Start Ogólne
Ogólne
Integracyjny Piknik Rodzinny z LKS „Ciężkowianka”
piątek, 30 czerwca 2017 19:18

integracyjny piknik rodzinnyPo raz drugi w Ciężkowicach odbył się Integracyjny Piknik Rodzinny z LKS „Ciężkowianka”. Była to zarazem czwarta impreza integracyjna UCZNIOWIE-WYCHOWAWCA-RODZICE. NASZA, czyli uczniów klasy 3 C Gimnazjum nr 3 w Jaworznie z elementami profilaktyki w myśl hasła „Profilaktyka nie musi być nudna”. Spotkaliśmy się ponownie we wspólnym gronie, będąc gotowymi na świetną zabawę. Jak zwykle, bardzo przyjemnie spędziliśmy czas. Do naszego grona tym razem dołączyło wielu młodszych towarzyszy – zabawom z dzieciakami nie było końca.

Więcej…
 
77. rocznica egzekucji w Ciężkowicach
niedziela, 04 czerwca 2017 19:31

Pod pomnikiem w CiężkowicachObejrzyjmy galerię zdjęć z uroczystości.na stronie PSL Jaworzno >>

  W niedzielę 4 czerwca w 77. rocznicę egzekucji w Ciężkowicach pod pomnikiem Ofiarom Faszyzmu 1939-45, obok Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Ks. Andrzeja Mroczka, oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane. Po wojnie mieszkańcy Ciężkowic postawili w miejscu kaźni „we dworze” drewniany krzyż, który w 1998 roku uległ zniszczeniu. Obecnie to miejsce pamięci zastępuje pomnik obok szkoły. Ulica przy której rozegrało się tragiczne wydarzenie została nazwana- na cześć rozstrzelanych- ulicą Poległych.

Więcej…
 
LKS „Ciężkowianka” - „Śladami Błaszczykowskiego”
niedziela, 07 maja 2017 10:50

 Ostatnie trzy tygodnie były bardzo udane dla drużyn LKS „Ciężkowianka” Jaworzno realizującymi zadanie z zakresu rozwoju sportu dofinansowane z budżetu miasta Jaworzna pn.”Śladami Błaszczykowskiego” Młodzicy zwyciężyli w rozgrywkach ligowych w swojej kategorii wiekowej pokonując w ostatnim spotkaniu „Wolankę” Wola Filipowska 13-2 oraz awansując do rundy finałowej Podokręgu Chrzanów z pierwszego miejsca. Juniorzy wrócili z tarczą z Babic, gdzie w rekordowym stosunku rozgromili miejscową „Arkę” 20-0 i nadal są liderami w swojej grupie rozgrywkowej chrzanowskiego Podokręgu. Dobre wyniki osiągają drużyny orlików i żaków szkolone przez trenerów Tomasza Majkę i Szymona Pieczkę. 3 maja stowarzyszenie LKS „Ciężkowianka” zorganizowało II Memoriał Mirosława Ciołczyka w którym wystąpili 8 i 11 latkowie. Na starcie stanęło 10 drużyn z Jaworzna, Śląska i Małopolski, a uczestnicy zgodnie podkreślali doskonałą organizację imprezy. Wreszcie seniorzy po falstarcie jaki zanotowali na starcie rundy wiosennej z meczu na mecz grają coraz lepiej. W ostatnich 3 spotkaniach zdobyli 7 punktów wygrywając 3-1 z „Unią” Kwaczała, remisując mimo „gospodarskiego” sędziowania w Tenczynku 2-2 oraz pokonując w minioną sobotę „Błyskawicę” Myślachowice 2-0.

Więcej…
 

II Memoriał Mirosława Ciołczyka - zaproszenie

Film z turnieju umieszczony na portalu społecznościowym Jaworzna >>

 II Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej Dzieci

Rozegrany w środę 3 maja 2017 roku na stadionie w Ciężkowicach II Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej miał na celu uczczenie pamięci wspaniałego człowieka Mirosława Ciołczyka, długoletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie w przeszłości związanego jako zawodnik, trener i działacz sportowy również z LZS, a następnie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno i był okazją do rodzinnego majowego świętowania. Przez niemal 6 godzin na ciężkowickim stadionie rywalizowało 10 drużyn ze Śląska i Małopolski. Organizatorami imprezy, mającej charakter interregionalny byli: LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, Agencja Artystyczna „Roban” oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk. Patronat medialny sprawowali telewizja dla Ciebie tv, oraz portale internetowe www.jaw.pl i jaworznianin,pl.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 16