Start Sport w mieście
Sport w mieście
Szczakowianka wygrywa Memoriał im. Mirosława Stadlera
Wpisany przez http://www.jaworznianin.pl   

Wyniki Memoriału im. Mirosława Stadlera (pełna relacja na stronie http://www.jaworznianin.pl/)

Kwalifikacje
Salos – Energetyk 0:1
Górnik – Zryw 2:3
Zgoda – Ciężkowianka 3:0
Szczakowianka – Victoria 1:1

Salos – Górnik 0:1
Energetyk – Zryw 3:0
Zgoda – Szczakowianka 0:5
Ciężkowianka – Victoria 0:0

Salos – Zryw 1:3
Energetyk – Górnik 0:2
Zgoda – Victoria 0:3
Ciężkowianka – Szczakowianka 0:0
Półfinały
Górnik – Victoria 0:3
Szczakowianka – Energetyk 2:0
Mecz o 3. miejsce
Górnik – Energetyk 0:0 karne 2:0
FINAŁ
Victoria – Szczakowianka 0:2
 
Konsultacje w sprawie Ciężkowianki
Wpisany przez Administrator   

Konsultacje5 lutego w siedzibie LKS „Ciężkowianka”, przy ulicy Ciężkowickiej 68 w Jaworznie odbyło się spotkanie konsultacyjne mieszkańców miasta w sprawie dalszej możliwości działania, lub ewentualnej likwidacji klubu sportowego LKS „Ciężkowianka”. Klub „Ciężkowianka” został utworzony 2 stycznia 1950 roku, czyli działa już 64 lata. Kilka lat temu obchodził 60 - lecie swojego istnienia.  Jubileusz ten opisany jest na tej stronie, w zakładce z historii klubu.

Mieszkańcy Ciężkowic zawsze współpracowali z klubem, klub zawsze uważali za swój.  Pracowali społecznie przy budowie obecnego budynku przy ulicy Ciężkowickiej 68, który jest siedzibą klubów „Cięzkowianka” i filii MCIKS „Wega”. Pracowali także przy budowie boiska sportowego. Wierzyli w to, że będą tutaj mogli przychodzić oni, jak i ich dzieci, kiedyś wnukowie i spędzać czas na sportowo, w sposób pożyteczny i kulturalny. Bo dlaczego miałoby być inaczej? Okazuje się obecnie, że wszystko jest nie takie pewne.

Więcej…
 
Z portalu społecznościowegoJaworzna
Wpisany przez www.jaw.pl   
czwartek, 06 lutego 2014 19:08


Walka o Ciężkowiankę ...

Artykuł źródłowy na stronie www.jaw.pl

Po kontrowersyjnych enuncjacjach prasowych na temat prezydenckich pomysłów zmian dla funkcjonowania LKS Ciężkowianki, wczoraj odbyło się spotkanie na temat przyszłości stowarzyszenia, a w jego ramach bytu klubu sportowego Ciężkowianka. W wypełnionej po brzegi sali klubowych pomieszczeniach, mieszkańcy Ciężkowic stanęli murem za prezesem stowarzyszenia Januszem Ciołczykiem. Bez zbędnych kurtuazji wobec wiceprezydenta Tadeusza Kaczmarka i obecnych z nim urzędników, wyrazili swoje poglądy na temat projektowanych zmian funkcjonowania klubu ...

Czytaj więcej na stronie www.jaw.pl

 
Spotkanie integracyjne
poniedziałek, 03 lutego 2014 10:52

LKS Ciężkowianka


Integracyjne Spotkanie Noworoczne w LKS-ie

Przemówienie wicemarszałkaOrganizacja pozarządowa LKS „Ciężkowianka” co najmniej od dekady przygotowuje spotkania noworoczne. Jednak po raz pierwszy wydarzenie to zyskało oprawę dotąd w klubie niespotykaną, a to za sprawą rozbrzmiewających na żywo arii operowych.

W odbytym w minioną środę 29 stycznia tradycyjnym Integracyjnym Spotkaniu Noworocznym wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk na co dzień w ciągu roku współpracujących ze stowarzyszeniem: samorządu szczebla wojewódzkiego i lokalnego, jaworzniccy ludowcy, przedsiębiorcy, reprezentanci organizacji pozarządowych, sportowych, kulturalnych.

Honorowymi gośćmi byli m.in. wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa, zastępca prezydenta miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, radni Rady Miejskiej w Jaworznie Mariusz Burczy i Renata Chmielewska, ksiądz proboszcz Andrzej Wieczorek z ciężkowickiej parafii MBNP, śląski komendant wojewódzki OHP Mariusz Pawelec, prezes Stowarzyszenia Podatników w Polsce Marek Niemczyk, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Jaworznie Zofia Paluch, radni jaworznickiego samorządu poprzednich kadencji Barbara Sikora oraz Edward Różycki, honorowy wiceprezes PSL w Jaworznie Jerzy Kołodziejczyk.

Więcej…
 
"Przegnać Ciężkowiankę"
Wpisany przez "Co Tydzień"   

Nie ma już Victorii i nie ma już seniorskiej drużyny Górnika. Wiele wskazuje na to, że z piłkarskiej mapy Jaworzna zniknie też Ciężkowianka, która otrzymała z Urzędu Miejskiego propozycję „nie do odrzucenia”.

Problemy finansowe Ciężkowianki są znane nie od dziś. Pół roku temu wycofana została z rozgrywek V-ligowych drużyna seniorów i rozpoczęła „od nowa” z młodzieżą w chrzanowskiej B-klasie. Podobnie juniorzy po zakończeniu sezonu 2012/13 ze względów finansowych zostali całkowicie wycofani z udziału w rozgrywkach, a co za tym idzie drużyna została rozwiązana. Względy finansowe nie pozwoliły na kontynuowanie szkolenia z grupą juniorów młodszych, którzy zostali wicemistrzami Podokręgu Olkusz w swojej grupie wiekowej.

Osobną kwestią jest, że Ciężkowianka to nie tylko piłka nożna. Jest to organizacja pozarządowa, o niespotykanym jak na klub sportowy zakresie aktywności ze względu na przedmiot działalności, wiek, status społeczny i potrzeby beneficjentów- od kultury i edukację, przez folklor, ochronę tożsamości narodowej i historycznej, zabawę, rekreację, działania prozdrowotne, po pomoc społeczną i integrację, od przedszkola do seniora.

Więcej…
 

Mistrzostwa szkół Jaworzna w aerobiku 2013


Mistrzostwa Jaworzna w Aerobiku

13 grudnia w piątek salę gimnastyczną Gimnazjum nr 11 w Pieczyskach objęły w niepodzielne władanie roztańczone, wysportowane dziewczęta, uczestniczące w Drużynowych Mistrzostwach Jaworzna Szkół w Aerobiku Rekreacyjnym. W wypełnionej publicznością sali rywalizowały 6.osobowe drużyny szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 5 z 6