Start Ogólne
Ogólne
LKS „Ciężkowianka” Jaworzno
piątek, 15 lipca 2016 19:56

drużyna trampakarzy - młodzikówNabór zawodników - 2016

Zarząd LKS „Ciężkowianka” Jaworzno ogłasza nabór zawodników do następujących drużyn młodzieżowych sekcji piłki nożnej:

juniorzy rocznik 1998- 2001 (trener Andrzej Majka tel. 512 496 289)
trampkarze młodsi (młodziki) rocznik 2004 i młodsi(trener Tomasz Majka tel. 509 313 660)
orliki rocznik 2006 i młodsi (trener Tomasz Majka tel. 509 313 660)
-  żaki rocznik 2008 i młodsi (trener Szymon Pieczka tel. 512 805 204)
-  oraz dodatkowo seniorzy ( trener Wojciech Tomasiewicz 509795521)

Zawodnicy będą uczestniczyć w szkoleniu, rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez Małopolski  oraz wezmą udział w turniejach piłkarskich odbywających się na boiskach otwartych oraz w hali na terenie województw małopolskiego i śląskiego.
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dobry stan zdrowia, dobre wyniki w nauce oraz zgoda rodziców/opiekunów, potwierdzona wypełnieniem deklaracji uczestnictwa.
Bliższe informacje można uzyskać w siedzibie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno ulica Ciężkowicka 68, od trenerów oraz od prezesa Janusza Ciołczyka (telefon kontaktowy 608 671 427).
Szkolenie piłkarskie oraz udział w rozgrywkach są dofinansowane z budżetu miasta Jaworzna.

 
II Parafialny Festyn Rodzinny w Ciężkowicach

Festyn parafialny w Ciężkowicach Mimo potężnej ulewy jaka przeszła przed południem w niedzielę 26 czerwca na II Parafialny Festyn Rodzinny w Ciężkowicach, który odbył się w Ogrodzie Parafialnym  przybyło sporo mieszkańców dzielnicy. Inicjatorem ciężkowickich parafialnych festynów jest proboszcz Parafii MBNP w Jaworznie Ciężkowicach ksiądz Andrzej Wieczorek. Współorganizatorami Festynu byli Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie-Ciężkowicach oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy współpracy z: Agencją Artystyczną „Roban”, LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, klubem „Wega” MCKiS, wspólnotą Dzieci Boże, Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Miejskim nr 4, OSP „Ciężkowice”, KMP w Jaworznie, grupą teatralną 3G oraz radnym Rady Miejskiej w Jaworznie Januszem Ciołczykiem.

Więcej…
 
Rodzinny Festyn Mundurowych z LKS „Ciężkowianką”

Festyn mundurowych z CiężkowiankąW sobotę 18 czerwca w Ciężkowicach bawiło się ok. 200 osób, podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy byli Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, NSZZ „Solidarność” KM PSP w Jaworznie oraz LKS „Ciężkowianka” Jaworzno.

Mundurowi zwarli szeregi, ogłosili powszechną mobilizację, zamówili słoneczną pogodę i przygotowali kapitalną zabawę. Na milusińskich czekało mnóstwo atrakcji: pokazy sprzętu pożarniczego (wóz bojowy, zwyżka), „rewizja” wozów policyjnych (dzieci zajrzały w każdy zakamarek), konkurencje strażackie, dmuchańce, animacje klaunów, konkursy z nagrodami, żywy mikrofon i lody gałkowe bez ograniczeń.

Więcej…
 
76 lat temu Oni oddali życie, by nie spalono Ciężkowic ...
niedziela, 05 czerwca 2016 18:47

Wdzięczni CiężkowianieRocznica egzekucji w Ciężkowicach

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.” Organizatorzy  uroczystości rocznicowych w Ciężkowicach od lat starają się przypominać jaworznianom tą ważną myśl św. Jana Pawła II. Czynią to zarówno słowem jak i czynem, organizując uroczystości historyczne,  pielęgnując pamięć o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, celebrując rocznice ważnych w dziejach narodu wydarzeń, czcząc bohaterów.

Tak było w niedzielę 5 czerwca w 76. rocznicę egzekucji w Ciężkowicach pod pomnikiem Ofiarom Faszyzmu 1939-45, obok Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Ks. Andrzeja Mroczka, kiedy to oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane.

Po wojnie mieszkańcy Ciężkowic postawili w miejscu kaźni „we dworze” drewniany krzyż, który w 1998 roku uległ zniszczeniu. Obecnie to miejsce pamięci zastępuje pomnik obok szkoły. Ulica przy której rozegrało się tragiczne wydarzenie została nazwana -na cześć rozstrzelanych- ulicą Poległych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 15