc w 21 drużynach przeszło 200 zawodników w wieku od 5 do 50 lat, rywalizujących w 5 kategoriach. Odbywały się w ramach EuropeZmagania piłkarskiejskiego Tygodnia Sportu - ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (#BądźAktywny) mającej zachęcić obywateli do aktywnego życia przez cały rok.

Część piłkarską obejmującą 5 kategorii wiekowych (żaków, seniorów, młodzików, orlików i oldbojów) zainaugurował o godzinie 9.45 mecz żaków LKS „Ciężkowianka” - JSP „Szczakowianka”, Najmłodsi adepci piłki nożnej otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale z rąk córki Jana Ciołczyka Wandy oraz prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli i prezesa Podokręgu Sosnowiec Józefa Grząby, Zanim do rywalizacji przystąpiły drużyny seniorów „Ciężkowianki” i „Startu” Kamień prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń wręczył drużynie seniorów Ciężkowianki” piłki za wygranie klasyfikacji FAIR PLAY chrzanowskiej klasy „A” w sezonie 2015/16 oraz pamiątkową paterę dla juniorów „Ciężkowianki” za zdobycie mistrzostwa Podokręgu Chrzanów w swojej kategorii wiekowej. W spotkaniu seniorów „Ciężkowianka” zwyciężyła 2-1 po golach Seweryna Podralskiego oraz Kamila Warzechy. Honorowe trafienie dla gości było dziełem Tomasza Panka.

Około 13.30 do rywalizacji przystąpili zawodnicy drużyn piłkarskich w kategoriach młodzików i orlików w ramach RISER CUP’2016. W kategorii młodzików zwycięsko z rywalizacji wyszła ekipa „Górnika” Jaworzno , która wyprzedziła „Ciężkowiankę”, „Victorię” 1918 Jaworzno oraz „Zagórzankę” Zagórze, Na podium wśród orlików znalazły się: ekipy MCKiS Jaworzno, LKS „Ciężkowianka” Jaworzno oraz „Zagórzanka” Zagórze. W sportowych zmaganiach brała udział również reprezentacja Powiatowej Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Jaworznie. Najlepszymi zawodnikami RISER CUP’2016 w kategorii orlików zostali wybrani Jan Dybczyk- MCKiS, Jan Machejek- „Ciężkowianka”, Krzysztof Wierzbic – „Zagórzanka” oraz Daniel Suchan- „Górnik”, Michał Kucharski- „Ciężkowianka”, Maks Ferens- „Victoria” 1918 oraz Hubert Żak-„Zagórzanka”. Efektowne puchary, medale oraz inne atrakcyjne nagrody wręczały Beata Urbaniec- Fik z ramienia sponsora turnieju firmy RISER oraz Wanda Ciołczyk- LKS ”Ciężkowianka”.

Więcej…
 

XVIII Memoriał Jana Ciołczyka

10 września na obiektach LKS „Ciężkowianka” odbył się XVIII Memoriał Jana Ciołczyka, zasłużonego działacza społecznego i sportowego, inicjatora rozbudowy infrastruktury sportowej w Ciężkowicach prezesa LKS „Ciężkowianka” w latMemoriał JCiołczykaach 1982-98.

Sobotni Memoriał był pod względem logistycznym jednym z największych przedsięwzięć tego typu w historii Ciężkowic, gromadząc w ciągu 13 godzin trwania wg niektórych szacunków łącznie niemal 900 osób. Po raz pierwszy przebiegał w tak spektakularnej formie z rekordową liczbą: uczestników, wręczonych nagród indywidualnych i zespołowych oraz jednocześnie dziejących się wydarzeń i atrakcji towarzyszących. Była to interregionalna impreza, odbywająca się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu- ogólnoeuropejskiej kampanii promującej sport i aktywność fizyczną pod hasłem #BeActive (#BądźAktywny), mającej zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia przez cały rok. Liczby mówią same za siebie: blisko 400 zawodników w wieku od 3 do 73 lat w 4 dyscyplinach: 21 teamów piłkarskich, ok. 200 piłkarzy, 60 chodziarzy Nordic Walking, 80 biegaczy (w 9 kategoriach), 16 duetów rodzinnych, 60 występujących na scenie i pod nią- w ramach jednego wydarzenia.

Honorowy Patronat objęli poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Śląski Związek Piłki Nożnej  oraz prezesi Podokręgów Piłki Nożnej- w Chrzanowie Józef Cichoń, w Katowicach- Stefan Mleczko, w Olkuszu Bolesław Ściepura w Sosnowcu- Józef Grząba oraz prezes Zarządu Śląskiego Zrzeszenia LZS w Katowicach Jacek Staniewski. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Województwa Śląskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z budżetu Miasta Jaworzna.

W trakcie prowadzona była publiczna zbiórka pieniężna na rzecz Hospicjum Homo Homini św. Brata Alberta w Jaworznie.

Niemal 13.godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sport i rekreacja, bezpieczeństwo i zabawa oraz kultura i rozrywka.

W ramach części sportowej odbyły się: interregionalne 8.godzinne zmagania piłkarskie w 5 kategoriach (żaków, seniorów, młodzików i orlików- RISER CUP i oldbojów- ROBAN CUP) z udziałem 21 drużyn ze Śląska i Małopolski i przeszło 200 zawodników w wieku od 5 do 50 lat, obserwowane przez Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę oraz prezesów podokręgów piłki nożnej,  III Ciężkowicki Bieg Po Zdrowie, II Ciężkowicki Nordic Walking oraz Wielobój Rodzinny.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2