Start Sport w mieście
Sport w mieście
Srebrny medal Grochowskiego
środa, 06 kwietnia 2016 21:31

medal Mariusza GrochowskiegoSiłacze z sekcji armwrestlingu od lat są sztandarową sekcją Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie plasując się w ścisłej czołówce w naszym kraju. Osiągają również sukcesy na arenie międzynarodowej. W sobotę 2 kwietnia na Słowacji odbył się organizowany już po raz dwudziesty trzeci prestiżowy turniej Senecka Ruka/Senec Hand 2016. Na starcie stanęła cała elita z Europy Środkowej i Wschodniej. W 13 osobowej polskiej kadrze narodowej, która uczestniczyła w turnieju znalazł się będący prawdziwą ikoną polskiego armwrestlingu Mariusz Grochowski na co dzień szkolący zawodników w sekcji siłowania na rękę Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Więcej…
 
Jaworznianie wygrywają turniej halowy w LIbiążu

 

W niedzielę 24 stycznia na hali sportowej w Libiążu odbyły się finały XI Mistrzostw Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów. W finałowej rywalizacji uczestnickibicezyły dwa teamy  z Jaworzna. „Zgoda” Byczyna, która przed rokiem uplasowała się na trzecim miejscu w X Jubileuszowym Turnieju oraz LKS „Ciężkowianka”.

Zawodnicy z Byczyny jako pierwsi przystąpili do rywalizacji w grupie I wygrywając z Górnikiem Libiąż 5-2, Arką Babice 3-1, Ruchem Młoszowa 6-0 oraz na koniec w meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie z LKS Zryw Żarki 2-1. Tym samym „Zgoda” zwyciężyła w swojej grupie eliminacyjnej zdobywając 12 punktów przy stosunku bramkowym 16-4. W rozgrywkach grupy II „czarnym koniem” była „Ciężkowianka”, która kolejno pokonała Zagórzankę Zagórze 5-3, Victorię Zalas 7-0 oraz Start Kamień 4-0. W decydującym spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie uległa późniejszemu triumfatorowi „Nadwiślaninowi” Gromiec 1-4.

Tym samym w 4 spotkaniach ciężkowiczanie zdobyli 9 punktów przy stosunku bramkowym 17-7. Niestety w „małym finale”, który rozpoczął się już 3 minuty po zakończeniu spotkania z Gromcem „Ciężkowiance” ( którą na turnieju prowadził tandem trenerski Andrzej Majka- Jakub Drąg) rewelacyjnie dotąd spisującemu się ciężkowickiemu teamowi dały się we znaki wcześniej rozegrane spotkania i w konfrontacji z Żarkami doznali wysokiej porażki 1-6. Jednak 4 miejsce w turnieju jakie zajęła „Ciężkowianka” jest sporym osiągnięciem tego zespołu.

Więcej…
 
Triumf catenaccio

VII Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej
Fan Clubów Zespołów Europejskich Jaworzno’2016

Czytaj także artykuł na portalu społecznościowym Jaworzna, www.jaw.pl >>>

cattenacioOgromne emocje przeżyli kibice przybyli w ubiegłą sobotę 30 stycznia na Halę Widowiskowo-Sportową MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80, gdzie odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Fan Clubów Jaworzno’2016. Wytrawni koneserzy piłki nożnej mogli zobaczyć praktycznie wszystko od pięknych goli, poprzez robinsonady golkiperów a nawet w wyniku ambicji oraz zaciętej rywalizacji biorących udział w turnieju teamów prawdziwy wysyp żółtych kartek ( w tym roku obyło się bez czerwonych).

Organizatorem imprezy jak co roku byli Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Urząd Miejski w Jaworznie.

W tegorocznym turnieju w szranki stanęło 11 drużyn w których występowali fani lig hiszpańskiej, włoskiej, holenderskiej, angielskiej, niemieckiej i portugalskiej które rywalizowały w 2 grupach eliminacyjnych od godziny 9.00. W grupie A znalazły się ekipy Fan Club Barca Polska, CF Valencia, Manchester Utd MUSC PL, Inter II Mediolan, VfL Bochum oraz Milan Club Polonia. Z kolei w grupie B rywalizowały teamy ubiegłorocznego zwycięzcy Inter I Mediolan, FC Barcelona Śląscy Cules, AFC Ajax, FC Porto oraz Sporting Lizbona.

Więcej…
 
Barcelona, Manchester i Inter w Jaworznie PDF
Wpisany przez dlaCiebietv   
sobota, 30 stycznia 2016 19:04

11 drużyn, ale wygrać może tylko jedna. Już po raz siódmy w Hali Widowiskowo-Sportowej rozegrano Turniej Piłki Nożnej Halowej Fan Clubów Drużyn Europejskich. Do naszego miasta zjechali się kibice największych europejskich potęg, takich jak choćby Inter Mediolan, AC Milan, FC Barcelona, Manchester United czy AFC Ajax.

 
VII Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno’2015
Wpisany przez www.jaw.pl (film)   
niedziela, 29 listopada 2015 20:55

Jak co roku w grudniu LKS „Ciężkowianka” wespół z Miejskim Centrum Kultury i Sportu była organizatorem Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci, który był ostatnim akordem obchodów jubileuszu 65 lecia LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. W sobotę 5 grudnia- po raz pierwszy w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu  przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym- dziewczęta i chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych orlików (rocznik 2006), młodzików (rocznik 2004) oraz juniorów (rocznik 1997 i młodsi). Dla juniorów był to zarazem turniej eliminacyjny w ramach Mistrzostw Małopolski Zachodniej. Zadanie zostało wsparte ze środków budżetowych samorządu województwa śląskiego. Ponadto przedsięwzięciu pomocy: udzielili Balamara Resources Limited, „Fornit” Sp. z o.o.,, PZU oraz Fundacja Tauron.

Na starcie turnieju, który stanowi dobrą propozycję alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu, służąc promocji zdrowego, higienicznego trybu życia, stanęło 15 teamów z Jaworzna, Śląska i Małopolski. Patronat medialny nad imprezą objęła TVP Katowice, a relacja z zawodów ukazała się w sobotnich Aktualnościach Sportowych TVP Katowice.

Więcej…
 
Szachy w MCKiS Jaworzno

Szachy w MCKiSMikołajkowy Turniej Szachowy z FIO

W czwartek 11 grudnia na hali widowiskowo  sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie odbył się cyklicznie organizowany Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci do lat 14. W tym roku w organizację imprezy oprócz sekcji  szachowej  MCKiS włączyła się organizacja pozarządowa LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. W szranki stanęło 14, którzy rywalizowali systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund przy tempie gry 7 minut na zawodnika.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 2 z 6