Start Sport w mieście
Sport w mieście
Halowy Turniej ’2014

CiężkowiankaLKS „Ciężkowianka” Jaworzno, „Wega” MCKiS

VI Halowy Turniej Dzieci Jaworzno ’2014

W niedzielę 7 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu odbył się VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno’2014. W tym roku rywalizowano w kategorii wiekowej orliików (rocznik 2004 i młodsi). Organizatorami imprezy dofinansowanej ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ‘2014 (realizacja zadania „Sportowy Pulsar”) były LKS „Ciężkowianka”, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz klub MCKiS „Wega”. Na starcie turnieju, który stanowi dobrą propozycję alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu, służąc promocji zdrowego, higienicznego trybu życia, stanęło 8 teamów z Jaworzna, Śląska i Małopolski. Patronat medialny nad imprezą objęła TVP Katowice.

Więcej…
 
Halowy turniej piłki nożnej 2014

VI Halowy Turniej Piłki Nożnej w JaworznieVI  Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci - zaproszenie

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno i Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz klub MCKiS „Wega” serdecznie zapraszają  na VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno’2014 w kategorii orlików ( rocznik 2004 i młodsi). Impreza  odbędzie się w hali widowiskowo- sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu  w Jaworznie, przy ulicy Grunwaldzkiej 80 w niedzielę 7 grudnia 2014 roku. Początek o godzinie  8.30.  i będzie rozgrywana w 3 kategoriach wiekowych (roczniki 2004, 2000 oraz 1999) mając zasięg interregionalny. Na chwilę obecną udział zadeklarowało 8 drużyn ze Śląska, Podbeskidzia, Małopolski oraz z Jaworzna. Patronat medialny sprawuje TV Katowice.

Więcej…
 
Mistrzyni Polski z Jaworzna ...

Turzyniecka mistrzem świataSonia Turzyniecka wicemistrzem świata

W dniach 7-12 października 2014 roku w Pucku odbyły się Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych w siłowaniu na rękę. W kilkudniowych zmaganiach rywalizowali zawodnicy z 14 państw. Duży sukces odniosła reprezentująca Miejskie Centrum Kultury i Sportu, trzykrotna tegoroczna mistrzyni Polski w Armwrestlingu sonia Turzyniecka, która w kategorii 65 kg na lewą rękę dotarła do finału, gdzie uległa Rosjance Świetłanie Kuźniecowej. W zmaganiach na prawą rękę podopieczna Mariusza Grochowskiego stanęła na najniższym stopniu podium.  Sukces Sonii potwierdza bardzo dobrą pracę w sekcji armwrestlingu MCKiS Tytan Jaworzna, która plasuje się w ścisłej krajowej czołówce w tej dyscyplinie sportowej.

Więcej…
 
poniedziałek, 15 września 2014 19:14

LKS „Ciężkowianka”  Jaworzno, „Wega” MCKiS

Bieg po zdrowie

I Ciężkowicki Bieg po Zdrowie

7 września podczas Festynu Pierwszej Pomocy niemal 60 uczestników zmierzyło się ze sobą oraz w własnymi słabościami w I Ciężkowickim Biegu po Zdrowie. Organizatorzy zachęcali do uruchomienia w trakcie biegania aplikacji ENDOMONDO, by pokonane odcinki trasy mogły być zaliczone do akcji „Pomoc mierzona kilometrami”.

