Start Sport w mieście

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Sport w mieście
III Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej (relacja)
Wpisany przez Jarosława Gałeckiego (zdjęcia)   
czwartek, 03 maja 2018 22:08

Memoriał - zdjęcie wspólne uczestnikówW czwartek 3 maja 2018 roku w Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz w 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w Ciężkowicach odbył się III Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej Dzieci- sportowca, zasłużonego działacza sportowego i kulturalnego, długoletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, trenera i wychowawcy dzieci młodzieży, zmarłego 4 maja 2015 r. Organizatorami przedsięwzięcia byli LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, Agencja Artystyczna „Roban” oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk W imprezie przeprowadzonej na stadionie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno wzięło udział 13 drużyn młodzieżowych z Małopolski, Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia. Turniej oprócz uczczenia pamięci Mirosława Ciołczyka miał na celu włączenie się społeczności lokalnej Ciężkowic w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niemal 150 dzieci rywalizowało w kategoriach wiekowych skrzatów, orlików i trampkarzy. Dzieci mogły liczyć na nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów oraz smakowite kiełbaski. Wyróżniały się puchary Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, ale nie zabrakło medali, piłek, pucharów, plecaków oraz innych nagród rzeczowych. Specjalną nagrodę ufundowaną przez rodzinę Mirosława Ciołczyka otrzymał bramkarz drużyny skrzatów LKS „Ciężkowianka” Franciszek Imioł.

Więcej…
 
poniedziałek, 03 października 2016 20:38

LKS „Ciężkowianka” znów na Narodowym

Po dwóch latach przedstawiciele LKS „Ciężkowianka” Jaworzno ponownie zawitali na Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie znaleźli się w gronie 25 laureatów podczas uroczystej Gali na Narodowympodsumowującej obchody Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce. Wyróżnienie zdobył  XVIII Memoriał Jana Ciołczyka zorganizowany 20 września 2016 r.

Gala odbyła się w piątek 30 września 2016 r. w Loży Platynowej na Stadionie PGE Narodowym  w Warszawie. W wydarzeniu udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, Sekretarz Generalny PKOL Adam Krzesiński,  przedstawiciele organizacji, które aktywnie włączyły się w obchody ETS w Polsce oraz laureaci konkursu FotoAktywność. Obecni byli ambasadorowie projektu: mistrz paraolimpijski i rekordzista świata w skoku wzwyż Maciej Lepiato czwarta w Rio de Janeiro, sztangistka Justyna Kozdryk oraz znakomity przed laty obrotowy reprezentacji Polski w piłce ręcznej  Artur Siódmiak.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja filmu z obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu w 2016 r., po czym uczestników powitał Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Wspaniały pokaz umiejętności zaprezentowała grupa capoeiry z Klubu Sportowego Capoeira Camangula. Obecni na gali wybitni sportowcy podzielili się tym, co dla nich najcenniejsze –swoją pasją i historią swojego sukcesu.

Więcej…
 
Ogólnopolski Turniej Gimnastyki Artystycznej Jaworzno’2016
poniedziałek, 20 czerwca 2016 22:27

turniej Jaworzno'2016Niezwykłe pokazy i występy gimnastyczek artystycznych, połączenie tańca, baletu, akrobatyki i młodości. To wszystko zobaczyliśmy w minioną sobotę 18 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Gimnastyki Artystycznej Jaworzno‘2016, którego organizatorem było  Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie  oraz Wydział Edukacji Kultury i Sportu UM w Jaworznie. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzno Paweł Silbert.

Po raz pierwszy gimnastyka artystyczna znalazła się w programie letnich igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku. Najlepszymi polskimi zawodniczkami były Teresa Folga i Joanna Bodyk, które na olimpiadach w Seulu oraz w Barcelonie uplasowały się w wieloboju na 7 miejscu. Z kolei najlepsza gimnastyczka artystyczna XXI wieku Alina Kabajewa oprócz sukcesów na niwie sportowej została w 2007 roku parlamentarzystką.

