Start Sport w mieście

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Sport w mieście
V Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej
niedziela, 13 września 2020 22:21

V Memoriał Mirosława CiołczykaDrugi weekend września w Ciężkowicach niepodzielnie należał do piłkarzy. Przez trzy dni w sportowej rywalizacji wzięło udział 13 teamów, 170 zawodniczek i zawodników w wieku od 6 do 40 lat z terenu Śląska, Zagłębia i Małopolski, którzy zdobyli łącznie 91 bramek.
W ramach obchodów jubileuszu 70.lecia LKS „Ciężkowianka” Jaworzno odbył się V Memoriał Mirosława Ciołczyka. Była to interregionalna impreza promująca sport i aktywność fizyczną, zdrowie, bezpieczeństwo oraz rodzinną zabawę. Poświęcona była pamięci sportowca, zasłużonego działacza sportowego i kulturalnego, długoletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, trenera i wychowawcy dzieci i młodzieży, uhonorowanego uchwałą Rady Miejskiej w Jaworznie tytułem „Zasłużony dla Miasta Jaworzna”, zmarłego 4 maja 2015 r. Świętowano także 100. rocznicę urodzin wybitnego humanisty i sportowca Karola Wojtyły -  św. Jana Pawła II- w młodości bramkarza i fana Cracovii.

Więcej…
 
XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno’2019

Team CiężkowiankaJak co roku na przełomie listopada i grudnia LKS „Ciężkowianka” wespół z Miejskim Centrum Kultury  i Sportu w Jaworznie oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk byłi organizatorami Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci. W niedzielę 8 grudnia - po raz piaty w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym - dziewczęta i chłopcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych  młodzików (rocznik 2008 i młodsi) oraz orlików (rocznik 2010 i młodsi). Impreza była bardzo udana, a dla organizatorów najważniejsze było zadowolenie młodych adeptów piłki nożnej uczestniczących w imprezie. Zresztą liczby mówią same za siebie: prawie 120 zawodników w wieku od 8 do 11 lat w 2 kategoriach wiekowych, 11 teamów piłkarskich, oraz prawie 300 widzów   ( w tym prawdziwe tłumy podczas rywalizacji wśród młodzików), którzy przewinęli się przez halę na Osiedlu Stałym podczas trwania imprezy. W tym roku celem organizatorów oprócz popularyzacji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży było uczczenie 100 rocznicy powstań śląskich. Zadanie zostało wsparte ze środków budżetowych Samorządu Województwa Śląskiego i Gminy Jaworzno. Ponadto przedsięwzięciu pomocy: udzielili Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Katowicach, poseł na Sejm RP Wojciech Saługa, Zakład Ciastkarski Janina Banasik, „Dobra Pralnia”, Zakład Meblowy „Fornit” Marek Pieczara, Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach, Podokręgi Piłki Nożnej w Chrzanowie i Sosnowcu oraz radni Rady Miejskiej w Jaworznie Teresa Kondoszek i Janusz Ciołczyk. Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Prezesi Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec, Prezes Śląskiego Zrzeszenia LZS w Katowicach Andrzej Sadlok oraz Prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń  i w Sosnowcu Józef Grząba.

Więcej…
 
III Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej (relacja)
Wpisany przez Jarosława Gałeckiego (zdjęcia)   
czwartek, 03 maja 2018 22:08

Memoriał - zdjęcie wspólne uczestnikówW czwartek 3 maja 2018 roku w Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz w 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w Ciężkowicach odbył się III Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej Dzieci- sportowca, zasłużonego działacza sportowego i kulturalnego, długoletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, trenera i wychowawcy dzieci młodzieży, zmarłego 4 maja 2015 r. Organizatorami przedsięwzięcia byli LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, Agencja Artystyczna „Roban” oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk W imprezie przeprowadzonej na stadionie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno wzięło udział 13 drużyn młodzieżowych z Małopolski, Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia. Turniej oprócz uczczenia pamięci Mirosława Ciołczyka miał na celu włączenie się społeczności lokalnej Ciężkowic w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niemal 150 dzieci rywalizowało w kategoriach wiekowych skrzatów, orlików i trampkarzy. Dzieci mogły liczyć na nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów oraz smakowite kiełbaski. Wyróżniały się puchary Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, ale nie zabrakło medali, piłek, pucharów, plecaków oraz innych nagród rzeczowych. Specjalną nagrodę ufundowaną przez rodzinę Mirosława Ciołczyka otrzymał bramkarz drużyny skrzatów LKS „Ciężkowianka” Franciszek Imioł.