Najmłodsi z roczników 2006-08 rywalizowali na dystansie 400 metrów, każdy z nich- pod opieką dorosłego członka rodziny. Pozostałe kategorie miały do przebiegnięcia 1200 metrów. Sygnał do startu dał prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Janusz Ciołczyk, zaś odpowiedzialnymi za obsługę sędziowską byli Andrzej Majka oraz Bartłomiej Gędłek. Najszybciej trasę pokonali Arkadiusz Szozda (wśród mężczyzn) oraz Ewa Krzywosz (wśród kobiet). Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, medale, ufundowane przez organizatorów, które wręczali: senator RP Bogusław Śmigielski, przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie Paweł Bańkowski oraz wiceprezesi LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Wanda Ciołczyk i Alojzy Siemek. Każdy z dyplomów opatrzony był podpisem I Wicewojewody Śląskiego.  Najbardziej emocjonujące okazały się  finisze w kategoriach: open mężczyzn, wśród gimnazjalistów oraz wśród kobiet. Jak różna jest kondycja fizyczna w społeczeństwie zaobserwować można było na przykładzie kończących trasę uczestników. Jedni padali wyczerpani na murawę, dla innych- byłą to zaledwie rozgrzewka. Prawie natychmiast po wygranym biegu - Ewa Krzywosz zaprosiła wszystkich  do kolejnej formy zdrowego ruchu- zumby. Wyniki I Ciężkowickiego biegu po zdrowie poniżej >>

Więcej…
 
Festyn sportowy w Cięzkowicach
poniedziałek, 15 września 2014 19:02

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, „Wega” MCKiS

Wielki festyn sportowy

Festyn Pierwszej Pomocy

W niedzielę 7 września w Ciężkowicach odbył się 12.godzinny Festyn Pierwszej Pomocy z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. obejmujący zazębiające się bloki tematyczne w schemacie zdrowie- sport- zabawa. Organizatorami imprezy, której przyświecała szczytna idea, byli LKS „Ciężkowianka”, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz klub „Wega” MCKiS we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Zarządem Rejonowym PCK w Jaworznie, Państwową Strażą Pożarną w Jaworznie oraz OSP Ciężkowice. Wg różnych szacunków w ciągu całej imprezy, której wielkim sprzymierzeńcem okazała się słoneczna pogoda, w poszczególnych punktach bogatego programu mogło wziąć udział łącznie blisko 900 osób.

Festyn dofinansowany był ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-20 („Sportowy Pulsar”) oraz z budżetu miasta Jaworzna. Patronat medialny nad imprezą objęła TVP Katowice.

Zycie i zdrowie ludzkie to wartości najcenniejsze, które trzeba chronić za wszelką cenę i na wszelkie możliwe sposoby. Powszechne uświadomienie tej fundamentalnej prawdy, która na co dzień gubi się w gąszczu mniej lub bardziej ważnych spraw stanowiło cel, jaki postawili sobie organizatorzy. Gnając na oślep za dobrobytem bądź przygnieceni szarą prozą egzystencji coraz częściej zapominamy o sobie i o bliźnim. A metod pielęgnacji zdrowia i życia- jak udowodniono w Cieżkowicach - jest wiele: począwszy od racjonalnego odżywiania, higienicznego trybu życia i kontrolowania parametrów życiowych, poprzez dbanie o kondycję fizyczną, dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne, po ratowanie życia innym, udzielając pierwszej pomocy i wreszcie oddając własną krew.

Więcej…
 
Ósma edycja Jaworznickiego Triathlonu
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 18:14

Triathlon stalowy"Stalowy Sokół 2014"

{like}

W sobotę 23 sierpnia 2014 roku na terenie OWR Sosina już po raz ósmy odbyła się ósma edycja Jaworznickiego Triathlonu„Stalowy Sokół 2014”. Ta coraz dynamiczniej rozwijająca się dyscyplina sportowa od olimpiady w Sydney znajduje się w programie igrzysk olimpijskich. Głównym organizatorem „Stalowego Sokoła’2012” było jak co roku Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Po raz drugi w organizację włączył się Ludowy Klub Sportowy „Ciężkowianka” w Jaworznie. Impreza była dofinansowana ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zawodnicy by dotrzeć do mety musieli przepłynąć 400 metrów na zalewie Sosina, przejechać rowerem leśnymi szlakami 10 km od Sosiny w kierunku Ciężkowic i z powrotem, zaś na końcu czekał na nich wyczerpujący bieg crossowy na dystansie 3 km z metą na polu namiotowym Sosina.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 3 z 6