Więcej…
 
Sukcesy gimnastyczek MCKiS
czwartek, 16 czerwca 2016 20:04

mistrzynieOstatnim sprawdzianem dla zawodniczek prężnie działającej sekcji gimnastyki artystycznej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie był udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Artystycznej Krakowskiego Smoka oraz w Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych Faza w Warszawie. W silnie obsadzonym  Turnieju Smoka Krakowskiego, który odbył się w sobotę 11 czerwca  Młode jaworznianki osiągnęły spore sukcesy. Zuzanna Pióro zajęła pierwsze miejsce w kategorii  rocznik 2006 A, Julia Cabała była druga w kategorii rocznik 2009 B, zaś Emilia Stolarczyk stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii rocznik 2008 B. Korzystnie zaprezentowały się również ich koleżanki biorące udział w zawodach. Czwarta w kategorii rocznik 2009 A była Ola Szyndler, siódma w kategorii rocznik 2006 B Amelia Zięba, zaś ósma w kategorii rocznik 2010 Paulina Gurbisz.

Mimo zmęczenia dziewczyny wystartowały dzień później w Warszawie w Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych Faza, gdzie odniosły historyczny sukces. Złoty medal  w kategorii tańca mini formacji disco dance wywalczyła drużyna w składzie Amelia Zięba, Zuzia Pióro, Emilia Stolarczyk, Pola Szlachcic, Hania Cyba, Lena Kwaśniewska, Małgosia Domagała. Zawodniczki odebrały medale i nagrody rzeczowe z rąk burmistrza dzielnicy Białołęka pani Ilony Soja- Kozłowskiej.

Oby podopieczne Aliny Dulęby i Martyny potwierdziły wysoką formę podczas sobotniego turnieju w Jaworznie, który rozpocznie się w Hali Widowiskowo Sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 w sobotę 18 czerwca. Początek rywalizacji o godzinie 10.30. Warto przyjść by zobaczyć niezwykle utalentowaną młodzież. Trzymamy kciuki. (iw)

Obejrzyjmy poniższą galerię

Więcej…
 
Dzień Dziecka w SP18
niedziela, 05 czerwca 2016 21:48

siatkówka dziewcząt - 1 miejsce 6b Na sportowo

Już po raz kolejny w SP18 W Jaworznie z okazji Dnia Dziecka odbyły się wspólne gry i zabawy sportowe dla społeczności uczniowskiej z dzielnic Ciężkowic, Pieczysk i Dobrej.  Głównymi atrakcjami w tym dniu były międzyklasowe rozgrywki klasowe. Zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia się i zaprezentowania  swoich umiejętności w różnych konkurencjach zespołowych- chłopcy z klas 4-6 wzięli udział w rozgrywkach „ Piłko Szał”, zaś dziewczyny z klas 4-6 w turnieju piłki siatkowej (na zdjęciu drużyna VB - mistrzynie turnieju - dod. admin).  W czasie zawodów  panowała atmosfera radości, ale też zdrowej rywalizacji - gdyż każda klasa chciała zdobyć puchar przechodni dla swojej drużyny. Dla uczniów klas młodszych również był to dzień pełen wrażeń - wycieczki, warsztaty kulinarne, zajęcia z doświadczeniami i eksperymentami chemicznymi, konkursy karaoke to tylko niektóre atrakcje dla najmłodszych w dniu ich święta. Dzień  Dziecka to doskonała okazja  do promowania działającej w SP 18 Szkolnej Kasy Oszczędności, SKO-wicze  nie tylko  z pełnym zaangażowaniem włączyli się w organizację zawodów  i rozgrywek sportowych, ale też  aktywnie w nich uczestniczyli. Tegoroczny Dzień Dziecka- pełen słońca i radości – uatrakcyjniły pyszne lody i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców oraz drobne upominki  ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności. (iw)

 
I Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej Dzieci

Niemal 5 goMemoriał im. Mrosława Ciołczykadzin rywalizowały we wtorek 3 maja 2016 roku drużyny dziecięce ze Śląska i Małopolski, które wzięły udział w I Memoriale Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej Dzieci, rozegranym na stadionie w Ciężkowicach. Organizatorami imprezy, mającej charakter interregionalny byli: LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, Agencja Artystyczna „Roban” oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk. Honorowy patronat nad memoriałem objął marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. Patronat medialny sprawowali: „Dziennik Zachodni”, telewizja dlaCiebie.tv, „Tydzień w Jaworznie” oraz portale internetowe www.jaw.pl i jaworznianin,pl.
Memoriał miał na celu uczczenie pamięci zmarłego przed rokiem Mirosława Ciołczyka, wspaniałego człowieka, długoletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie w przeszłości związanego jako zawodnik, trener i działacz sportowy również z LZS, a następnie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. Jednocześnie była to okazja do rodzinnego majowego świętowania.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6