Więcej…
 
poniedziałek, 03 października 2016 20:38

LKS „Ciężkowianka” znów na Narodowym

Po dwóch latach przedstawiciele LKS „Ciężkowianka” Jaworzno ponownie zawitali na Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie znaleźli się w gronie 25 laureatów podczas uroczystej Gali na Narodowympodsumowującej obchody Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce. Wyróżnienie zdobył  XVIII Memoriał Jana Ciołczyka zorganizowany 20 września 2016 r.

Gala odbyła się w piątek 30 września 2016 r. w Loży Platynowej na Stadionie PGE Narodowym  w Warszawie. W wydarzeniu udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, Sekretarz Generalny PKOL Adam Krzesiński,  przedstawiciele organizacji, które aktywnie włączyły się w obchody ETS w Polsce oraz laureaci konkursu FotoAktywność. Obecni byli ambasadorowie projektu: mistrz paraolimpijski i rekordzista świata w skoku wzwyż Maciej Lepiato czwarta w Rio de Janeiro, sztangistka Justyna Kozdryk oraz znakomity przed laty obrotowy reprezentacji Polski w piłce ręcznej  Artur Siódmiak.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja filmu z obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu w 2016 r., po czym uczestników powitał Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Wspaniały pokaz umiejętności zaprezentowała grupa capoeiry z Klubu Sportowego Capoeira Camangula. Obecni na gali wybitni sportowcy podzielili się tym, co dla nich najcenniejsze –swoją pasją i historią swojego sukcesu.

Więcej…
 
Ogólnopolski Turniej Gimnastyki Artystycznej Jaworzno’2016
poniedziałek, 20 czerwca 2016 22:27

turniej Jaworzno'2016Niezwykłe pokazy i występy gimnastyczek artystycznych, połączenie tańca, baletu, akrobatyki i młodości. To wszystko zobaczyliśmy w minioną sobotę 18 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Gimnastyki Artystycznej Jaworzno‘2016, którego organizatorem było  Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie  oraz Wydział Edukacji Kultury i Sportu UM w Jaworznie. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzno Paweł Silbert.

Po raz pierwszy gimnastyka artystyczna znalazła się w programie letnich igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku. Najlepszymi polskimi zawodniczkami były Teresa Folga i Joanna Bodyk, które na olimpiadach w Seulu oraz w Barcelonie uplasowały się w wieloboju na 7 miejscu. Z kolei najlepsza gimnastyczka artystyczna XXI wieku Alina Kabajewa oprócz sukcesów na niwie sportowej została w 2007 roku parlamentarzystką.

Więcej…
 
Sukcesy gimnastyczek MCKiS
czwartek, 16 czerwca 2016 20:04

mistrzynieOstatnim sprawdzianem dla zawodniczek prężnie działającej sekcji gimnastyki artystycznej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie był udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Artystycznej Krakowskiego Smoka oraz w Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych Faza w Warszawie. W silnie obsadzonym  Turnieju Smoka Krakowskiego, który odbył się w sobotę 11 czerwca  Młode jaworznianki osiągnęły spore sukcesy. Zuzanna Pióro zajęła pierwsze miejsce w kategorii  rocznik 2006 A, Julia Cabała była druga w kategorii rocznik 2009 B, zaś Emilia Stolarczyk stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii rocznik 2008 B. Korzystnie zaprezentowały się również ich koleżanki biorące udział w zawodach. Czwarta w kategorii rocznik 2009 A była Ola Szyndler, siódma w kategorii rocznik 2006 B Amelia Zięba, zaś ósma w kategorii rocznik 2010 Paulina Gurbisz.

Mimo zmęczenia dziewczyny wystartowały dzień później w Warszawie w Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych Faza, gdzie odniosły historyczny sukces. Złoty medal  w kategorii tańca mini formacji disco dance wywalczyła drużyna w składzie Amelia Zięba, Zuzia Pióro, Emilia Stolarczyk, Pola Szlachcic, Hania Cyba, Lena Kwaśniewska, Małgosia Domagała. Zawodniczki odebrały medale i nagrody rzeczowe z rąk burmistrza dzielnicy Białołęka pani Ilony Soja- Kozłowskiej.

Oby podopieczne Aliny Dulęby i Martyny potwierdziły wysoką formę podczas sobotniego turnieju w Jaworznie, który rozpocznie się w Hali Widowiskowo Sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 w sobotę 18 czerwca. Początek rywalizacji o godzinie 10.30. Warto przyjść by zobaczyć niezwykle utalentowaną młodzież. Trzymamy kciuki. (iw)

Obejrzyjmy poniższą galerię

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7