Start Ogólne
Ogólne
LKS „Ciężkowianka” 2017

Integracyjne Spotkanie Noworoczne

Noworoczne w W piątek 27 stycznia 2017 r. LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, jak co roku, był organizatorem tradycyjnego Integracyjnego Spotkania Noworocznego. Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych środowisk na co dzień w ciągu roku współpracujących ze stowarzyszeniem: samorządu szczebla wojewódzkiego i lokalnego, jaworzniccy ludowcy, przedsiębiorcy, reprezentanci organizacji pozarządowych, sportowych, kulturalnych oraz wolontariusze.

Honorowymi gośćmi byli: wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa, zastępca prezydenta miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, radni Rady Miejskiej w Jaworznie Grażyna Bogacz- Sokół, Mariusz Burczy i Marek Migas, proboszcz ciężkowickiej parafii MBNP ksiądz kanonik Andrzej Wieczorek, wiceprezesi PSL w Jaworznie Zofia Paluch i Mariusz Pawelec , prezes Zarządu Miejskiego PCK w Jaworznie  Anna Grelowska, przewodnicząca Rady Ławniczej Sądu Rejonowego w Jaworznie Wanda Ciołczyk, prezes PUH „Spektra” Zbigniew Wojtoń, wiceprezes Miejskiego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych w Jaworznie Jan Rożnowski, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 18 Joanna Siemek-Dzięburska, radni jaworznickiego samorządu poprzednich kadencji oraz honorowy wiceprezes PSL w Jaworznie Jerzy Kołodziejczyk

Więcej…
 
LKS „Ciężkowianka” 2017

Integracyjne Spotkanie Noworoczne

Noworoczne spotkanie w W piątek 27 stycznia 2017 r. LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, jak co roku, był organizatorem tradycyjnego Integracyjnego Spotkania Noworocznego. Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych środowisk na co dzień w ciągu roku współpracujących ze stowarzyszeniem: samorządu szczebla wojewódzkiego i lokalnego, jaworzniccy ludowcy, przedsiębiorcy, reprezentanci organizacji pozarządowych, sportowych, kulturalnych oraz wolontariusze.

Honorowymi gośćmi byli: wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa, zastępca prezydenta miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, radni Rady Miejskiej w Jaworznie Grażyna Bogacz- Sokół, Mariusz Burczy i Marek Migas, proboszcz ciężkowickiej parafii MBNP ksiądz kanonik Andrzej Wieczorek, wiceprezesi PSL w Jaworznie Zofia Paluch i Mariusz Pawelec , prezes Zarządu Miejskiego PCK w Jaworznie  Anna Grelowska, przewodnicząca Rady Ławniczej Sądu Rejonowego w Jaworznie Wanda Ciołczyk, prezes PUH „Spektra” Zbigniew Wojtoń, wiceprezes Miejskiego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych w Jaworznie Jan Rożnowski, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 18 Joanna Siemek-Dzięburska, radni jaworznickiego samorządu poprzednich kadencji oraz honorowy wiceprezes PSL w Jaworznie Jerzy Kołodziejczyk.


 

Zebrani chwilą ciszy uczcili pamięć zasłużonego dla miasta Jaworzna społecznika, żołnierza Armii Krajowej i prezesa jaworznickiego Oddziału Światowego Związku Zołnierzy Armii Krajowej, kapitana Stanisława Nowakowskiego „Klona” oraz zasłużonego działacza LKS „Ciężkowianka” Jerzego Grabanię. W atmosferze życzliwości życzenia noworoczne złożyli reprezentujący samorząd wojewódzki wicemarszałek Stanisław Dąbrowa oraz wiceprezydent Jaworzna Tadeusz Kaczmarek. Do życzeń dołączyli się ksiądz proboszcz Andrzej Wieczorek i honorowy prezes PSS "Salos" Wenancjusz Ples. Po czym wszyscy uczestnicy wstali z miejsc z składali sobie wzajemnie noworoczne powinszowania, łamiąc się opłatkiem. W części artystycznej  wystąpił, kolędując, zespół śpiewaczy „Ciężkowianki”, któremu akompaniowała na akordeonie animatorka kultury Anna Jachimczyk. Spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń. Prezes LKS „Ciężkowianka” Janusz Ciołczyk wręczył w imieniu zarządu stowarzyszenia osobom fizycznym i prawnym, instytucjom i wolontariuszom podziękowania za pomoc i wsparcie w 2016 r. Podsumowując miniony rok, wśród osiągnięć klubu wymienił m.in. organizację majowego I Memoriału Mirosława Ciołczyka oraz wrześniowego XVIII Memoriału Jana Ciołczyka. Za ten ostatni trofeum z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, przedstawiciele klubu odebrali na Stadionie Narodowym w Warszawie 30 września ub.r. (iw)

 
wtorek, 06 grudnia 2016 09:40

Święty Mikołaj w LKS „Ciężkowianka”

Święta, choinka, Mikołaj, to w polskiej tradycji czas szczególny, czas, w którym gasną waśnie i spory, pamięta się o pustym miejscu przy stole i czuje się potężną chęć obdarowywania najbliższych. To maMikołaj 2016gia świąt. Taką potrzebę dzielenia się z innymi  co roku odczuwają członkowie stowarzyszenia LKS „Ciężkowianka”, wspierani przez ludzi dobrej woli, przedsiębiorców, fundacje, rodziców oraz wolontariuszy, którzy od wielu już lat, zapraszają do klubu  św. Mikołaja i czekające na prezenty dzieci.

W tym roku święty mąż rozdał w klubie w sobotę 3 grudnia wieczorową porą prawie 100 podarunków. Licznie przybyłe z rodzicami i opiekunami dzieci witały renifery i skrzaty zapraszając do stanowiska plastycznego, przy którym można było wykonać  graficzny upominek dla Mikołaja. Obok dyżurowały w nietypowej dla siebie roli

znakomite tancerki, malując uśmiechnięte twarze. Podczas chwil oczekiwania przechadzali się między najmłodszymi Anioł,  diabeł, parobek diabła i śnieżynki.

Więcej…
 
Święty Mikołaj przybędzie do Ciężkowic!

Mikołaj w Ciężkowicach w latach poprzednichŚwięty Mikołaj, aby uczcić swoje imieniny zaprasza grzeczne dzieci w sobotę 3 grudnia o godzinie 17.00 do klubu LKS „Ciężkowianka”  w Jaworznie - Ciężkowicach przy ulicy Ciężkowickiej 68.

Ok. godziny 17.00 rozpocznie się  zabawa, podczas której milusińscy będą mieli ostatnią szansę pokazania, że są grzeczne i zasługują na prezent, nie rózgę, o czym przesądzą ostatecznie anioł i diabeł, dając sygnał Mikołajowi, by zjawił się z podarunkami. Św. Mikołaj prosi rodziców o wcześniejszy telefon do Śnieżynki, nie ukrywając, że liczy również na ich wsparcie. Sygnalizuje też, że z każdym rokiem potrafi unieść mniej prezentów.

Organizatorem akcji w Ciężkowicach od lat jest LKS "Ciężkowianka", który przez lata współpracował z klubem "Wega" MCKiS.

Kontakt:
608 671 427 lub 692 430 612
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 16