Start Ogólne
Ogólne
„Ciężkowianka” trzecia na Śląsku
sobota, 07 listopada 2015 17:57

Trzecia w województwieW ubiegły piątek wojewoda śląski Piotr Litwa wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom konkursu zorganizowanego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Konkurs zatytułowany „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie” premiował najlepiej zorganizowany wypoczynek dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. Adresowany był do organizatorów nieodpłatnego wypoczynku, a jego celem było promowanie inicjatyw na rzecz zapewnienia bezpiecznego i zdrowego wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania.
- To inicjatywa, która realizowana jest w całym kraju, ale do której na Śląsku przykładamy szczególną wagę, bo bezpieczeństwo dzieci i młodzieży bardzo leży nam na sercu – mówił wojewoda Piotr Litwa, gratulując zwycięzcom oraz dziękując ich opiekunom i wychowawcom.

Więcej…
 
Jubileusz 65-lecia "Cięzkowianki"

nagrody jubileuszoweOd aktywności fizycznej do sportu i zdrowia

Film z tego jubileuszu na portalu społecznościowym Jaworzna >>

W dniach 19 i 20 września 2015 roku w ramach jubileuszu 65 lecia LKS „Ciężkowianka” Jaworzno zorganizowała  Festyn Sportowy z zakresu upowszechniania sportu w środowisku wiejskim pn. „Od aktywności fizycznej do sportu i zdrowia”. W festynie wzięło udział przeszło 800 uczestników ( w tym 292 uczestników bezpośrednich).  Przedsięwzięcie współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji Tauron,  Balamary Resources Limited,  Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach,  oraz własnych.

Więcej…
 
Jesteśmy ponownie na 3 miejscu w województwie
piątek, 25 września 2015 11:18

LKS "CIężkowianka"

Bezpiecznie, zdrowo, zabawnieWyniki konkursu „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie”

Artykuł źródłowy na stronie www.wsse.katowice.pl

Już po raz szósty został przeprowadzony konkurs na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni w miejscu zamieszkania – lato 2015 pt. „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie”. Konkurs adresowany był do organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. Ludowy Klub Sportowy „Ciężkowianka” zajął w tym konkursie zaszczytne 3 miejsce w województwie.

Więcej…
 
Półkolonia w Ciężkowicach
sobota, 01 sierpnia 2015 09:35

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno


Koloniści z CiężkowicLETNIA PRZYGODA Z LKS „CIĘŻKOWIANKĄ”

Jeśli nie może być długo to powinno być maksymalnie intensywnie. Takie założenie przyświecało przygotowującej akcję letnią organizacji pozarządowej LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. Począwszy od 20 lipca łącznie prawie 60 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat, radośnie spędzało ze sobą od 4 do 7 godzin dziennie, podczas półkolonii pn.: „Letnia przygoda”.

Co roku od początku tego stulecia, notując na tym polu niemałe sukcesy - także dzięki wsparciu licznych wolontariuszy i sponsorów - stowarzyszenie skutecznie walczy z wakacyjną nudą. Przez te lata  półkolonie były na tyle atrakcyjne, by przyciągnąć, prócz jaworznian młodych sąsiadów z okolicznych śląskich miast. Zdarzało się, że razem z LKS-em wypoczywali przybyli do rodziny w Ciężkowicach młodzi goście z Małopolski, Pomorza, a nawet Niemiec, Austrii i Belgii. Ubiegłoroczny zorganizowany wypoczynek „Letnie Igraszki z FIO - Górą i Doliną” został uznany przez Wojewodę Śląskiego Piotra Litwę za trzeci najlepszy wypoczynek na Śląsku.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 16