Start Ogólne
Ogólne
II Parafialny Festyn Rodzinny w Ciężkowicach

Festyn parafialny w Ciężkowicach Mimo potężnej ulewy jaka przeszła przed południem w niedzielę 26 czerwca na II Parafialny Festyn Rodzinny w Ciężkowicach, który odbył się w Ogrodzie Parafialnym  przybyło sporo mieszkańców dzielnicy. Inicjatorem ciężkowickich parafialnych festynów jest proboszcz Parafii MBNP w Jaworznie Ciężkowicach ksiądz Andrzej Wieczorek. Współorganizatorami Festynu byli Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie-Ciężkowicach oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy współpracy z: Agencją Artystyczną „Roban”, LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, klubem „Wega” MCKiS, wspólnotą Dzieci Boże, Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Miejskim nr 4, OSP „Ciężkowice”, KMP w Jaworznie, grupą teatralną 3G oraz radnym Rady Miejskiej w Jaworznie Januszem Ciołczykiem.

Więcej…
 
Rodzinny Festyn Mundurowych z LKS „Ciężkowianką”

Festyn mundurowych z CiężkowiankąW sobotę 18 czerwca w Ciężkowicach bawiło się ok. 200 osób, podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy byli Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, NSZZ „Solidarność” KM PSP w Jaworznie oraz LKS „Ciężkowianka” Jaworzno.

Mundurowi zwarli szeregi, ogłosili powszechną mobilizację, zamówili słoneczną pogodę i przygotowali kapitalną zabawę. Na milusińskich czekało mnóstwo atrakcji: pokazy sprzętu pożarniczego (wóz bojowy, zwyżka), „rewizja” wozów policyjnych (dzieci zajrzały w każdy zakamarek), konkurencje strażackie, dmuchańce, animacje klaunów, konkursy z nagrodami, żywy mikrofon i lody gałkowe bez ograniczeń.

Więcej…
 
76 lat temu Oni oddali życie, by nie spalono Ciężkowic ...
niedziela, 05 czerwca 2016 18:47

Wdzięczni CiężkowianieRocznica egzekucji w Ciężkowicach

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.” Organizatorzy  uroczystości rocznicowych w Ciężkowicach od lat starają się przypominać jaworznianom tą ważną myśl św. Jana Pawła II. Czynią to zarówno słowem jak i czynem, organizując uroczystości historyczne,  pielęgnując pamięć o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, celebrując rocznice ważnych w dziejach narodu wydarzeń, czcząc bohaterów.

Tak było w niedzielę 5 czerwca w 76. rocznicę egzekucji w Ciężkowicach pod pomnikiem Ofiarom Faszyzmu 1939-45, obok Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Ks. Andrzeja Mroczka, kiedy to oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane.

Po wojnie mieszkańcy Ciężkowic postawili w miejscu kaźni „we dworze” drewniany krzyż, który w 1998 roku uległ zniszczeniu. Obecnie to miejsce pamięci zastępuje pomnik obok szkoły. Ulica przy której rozegrało się tragiczne wydarzenie została nazwana -na cześć rozstrzelanych- ulicą Poległych.

Więcej…
 

konsultacje społeczneKonsultacje społeczne w LKS „Ciężkowianka”

W środę 6 kwietnia  jaworzniccy stróże prawa odbyli tym razem  w siedzibie LKS ”Ciężkowianka” w Ciężkowicach  debatę społeczną w ramach konsultacji społecznych dotyczącą  mapy zagrożeń bezpieczeństwa na terenie Jaworzna.  Inicjatorem cyklu spotkań w dzielnicach jest Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie młodzy inspektor Robert Trzupek. W trakcie spotkania zastępca naczelnika Wydziału Prewencji  podinspektor Jacek Sowa wraz z rzecznikiem prasowym jaworznickiej Komendy komisarzem Tomaszem Obarskim oraz starszym sierżantem Moniką Śliwińską, zapoznali uczestników z ideą spotkań w ramach konsultacji społecznych, wyjaśnili uczestnikom spotkania jak potrzebne jest wsparcie lokalnych społeczności do tworzenia „Mapy zagrożeń” – narzędzia pozwalającego na zarządzanie bezpieczeństwem publicznym wspólnie ze społecznością lokalną i instytucjami funkcjonującymi na danym terenie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 15